Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 613

Konkurs – 09-09-2006

W ramach Programu Promocji Zdolnej Młodzieży, Marszałek Województwa Małopolskiego nagradza laureatów olimpiad, konkursów i turniejów. Nasz uczeń - Szymon Pękala otrzymał trzecią nagrodę w kategorii "Prace Edukacyjne" - w Konkursie na Najlepszy Program Komputerowy - gratulujemy!

Konkurs – 30-06-2006

25 czerwca 2006 roku podczas zawodów finałowych odbywajacych się w Poznaniu, uczeń klasy 2Ec Paweł Sośnicki został laureatem XI edycji ogólnopolskiego konkursu "As Bezpiecznej Jazdy" organizowanego przez firmę Axel Springer Polska wydawcę tygodnika Auto Świat. Był on najmłodszym zarówno wiekiem jak i stażem - prawo jazdy od dwóch miesięcy - spośród 50 kierowców, którzy zakwalifikowali się do zawodów finałowych. Gratulujemy!

Turniej szachowy – 02-06-2006

Dnia 02.06.2006r. odbyła się ostatni turniej szachowy z cyklu "O Puchar Dyrektora ZSŁ". W sumie było ich dziewięć w całym roku szkolnym 2005/2006, a w każdym uczestniczyło około 20 zawodników. Pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej z niewielką przewagą zajął nauczyciel matematyki mgr Paweł Najman 848,6 pkt., tuż za nim był uczeń klasy IV EF Piotr Boguszewski 796,87 pkt. Co ciekawe w turnieju uczestniczyli również absolwenci ZSŁ, i tak trzecie miejsce zajął student Politechniki Krakowskiej Krzysztof Janda 470,55 pkt. Tuż za nim Tomasz Suwaj z 3 LZB uzyskując 440 pkt. Na piątym miejscu uplasował się Dariusz Jania z 2 EB z 393,65 pkt. a szóste miejsce zajął Tomasz Pukło z IV KA. Wszyscy czterej uczniowie ZSŁ otrzymali bardzo ciekawe książki szachowe. Oprócz tych turniejów w ciągu roku odbyły się dwie symultany szachowe Nauczyciel(mgr Paweł Najman) - Uczniowie ZSŁ. Pierwsza z nich zakończyła się wynikiem 30,5 - 3,5 (aż 34 szachownice!); a druga z wynikiem 10 - 2 dla nauczyciela. To nie koniec zmagań szachowych, od września znów rozpoczną się turnieje, a liczba symultan zależy od zainteresowania uczniów ZSŁ. Zapraszamy!.
Tabela wyników, zdjęcia z turnieju.

Międzyszkolne Zawody Matematyczne – 26-04-2006

Uczniowie z naszej szkoły każdego roku uczestniczą w kolejnych edycjach Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 140 uczniów technikum i liceum. 37 z nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego, a z nich 18 brało udział w ostatnim etapie wojewódzkim.
Oto uczniowie naszej szkoły biorący udział w finałowym etapie zawodów:
laureat:
Tekiela Wojciech (2EA) - Antoni Borgosz,
finaliści:
Niziniecki Piotr (1IB), Sroka Bartłomiej (1IB) - Barbara Ciborowska,
Mars Piotr (1KA) - Elżbieta Ziaja,
Jania Dariusz (2EB) - Paweł Najman,
Podolski Łukasz (3K) - Bożena Marszał,
Knapik Mateusz (4EB), Koryciak Sebastian (4EB), Waresiak Bartosz (4EB) - Antoni Borgosz,
Musiał Artur (4EF), Porębski Dariusz (3LE), Trzciński Bartłomiej (3LE) - Agata Pasznicka.
Laureatom i finalistom z klas maturalnych zostały przyznane preferencje przy rekrutacji na AGH, AP, PK, AE i UJ. Serdecznie gratulujemy!

Olimpiada – 20-04-2006

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Technicznej poinformował, że w zawodach III stopnia laureatem VII miejsca w grupie elektryczno-elektronicznej został Sebastian Koryciak z klasy 4Eb. W olimpiadzie tej miejsce 13 zajął Mateusz Knapik z klasy 4Eb a miejsce 25 Mateusz Panuś z kalsy 4Ec. Gratulujemy!

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 10-04-2006

Zwycięzcą XXX Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie elektrycznej został Sławomir Nowak, a w grupie elektronicznej Mateusz Panuś. W finałach dzielnie walczyli też inni uczniowie naszej szkoły: Mateusz Knapik, Sebastian Koryciak.

Konkurs – 31-03-2006

Maciej Kaleta z klasy 4K został finalistą konkursu "Środowisko geograficzno-przyrodnicze mojego regionu" organizowanego przez Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademi Gurniczo-Hutniczej w Krakowie. Zgodnie z regulaminem konkursu uzyskał uprawnienia do przyjęcia na studia bez kwalifikacji wstępnej.

Konkurs – 22-03-2006

Rozstrzygniecie konkursu na najlepszy program edukacyjno-użytkowy.
I miejsce - Walltray - autorzy Michał Buczek, Artur Wiśniewski 1Ib,
II miejsce - Easy Html Editor - autor Maciej Niebylski kl. 3LZb,
III miejsce - Baza Danych - autor Maksymilian Satora kl. 1Ia

Konkurs – 18-03-2006

18 marca 2006 na Politechnice Krakowskiej nasi uczniowie brali udział w półfinałach eliminacji XX Międzynarodowych Mistrzostw Francji w Grach Matematycznych i Logicznych. Oto lista uczestników i ich nauczycieli:
Brzezicki Piotr (2K), Tracz Tomasz (2EC), Banachowicz Paweł (2EC) - Barbara Ciborowska,
Sarzyński Rafał (2EB), Jania Dariusz (2EB), Gajda Rafał (3EB) - Paweł Najman,
Szczurek Grzegorz (1IA), Koryciak Sebastian (4EB) - Antoni Borgosz,
Bartela Grzegorz (3LZB) - Jolanta Bednarz

Nagroda – 14-10-2005

Organizatorzy IV edycji konkursu "European Language Label - Europejski Znak Innowacyjności w zakresie nauczania języków obcych" przyznali naszej szkole prestiżowy certyfikat. Nagrodzona została praca i działania podejmowane w dziedzinie nauczania jezyków obcych, które uznane zostały za oryginalne i nowatorskie w skali europejskiej. Komisja uznała, że stosowane w naszej szkole inicjatywy edukacyjne są przykładem dobrej praktyki, godnej naśladowania przez inne instytucje zarówno w kraju jak i za granicą.
Strony: 62
[←cofnij]
[47]
[48]
[49]
[50]
[51]
[dalej→]