Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.


Aktualności

18-04-2019 Życzenia Świąteczne dyr. Paweł Kucharczyk

.

17-04-2019 Apel

 

 

 

 

 

 

 

    Ojciec ucznia naszej szkoły potrzebuje wsparcia finansowego na immunoterapię w Niemczech.

Brakuje tylko 75 515 tys., do tej pory udało się zebrać ok. 215 tys.

Do końca akcji zostało 74 dni.

POMÓŻ UWIERZYĆ

https://zrzutka.pl/wiara-czyni-cuda

16-04-2019 STRAJK 2019 STRAJKUJĄCY NAUCZYCIELE ZESPOŁU SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI

 

 

 

 

 

 

 

 

Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu
po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę

idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch

ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo

bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy […]


( Zbigniew Herbert Przesłanie Pana Cogito )

16-04-2019 Podziękowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli    udział w akcji!

16-04-2019 Działalność Chóru ŁĄCZNIK p. Jadwiga Wrońska-Madej

- 7.03.2019 -  koncert ,, Miłość ci wszystko wybaczy- najpiękniejsze piosenki o miłości” dla Kierowników i Dyrektorów krakowskich Internatów i Burs. Gospodarz wieczoru:  p. Kierownik Agata Szpyt.

- 20.03.2019 – Małopolski konkurs piosenek o miłości – przewodnicząca jury : Jaga Wrońska. Bursa na ul. Ułanów.

-29.03.2019 - otwarcie wystawy malarstwa – DPS ul. Praska 25. Występ pt. ,, Chodź, pomaluj mój świat…”

-3.04.2019 - koncert przedświąteczny pt.  ,, Wyspa Wielkanocna” – Głogoczów.

-4.04.2019 - ,, Żyj na 100 ! ‘’ – Pożegnanie maturzystów – internat ZSŁ.

-11.04.2019 - finał Konkursu na ozdoby świąteczne- DPS ul. Nowaczyńskiego 1-  Koncert pt. ,, Piejo kury piejo… , czyli piosenki z jajem…”

-12.04.2019 - koncert ,,Wyspa Wielkanocna” – DPS ul. Praska 25.

-15,16,17. 04.2019 – Rekolekcje wielkopostne dla artystów. Z udziałem artystów krakowskich : Anna Dymna, Skaldowie, Jacek Wójcicki, Marcin Daniec, Jan Wojdak, Lidia Jazgar, Agnieszka Chrzanowska, Jaga Wrońska, Łukasz Lech, Paweł Orkisz.- Kościół Św. Krzyża. Rekolekcjonista : biskup Antoni Długosz.

11-04-2019 WYNIKI XII EDYCJI Międzyszkolnego Festiwalu Informatycznego

   10 kwietnia odbył się finał XII Międzyszkolnego Festiwalu Informatycznego PROJEKT NA SZÓSTKĘ.

Zaprezentowano 23 projekty informatyczne.

1 miejsce: GDZIE JEST BUS? Łukasz Potaczek, Mateusz Marchewka, Paweł Malina - ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE

2 miejsce: LEAGUE MANAGER Artur Morys – Magiera - SALEZJAŃSKI OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY W TARNOWSKICH GÓRACH

3 miejsce: Busino Jakub Węgrzyn - ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE

4 miejsce: DM-S HANDTOOLS Artemij Istuszkin - ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE


5 miejsce: CARMAS - mobilny asystent samochodowy Krzysztof Uszko, Mikołaj Sromek - ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH W NOWYM SĄCZU

6 miejsce: PORTAL Z OFERTAMI PRACY Kacper Szot, Jacek Świątko - ZESPÓŁ SZKÓŁ ENERGETYCZNYCH W KRAKOWIE

7 miejsce: CZY MUZYKA CYFROWA MOŻE DORÓWNAĆ ORKIESTRZE? Michał Mac - ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE

8 miejsce: SERWER NAS Cyprian Wojtas, Oskar Makuch - ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZATORZE

9 miejsce: PLUMMY Samuel Grabczak, Mateusza Furtak - ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH W NOWYM SĄCZU

10 miejsce: KacApp Wiktor Jurek, Jakub Lalik - ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI otrzymał projekt: GDZIE JEST BUS? Łukasz Potaczek, Mateusz Marchewka, Paweł Malina - ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE

NAGRODĘ SPECJALNĄ od firmy COMARCH "Rozwiń skrzydła" otrzymał Artur Morys – Magiera z SALEZJAŃSKIEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W TARNOWSKICH GÓRACH za projekt: LEAGUE MANAGER

Gratulujemy!

08-04-2019 XXI Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" Andrzej Łanuszka

 

Komitet Główny Olimpiady "Euroelektra" ogłosił na stronie internetowej olimpiady wyniki zawodów centralnych (III stopnia). Zawody odbyły się 14 marca 2019 r. na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że w gronie pięciu laureatów grupy elektronicznej znalazło się aż trzech uczniów Technikum Łączności nr 14: Krzysztof Rychlewicz z klasy 4Ec - laureat II m., Grzegorz Kukiełka z klasy 3Eb - laureat IV m. oraz Rafał Kmiecik z klasy 4Ea - laureat V m.
Serdecznie gratulujemy! To trzy pierwsze tytuły laureatów zdobyte w olimpiadach rozgrywanych w bieżącym roku szkolnym!
Nasi laureaci zostali zaproszeni na uroczyste ogłoszenie wyników 21. edycji olimpiady, które odbędzie się 16 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Komitet Główny Olimpiady "Euroelektra" ogłosił na stronie internetowej olimpiady wyniki zawodów centralnych (III stopnia). Zawody odbyły się 14 marca 2019 r. na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.Z ogromną przyjemnością informujemy, że w gronie pięciu laureatów grupy elektronicznej znalazło się aż trzech uczniów Technikum Łączności nr 14:

  • Krzysztof Rychlewicz z klasy 4Ec - laureat II m.,
  • Grzegorz Kukiełka z klasy 3Eb - laureat IV m.
  • Rafał Kmiecik z klasy 4Ea - laureat V m.

Serdecznie gratulujemy! To trzy pierwsze tytuły laureatów zdobyte w olimpiadach rozgrywanych w bieżącym roku szkolnym!Nasi laureaci zostali zaproszeni na uroczyste ogłoszenie wyników 21. edycji olimpiady, które odbędzie się 16 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

 

03-04-2019 Sprawozdanie z finału 15 MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO p. Magdalena Czechowska-Buratowska

 

 

 

 

 

 

 

28 marca 2019 roku o godzinie 10:00 w świetlicy Zespołu Szkół Łączności odbył się finał 15 Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego, jak co roku, przez nauczycieli języka angielskiego w ZSŁ: Małgorzatę Syc-Jędrychowską, Magdalenę Czechowską-Buratowską, Bernadettę Łozińską-Zięborak, Annę Koszałkę oraz Piotra Piekarskiego. W tym roku rywalizacja odbywała się pomiędzy zawodnikami z 5 szkół a gościliśmy nauczycieli oraz uczniów-uczestników z 4 krakowskich szkół: Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 oraz Zespołu Szkół Chemicznych.


   Osiemnastu finalistów konkursu, jury oraz widownię powitał, cytując „Hamleta”, pan dyrektor Paweł Kucharczyk. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów w rozgrywkach eliminacyjnych, przygotowanych i przeprowadzonych przez całą komisję języka angielskiego.
Prezenterami prowadzącymi konkurs byli Dominika Żuchowska oraz Szymon Zyguła z klasy 4 Ia, którzy znakomicie spełnili swoje zadanie.
W jury, którego przewodniczącą była Anna Dadej-Leńczowska z ZSE nr 1, zasiedli nauczyciele angliści z ZSŁ (organizatorzy) oraz nauczyciele z wyżej wymienionych szkół: pani Maria Pałyga, pani Grażyna Skałka oraz pan Dariusz Kotaba.
Zadanie finałowe (autorstwa Magdaleny Czechowskiej-Buratowskiej, Piotra Piekarskiego i Bernadetty Łozińskiej-Zięborak oraz niezwykle kreatywnych uczniów: Szymona Zyguły i Pawła Siecińskiego składało się z 2 części i polegało na:  
1. wylosowaniu, przygotowaniu i odegraniu (również w parach) przydzielonej roli. np. osoby znajdujących się w jakiejś kuriozalnej sytuacji z życia codziennego, z której uczestnicy musieli wybrnąć.
2. wylosowaniu sentencji, co do słuszności której zawodnicy mieli za zadanie przekonać publiczność podczas 3-minutowej wypowiedzi, np. You believe that lessons should start at midnight and last till 7 a.m.
Oceniany był nie tylko stopień znajomości języka, ale również umiejętność dostosowania tak zwanego rejestru językowego (dobór wyrażeń oraz struktur używanych w kontekście formalnym i nieformalnym) do wylosowanej „sytuacji z życia” . Poziom języka angielskiego był niezwykle wysoki i wszyscy uczestnicy konkursu wywołali entuzjazm widowni swoimi dużymi zdolnościami aktorskimi oraz niekonwencjonalnymi pomysłami na wybrnięcie z trudnej sytuacji.
Rywalizacja przebiegała w niezwykle sympatycznej atmosferze a zawodnicy (choć z różnych szkół) świetnie ze sobą współpracowali.
Miło nam poinformować, że aż dwa z miejsc finałowych przypadły w udziale uczniom Zespołu Szkół Łączności:

I miejsce: Daniel Romero – Zespół Szkół Elektrycznych nr 1

II miejsce: Piotr Dąbrowski– Zespół Szkół Łączności

III miejsce: Ilya Smolyakov- Zespół Szkół Łączności

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwa anglojęzyczne.
         Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim gościom z zaprzyjaźnionych szkół dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę! Organizatorzy konkursu kierują również szczególne podziękowania do pana Michała Okrajniego  wraz z ekipą uczniów za zorganizowanie nagłośnienia oraz pani Beaty Słońskiej. Dużo pracy i serca w eleganckie przyjęcie gości włożyły również Paulina Pasternak i Karolina Bobowska a także Łukasz Potaczek i Jakub Laszczyk z 4 Ia oraz Kacper Galski, Wiktor Jurek, Łukasz Czuba i Tymon Widerski z 4 Ib. Za zrobienie pamiątkowych zdjęć dziękujemy Kacprowi Zarycznemu z kl. 4 Ia.
                                     

02-04-2019 Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego p. Dorota Dusza

  

 

Miło nam poinformować, że Szymon Zyguła, uczeń klasy 4 Ia zdobył tytuł Finalisty 42 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.

Finał Olimpiady odbył się w Poznaniu w dniach 29 – 31 marca 2019 r. w Wyższej Szkole Języków Obcych S.B. Lindego i Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Serdecznie gratulujemy!

Komisja Języka Niemieckiego

Strony: 173
[1]
[2]
[3]
[dalej→]