Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.


Aktualności

20-11-2019 Koło naukowe ABB dyr. Renata Gołąb

KOŁO NAUKOWE ABB skupia się na identyfikacji ciekawych obszarów naukowych oraz realizacji projektów badawczych we współpracy ze studentami oraz uczniami szkół technicznych.

Koło Naukowe ABB udostępnia optymalne warunki do technicznego rozwoju i spełniania się w pasji poprzez możliwość prowadzenia badań naukowych pod okiem pracowników naukowych Korporacyjnego Centrum Badawczego. Najważniejszą częścią Koła Naukowego są  kilkuosobowe  Zespoły  Projektowe,  które  składają  propozycje  innowacyjnych, awangardowych projektów w jednym z poniższych tematów:

mechatroniki,
elektroniki,
energetyki,
inżynierii
materiałowej,
informatyki,
oraz innych pokrewnych.

WIĘCEJ

13-11-2019 MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY p. Paweł Najman

 

XVI edycja konkursu MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY

odbędzie się 19 listopada 2019r. o godz. 13.00 w sali gimnastycznej (liczba miejsc ograniczona)

Każdy z uczestników przynosi własny papier, przybory do pisania i kreślenia.
NIE WOLNO UŻYWAĆ KALKULATORÓW ANI TABLIC !!!

REGULAMIN

13-11-2019 Osiągnięcia - SZACHY p. Paweł Najman

W dniu 17.09 Andrzej Kulesza z kl. 1 I1 zajął I miejsce w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach, w kategorii chłopców, uczniów szkół ponadpodstawowych. Więcej informacji:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4840474156204032/results/7

W dniu 10.10 w internetowym konkursie przedmiotowym z szachów, pt. SzachMaks w kategorii klas pierwszych Andrzej Kulesza zajął pierwsze, Krzysztof Szczurek z kl. 1P1 drugie, a Jakub Owoc z kl. 1 Ib czwarte miejsce w Polsce. Więcej informacji:
https://mogalo.pl/konkurs_szachmaks_2_wyniki

W dniu 29.10 szachowa reprezentacja naszej szkoły w licealiadzie chłopców zajęła I miejsce w Krakowie deklasując rywali. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Szczurek, a drugie Andrzej Kulesza.  Więcej informacji: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6075/results.html?l=pl&tb=10_

Przedstawiam wyniki 6 turniejów szachowych im. dra Romana Dębickiego wraz z wynikami Grand Prix.

Następne turnieje po feriach. Zapraszam, Paweł Najman.


GRAND PRIX

Turniej 1

Turniej 2

Turniej 3

Turniej 4

Turniej 5

Turniej 6

13-11-2019 Dzień otwarty dyr. Paweł Kucharczyk

Informuję, że w trakcie jutrzejszego Dnia Otwartego dla Rodziców, nauczyciele będą do Państwa dyspozycji w godzinach od 17.00 do 19.00.
Na portierni oraz w pokoju nauczycielskim znajduje się lista z informacją gdzie – w której sali, w którym gabinecie można spotkać się z wybranym nauczycielem.
Członkowie kierownictwa szkoły w tym czasie również będą do Państwa dyspozycji.
                                                                                    

09-11-2019 Pożegnanie

Ze smutkiem informujemy, że w dniu 6 listopada 2019 r. zmarł nasz kolega - mgr inż. Edward Rajca, nauczyciel przedmiotów zawodowych pracujący w Zespole Szkół Łączności w latach 1962 - 1991.

.

05-11-2019 Konkurs wiedzy o województwie małopolskim p. Małgorzata Dziura

Dnia 30.10.2019r. trzech uczniów reprezentujących naszą szkołę: Maciej Piekarski z kl.1i1, Wiktor Pietrzak z kl.1i2 oraz Filip Wójtowicz z kl.1Ea, wzięło udział w  „Konkursie wiedzy o województwie małopolskim”, organizowanym przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział Kraków.

Młodzież uczestniczyła również w serii interesujących wykładów na temat Małopolski, geograficznych systemów informatycznych oraz wpływu działalności gospodarczej na rozwój miast i regionów.

05-11-2019 Matury próbne dyr. Paweł Kucharczyk

Próbne egzaminy maturalne obędą się w dniach:

19, 20 i 21 listopada 2019 r.

 

TREŚĆ KOMUNIKATU

30-10-2019 Wyniki konkursu fotograficznego: WSPOMNIENIA Z WAKACJI.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne zdjęcia, każde z nich z pewnością wiąże się z przeżyciami wartymi przypomnienia. Jury musiało jednak wybrać te, które w jakiś sposób wyróżniały się pomysłowością, wrażliwością, oryginalnością. Jednym z kryteriów była również poprawność techniczna i zgodność z tematem konkursu oraz wysoki poziom wszystkich trzech prac zgłoszonych przez danego fotografa. Dla autorów pojedynczych bardzo dobrych zdjęć zostały przyznane wyróżnienia.

I miejsce - Marcin Ostachowicz kl. 1 IA
II miejsce ex aequo:
Basia Stec kl. 2EC i Marcel Morawski kl. 1T
III miejsce – Norbert Morawski kl. 4 ID

Wyróżnienia:
Bogdan Sanocki kl.1 T1
Maciej Zięba kl. 1 E2
Radosław Makuch 1 I2
Joanna Duda 1 IA
Mateusz Kotarba 1 E3
Karol Kijania 1 EB
Mateusz Panuś 1 P1

Jury: p. Dorota Madej, p. Marta Stefańczyk, p. Stanisław Pietrzyk.

Wszystkie zdjęcia można oglądać na: FB BIBLIOTEKI ZSŁ

28-10-2019 XXII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektonicznej Euroelektra. p. Andrzej Łanuszka

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w kolejnej, XXII edycji Olimpiady. Euroelektra rozgrywana jest w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej oraz teleinformatycznej. Uprzejmie informujemy, że zawody I stopnia - eliminacje szkolne - odbędą się w Zespole Szkół Łączności, w czwartek 7 listopada 2019 r. o godzinie 9:00. Zawody szkolne polegają na rozwiązaniu 16 zadań testu wielokrotnego wyboru i dołączeniu rozwiązań tych zadań na dodatkowej kartce.
Do udziału w olimpiadzie zapraszamy szczególnie uczniów klas teleinformatycznych. Zachęcamy również uczniów klas informatycznych zainteresowanych teleinformatyką!

Zgłoszenia udziału, do wtorku 5 listopada br. przyjmują państwo wicedyrektorzy: pani dyrektor Renata Gołąb pan dyrektor Artur Wardas, oraz nauczyciele: Andrzej Łanuszka i Michał Radczuk. Dodatkowe informacje o olimpiadzie i zadania z poprzednich edycji dostępne są na stronie internetowej Euroelektry.

25-10-2019 Konkurs OBUDŹMY SIĘ! TO OSTATNI DZWONEK DLA KLIMATU! p. Barbara Ciborowska

Pod takim hasłem odbywać się będzie w dniach 18 – 24 listopada 2019 roku tegoroczna 21. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej.
Włączając się w obchody TEG klasa 2Ic wraz z biblioteką szkolną ogłasza konkurs:
•    „Kryzys sztuką przedstawiony” – prace plastyczne dotyczące zmian klimatycznych
•    „Solidarność – kogo dotykają konsekwencje zmian klimatu?” - memy w postaci papierowej (w formacie A4) oraz elektronicznej (biblioteka@tl.krakow.pl)
•    „Co możemy zrobić dla świata, klimatu ?” – krótkie filmiki
( 3 – 5 minutowe)
•    „Działajmy – nie czekajmy” – gry analogowe i cyfrowe.

Prosimy o dostarczenie prac konkursowych do biblioteki szkolnej
w terminie do 12 listopada 2019.

Strony: 183
[1]
[2]
[3]
[dalej→]