Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii wszystkie: 622

Sukcesy naszych uczniów – 06-12-2019

Uczniowie klasy 4Eb:

Paweł Kasznik i Maksymilian Pasternak awansowali do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki, natomiast Igor Siemek z kl 3K i Daniel Mika z kl. 3 Ia awansowali do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zawody narciarskie – 15-02-2019

12.02.2019 r. odbyły się zawody narciarskie w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Michał Styrylski kl. 4 Ib, Oskar Jaworski kl. 1 Ia oraz Kamil Surówka kl. 2K.

Drużynowo zdobyliśmy 1 miejsce, a indywidualnie Michał Styrylski został wicemistrzem Krakowa.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach wojewódzkich.

IX Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej – 15-02-2019

5 Ec nie obroniła tytułu Mistrza ZSŁ w IX Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej
Absolwenci (5Ec) mimo wielkiej mobilizacji, wsparcia kibiców i uczestnictwa w dwóch ostatnich meczach Piotra Tomporowskiego, który na co dzień studiuje we Wrocławiu, przegrali w meczu finałowym z drużyną Nieważne pod wodzą Wojciecha Brody z kl. 3Eb 0:2 (18:25;18:25) i nie obronili tytułu Mistrza ZSŁ.

W corocznym turnieju siatkówki wzięło udział 9 drużyn. Po dwóch miesiącach sportowych zmagań na
szkolnym parkiecie IX MTPS przechodzi do historii.

 

I miejsce - Nieważne w składzie: Wojciech Broda 3Eb – kapitan, Mateusz Mayer 3Eb, Sebastian Pilch
3Eb, Dawid Burda 2Ed, Mikołaj Pacek 2Id, Maciek Kraczka 3K, Kacper Kurek 2Ea.
II miejsce - 5Ec: Bartosz Pawlik – kapitan, Michał Bączek, Łukasz Tokarczuk, Krzysztof Zdziech, Michał
Oleksiak, Mateusz Kowalski, Bartłomiej Mirecki, Piotr Tomporowski, Przemysław Sosenko, Adam
Matura.
III miejsce - Iniemamocni: Karol Fundament 3Ia – kapitan, Basia Stec 1Ec, Julia Jamrozik 1Ic,
Bartłomiej Smoter 1Ti, Mateusz Gajda 1Ti, Paweł Trybuś 1Id , Łukasz Mayer 2Ea, Jakub Siekacz
absolwent 4Ti 2018.
IV miejsce - Klasa 3c: Krzysztof Talarczyk – kapitan, Piotr Mosurek, Mariusz Kot, Kacper Kubik, Mikołaj
Pietrzyk, Maciej Pawlik.

MVP turnieju wybrano Dawida Burdę z klasy 2Ed.
Gratulujemy Zwycięzcom i serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody w postaci
trenażerów, które uatrakcyjnią lekcje wychowania fizycznego.

Zawody snowboardowe – 11-02-2019

8.02.2019 r. odbyły się zawody snowboardowe w ramach KOM.

Nasza drużyna w składzie:

Sławomir Sajka kl. 1 Ea, Radosław Ludwig kl. 4 Ec oraz Stefan Kowalczyk kl. 3 Ic wywalczyła zespołowo I miejsce i awansowała do zawodów wojewódzkich.


W klasyfikacji indywidualnej Sławomir Sajka wywalczył tytuł Mistrza Krakowa.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.

Stypendyści ZSŁ – 11-02-2019

Z przyjemnością informuję całą społeczność szkolną, że w porozumieniu z Radą Rodziców przyznałem niżej wymienionym uczniom Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Łączności w Krakowie za wyróżniające wyniki w nauce, osiągnięte w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019.

Stypendia przyznano na okres od lutego do czerwca 2019 r. (maturzystom w terminie do kwietnia 2019r.)
    
Listę stypendystów tworzą:

1.    Paulina Pasternak 4Ia
2.    Szymon Zyguła 4Ia
3.    Dominika Spólnik 1Ic
4.    Julia Jamrozik 1Ic
5.    Krzysztof Rychlewicz 4Ec
6.    Dawid Scechura 4Ed
7.    Michał Młynek 4Ed
8.    Konrad Fiałkowski 4Ed
9.    Konrad Mięsowski 2K
10.    Damian Matysik 1Ti
11.    Patryk Małek 4Ti
    
    Jednocześnie informuję, że specjalną Nagrodę Rady Rodziców za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymał:
        
Dawid Urbanik z kl. 4Ti     

    Wyróżnionym serdecznie gratuluję, a wszystkich uczniów Technikum Łączności nr 14 szczerze zachęcam do systematycznego podnoszenia poziomu osiągnięć edukacyjnych.

Kraków, 4 lutego 2019 r.

Konkurs Ortograficzny – 10-02-2019

Komisja Polonistyczna informuje, że 8 lutego 2019 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie o tytuł "Mistrza Ortografii ZSŁ.

I miejsce Iwo Strzeboński kl.1 Ia (mistrz)

II miejsce Szymon Ziobro kl.3 Ed

III miejsce Krzysztof Siwek kl. 3 Ic

wyróżnienie - Kacper Czepiec kl. 4 Ed

Gratulujemy!

Ogólnopolski Konkurs ALFIK MATEMATYCZNY – 08-02-2019

21 listopada 2018 odbyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY.

           W konkursie z zadaniami zmagało się 69 uczniów naszej szkoły.
Tytuł laureata  otrzymał  KRZYSZTOF TULIK z klasy 1EA uzyskując 86,61% i tym samym plasując się na pierwszym miejscu w województwie i trzydziestym szóstym w kraju.

Dyplomy za bardzo dobry wynik (80%-90%) OTRZYMUJĄ


Dyplomy za dobry wynik (70%-80%) otrzymują:
Klasy pierwsze: Bajer Jakub (1IA), Joniec Agata (1EC), Hada Bartłomiej (1IC), Marchewczyk Michał (1IC), Sajecki Bartosz (1IC), Michalik Konrad (1IB), Jodłowski Rafał (1IC).
Klasy drugie: Mazurczyk Kacper (2IA), Horyń Damian (2EB).
Klasy trzecie: Ryszka Kacper (3ED), Ziobro Szymon (3ED).

Wszystkim serdecznie gratulujemy  i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu ! 

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. – 28-01-2019

   10 stycznia 2019 roku o godzinie 10  odbył się etap szkolny XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wzięło w nim udział 30 uczniów ZSŁ z klas pierwszych, drugich i trzecich.
 Tematyka olimpiady obejmowała  wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z szeroko pojętą ekologią, a także z ochroną i kształtowaniem środowiska, zawarte w podstawach programowych innych przedmiotów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza geografii, chemii i  fizyki.
Najwyższy wynik uzyskał uczeń klasy 1Ib Konrad Michalik.
Serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy:
Małgorzata Dziura, Halina Flis-Paciorek, Danuta Gajek, Ewa Kowal, Barbara Wakszyńska.

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego – 28-01-2019

Miło nam poinformować, że Szymon Zyguła, uczeń klasy 4 Ia reprezentował naszą szkołę w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, którego część pisemna odbyła się 11 stycznia br.

Życzymy Szymonowi przejścia do kolejnego etapu.
Powodzenia!

Komisja języka niemieckiego

Sukcesy w konkursie historycznym, pt: MOJA NIEPODLEGŁA. – 28-01-2019

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczeń klasy IV Ea ZSŁ w Krakowie Andrzej Para odniósł sukces w konkursie historycznym na blog, pt: „Moja Niepodległa”, którego organizatorami byli: Urząd Miasta Krakowa, Rada Dzielnicy VIII Kraków – Dębniki i Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Uczeń zajął II miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.

Strony: 63
[1]
[2]
[3]
[dalej→]