Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Sport: 79

ZSŁ WICEMISTRZEM KRAKOWA W PIŁCE RĘCZNEJ – 04-11-2014

W dniu 3 grudnia 2014 roku zakończyło się współzawodnictwo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej. Po długim i wyczerpującym spotkaniu finałowy ulegliśmy III LO. Walka w regulaminowym czasie gry przyniosła wynik remisowy. W dogrywce chłopcy z "Trójki" okazali się lepsi rzucając jedną bramkę więcej. Tym samym Nasza drużyna wywalczyła Wicemistrzostwo Krakowa Szkół Ponadgimnazjalnych.

W meczu finałowym, drużyna była wspierana wspaniałym dopingiem kolegów, którzy pod przewodnictwem dyrektora Tadeusza Piszkowskiego oraz pani Anny Szkudlarek przybyli na halę Com Com Zone w Nowej Hucie.

Należy przypomnieć, że w tej dyscyplinie nasza szkoła broniła tytułu mistrza Krakowa, który zdobyliśmy w 2013 roku.

Gratulujemy dla całej drużynie, która w składzie: Piotr Kmita 4 ID, Piotr Górka 2 IC, Jakub Nowak 2 IC, Paweł Raczyński 2 TA, Piotr Raźny 3 EE, Karol Żurek 3 K, Tomasz Adamus 3 EE, Bartłomiej Stańko 3 EE, Piotr Paluch 4 EA, Krzysztof Burdek 4 K, Łabecki Wojciech 2 EC, Rawicz Michał 1 K, Zębala Mateusz 1 K, Pabich Adam 3 IC, Owczarek Sebastian 1 IC, Gąsiorowski Mateusz 2 EC, Czowicki Gabriel 1 EA, wspaniale reprezentowała naszą szkołę. Trenerem zespołu jest pan Krzysztof Janik.  GRATULUJEMY!

ZSŁ - MISTRZEM LICEALIADY – 26-06-2014

6 czerwca 2014r. reprezentacja naszej szkoły,  kończąc  indywidualne biegi przełajowe na obiektach COM COM ZONE postawiła kropkę nad „ i”. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji w których brały udział drużyny ZSŁ w tym roku ogłoszono wyniki:
Zespół Szkół Łączności zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców LICEALIADY 2013/2014 rozgrywanej w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Sportowcom i trenerom gratulujemy sukcesu!

LICEALIADA – 16-06-2014

W dniu 10.06.2014r. reprezentacja ZSŁ wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach LICEALIADY szkół ponadgimnazjalnych.
Warunki na stadionie AWF były trudne, ze względu na panujący upał, ale wywalczyliśmy 5 miejsce, co dało nam dodatkową przewagę 1 punktu w klasyfikacji ogólnej nad Liceum nr II im. Króla Jana III Sobieskiego w walce o mistrzostwo Krakowa w LICEALIADZIE 2013/2014.

Gratulujemy!

III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS nr1 – 10-06-2014

W dniu 4 czerwca 2014 r. Internat Zespołu Szkół nr 1 w Krakowie przy ul. Ułanów zorganizował sprawnie i wzorowo III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora dla mieszkańców krakowskich internatów i burs.
Selekcja do naszej reprezentacji była bardzo ostra, a ostatecznie zakwalifikowali się do niej: Szymon Pajka (bramkarz); Piotr Adamczyk, Wojciech  Jochymek, Kamil Małek, Dominik Foryś (obrońcy); Paweł Słonina, Kamil Kącki, Jakub Myśliwiec, Jakub Cholewa, oraz Michał Słonina (napastnicy).
Graliśmy na boisku betonowym 2 X 12 min. przy pięknej pogodzie. W swoim debiucie pokonaliśmy gospodarzy 3-0. Bramki zdobyli: P. Słonina-2 oraz Jakub Cholewa.
Potem ograliśmy Internat Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 8-3. Bogatym łupem bramkowym podzielili się: P.Słonina-2, J.Myśliwiec-2, J.Cholewa, K.Kącki, K.Małek oraz M.Słonina.
Na zakończenie zmierzyliśmy się z Bursą nr 3. Pewni zwycięstwa graliśmy na luzie i bardzo skutecznie i wygraliśmy 18-0, pieczętując w ten sposób swój triumf w całym turnieju. Gole zdobyli: P.Słonina-6, J.Myśliwiec-5, K.Kącki-3, J.Cholewa-3 (1 głową) oraz P.Adamczyk.  
W pozostałych meczach ZS nr 1 pokonał ZSB nr 1 4-1, a Bursę nr 3 2-0, natomiast w spotkaniu o trzecie miejsce ZSB nr 1 ograł Bursę nr 3 3-2.
TABELA KOŃCOWA TURNIEJU:
1.  ZSŁ              9 pkt.        29 – 3         
2.  ZS nr 1     6 pkt.       6 – 4     
3.  ZSB nr 1    3 pkt.       7 – 14     
4.  Bursa nr 3  0 pkt.       2 – 23  
    Paweł Słonina z 10 bramkami został królem strzelców turnieju. Za nim uplasowali się Jakub Myśliwiec (7 goli) i Jakub Cholewa (5 goli). Obroniliśmy mistrzostwo sprzed roku, zatrzymaliśmy okazały puchar przechodni, dostaliśmy dyplomy i nagrody rzeczowe. Drużyną opiekował się pan Robert Dulowski.

Turniej siatkówki – 28-05-2014

W dniu 27.05.2014 r. reprezentacja internatu ZSŁ wzięła udział w Turnieju Siatkówki w Internacie Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie.
Nasza ekipa po odejściu kilku reprezentantów szkoły, którzy zdali właśnie maturę, grała w nowym, eksperymentalnym składzie: Piotr Adamczyk, Jakub Cholewa, Marcin Klonowski, Grzegorz Limanówka, Łukasz Pustelnik, Dawid Stachura oraz Monika Sygut.
Nasi wychowankowie pokonali w ćwierćfinale Bursę nr 3 2-1 a w półfinale gospodarzy ZSB nr 1 2-0.
W finale sposób na nas znalazła ekipa ZSE nr 1. Ponieśliśmy porażkę 0-2 i drugi rok z rzędu zajęliśmy drugie miejsce.

Gratulujemy!

Licealiada - finał rozgrywek ping-ponga – 05-03-2014

3.03.2014r. reprezentacja chłopców w tenisie stołowym wzięła udział w turnieju finałowym. W eliminacjach wywalczyliśmy prawo do rywalizacji o miejsca I-VI. Po zaciętej i wyrównanej walce zdobyliśmy III miejsce.
Jest to najwyższa lokata ZSŁ w rozgrywkach Licealiady w tenisie stołowym chłopców.


Naszą szkołę reprezentowali:
Mariusz Smuga  z kl. 4 IB
Dominik Foryś  z kl.  3 IA
Dominik Lechowicz  z kl.  1 ID        GRATULUJEMY!

Wojewódzkie zawody snowboardowe – 26-02-2014

Kolejne sukcesy naszych snowboardzistów!
ZSŁ mistrzem województwa małopolskiego
Jakub Niziołek z kl. 3 EC wicemistrzem województwa małopolskiego

W dniu 26.02.14r w Rabce Polczakówce odbyły się wojewódzkie zawody snowboardowe. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Jakub Niziołek 3 EC, Jakub Jarzyna 3 EC, Piotr Sołykowski 3K, Oskar Soczyński 1 IA. Opiekunem grupy była p. Beata Więckowska. W zawodach startowało 61 zawodników. Nasi uczniowie wywalczyli 1 miejsce w klasyfikacji zespołowej oraz tytuł wicemistrza zdobył Jakub Niziołek z klasy 3 EC.
Wyniki indywidualne:
Jakub Niziołek 2 miejsce - wicemistrz województwa
Oskar Soczyński 7 miejsce
Piotr Sołtykowski 10 miejsce
Jakub Jarzyna 19 miejsce

WIELKI SUKCES SNOWBOARDZISTÓW – 21-02-2014

ZSŁ MISTRZEM KRAKOWA w klasyfikacji drużynowej!
JAKUB NIZIOŁEK z kl. 3EC MISTRZEM KRAKOWA w klasyfikacji indywidualnej!

    Podczas wczorajszych zawodów snowboardowych w Sieprawiu świetnie spisali się nasi uczniowie, którzy pomimo złych warunków panujących na stoku, uzyskali bardzo dobre czasy przejazdu. Startowało 44 zawodników z 10 szkół krakowskich. Wszyscy nasi zawodnicy zajęli wysokie miejsca, awansując do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Wyniki:

I miejsce Jakub Niziołek z kl. 3 EC

3 miejsce Jakub Jarzyna z kl. 3 EC

5 miejsce Piotr Sołtykowski z kl. 3 K

12 miejsce Oskar Soczyński z kl. 1 IA.

Opiekunem reprezentacji ZSŁ jest p. Beata Więckowska.

Zimowy Dzień Sportu – 28-01-2014

Zimowy Dzień Sportu:

TABELA WYNIKÓW

Krakowska Olimpiada Młodzieży – 20-01-2014

17 stycznia 2014r. drużyna ZSŁ w składzie: Mariusz Kabat z kl.2EA, Piotr Sołtykowski z kl. 3K i Adam Ryciak z kl. 4IB zajęła I miejsce w rozgrywkach badmintona w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Opiekunem drużyny  jest p. Anna Adamowicz.

Gratulujemy!

Strony: 8
[←cofnij]
[3]
[4]
[5]
[6]
[7]
[dalej→]