Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

19-06-2015 Małopolska Chmura Edukacyjna- Społeczeństwo Obywatelskie p. Tadeusz Januszek

 W roku szkolnym 2014/2015 ZSŁ wziął udział w pilotażowym programie małopolska Chmura Edukacyjna, organizowanym przez Małopolski sejmik Wojewódzki. Wśród kilku przedmiotów w ramach, których organizowano zajęcia było też Społeczeństwo Obywatelskie. W ramach Chmury odbywały się cotygodniowe zajęcia on- line, prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,  w których wzięło udział 20 uczniów klasy II id, oraz koło naukowe w którym udział wzięło 3 uczniów klasy II ia, którzy również pracowali pod kierunkiem wykładowcy uniwersyteckiego.

            

W ramach zajęć on-line młodzież poznawała zadania organizacji III sektora, dyskutowała nt. powstawania i działalności organizacji pozarządowych, odwiedziła też dwukrotnie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.  Młodzież zakładała fikcyjną partię polityczną, pisała jej statut dyskutował nad celami. W czasie pracy dyskutowano i dzielono się pomysłami z innymi uczestnikami zajęć on-line ze szkół w Gorlicach i Oświęcimiu.
W czasie prac uczestnicy Koła Naukowego poznawali czynniki wpływające na kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, jak również stworzyli statut własnej organizacji, stowarzyszenia, dla którego samodzielnie napisano statut. Opiekunem projektu był p. Tadeusz Januszek

STOWARZYSZENIE MŁODZI PATRIOCI