Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

07-01-2015 SPOŁECZNOŚĆ ZSŁ MA WIEEELKIE SERCE… Magdalena Czechowska-Buratowska

„Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie…

Zawsze, ilekroć uśmiecham się do swojego brata

                                                      I wyciągam do niego ręce,

                                             jest Boże Narodzenie.”

 Matka Teresa z Kalkuty


Ach, jak pięknie pachniało Świętami i świeżymi, upieczonymi przez Uczniów i Rodziców z prawie wszystkich klas Zespołu Szkół Łączności ciastami, kiedy to w dniu 15 grudnia 2014 roku, po raz drugi w historii tej szkoły na pierwszym piętrze otwarta została szlachetna Cukiernia „Pod Spalonym Rezystorem”.

                                                                                                            

W tym roku akcja pomocy kierowana była do mieszkańców Domu Opieki Społecznej przy ul. Łanowej w Krakowie (osób starszych przewlekle chorych, samotnych i niepełnosprawnych) a jej Organizatorami były: mgr Ewa Bonior z klasą 3 TB, mgr Katarzyna Choroszy z klasą 3 Ic, mgr Joanna Korzeniowska z klasą 3 Ee oraz Magdalena Czechowska-Buratowską z klasą 4 Ic.

Dzięki sprzedaży ciast zebrano kwotę 1620 zł, którą w całości przeznaczono na zakup materiałów z publikowanej wcześniej listy potrzeb.

Hojności Rodziców, Uczniów, Dyrekcji i Nauczycieli naszej szkoły zawdzięczamy również zgromadzenie imponujących ilości kosmetyków, ubrań, chemii gospodarczej, artykułów dekoracyjnych oraz gier planszowych i książek (będących doposażeniem kącika bibliotecznego Domu Pomocy Społecznej).            Z ogromnym wzruszeniem obserwowaliśmy Rodziców pomagających swoim dzieciom w transporcie darów do szkoły, osobiście przynoszących upieczone z wielką starannością ciasta oraz proszących o anonimowość Nauczycieli przekazujących wielkie worki i pudła przywiezionych rzeczy. Pięknym gestem było podarowanie przez Państwa Małgorzatę i Kazimierza Wolarek 50 sztuk nowych kurtek zimowych dla podopiecznych Ośrodka.

Naszą akcję wsparło również już drugi rok z rzędu, zaprzyjaźnione ze szkołą Samorządowe Przedszkole w Czernichowie. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji Przedszkola oraz Rady Rodziców zgromadzono kilka dużych pudeł potrzebnych środków. Serdecznie dziękujemy również Dzieciom i Nauczycielom wymienionego Przedszkola, którzy poza zebraniem darów, wykonali także piękne aniołki z myślą o udekorowaniu nimi Domu Opieki Społecznej na ten szczególny w roku czas. Ręcznie wykonane aniołki zdobiły też nasze stoisko z ciastami. Miło było poczuć atmosferę solidarności pomiędzy małymi dziećmi a uczniami, którzy wchodzą już w dorosłe życie. Gdy chodzi o dzielenie się z drugim człowiekiem czymś dobrym, wiek nie ma przecież znaczenia.

Wszystkie dary zostały zawiezione i przekazane Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w dniu 19 grudnia przez Panią mgr Ewę Bonior,  Panią mgr Katarzynę Choroszy oraz Panią mgr Joannę Korzeniowską wraz z uczniami. Zostały one przyjęte ze wzruszeniem i wdzięcznością.

 Na wielkie wyróżnienie zasługują klasy organizujące akcję oraz wszystkie Dziewczęta z klasy 4 Ic i 3 Ic, które z pomocą chłopców ze swoich klas oraz z klasy 3 Tb, 3 Ee i przedstawicieli klasy 1 Ic zorganizowały całe stoisko z ciastami. Nie tylko po mistrzowsku stworzyły one Cukiernię ZSŁ, ale również w iście profesjonalny sposób zajęły się sprawami marketingu i sprzedaży. Można więc powiedzieć, że znakomicie zdały egzamin z podstaw przedsiębiorczości! J Najlepszą pochwałą dla Dziewcząt był fakt, iż sprzedawane przez nie ciasta znalazły uznanie nawet u Pana Dyrektora Piszkowskiego, którego wymaganiom kulinarnym niezwykle trudno jest sprostać..

W rankingu klas biorących udział w akcji (przy podsumowaniu komisja brała pod uwagę liczbę zakupionych kawałków ciast oraz liczbę przekazanych darów) zwycięzcami zostali:

I miejsce klasa 4 Ic

II miejsce ex aequo- klasy 3 TB i  4 Ed

III miejsce- klasa 4 Ti

Serdecznie gratulujemy!

Zwycięskie klasy otrzymają (do wyboru) specjalne kupony na wyjście do kina lub kupon zwalniający całą klasę z pytania w danym, ustalonym wcześniej dniu.

Należy podkreślić, że do sukcesu akcji w szczególności przyczyniły się również klasy:  1 Ea, 2 Ea, 2 Ic i 3 Ed, których uczniowie zakupili sporą liczbę kawałków ciast. Klasom tym oraz ich Wychowawcom ślemy wyrazy szacunku.

Organizatorzy składają GORĄCE PODZIĘKOWANIA wszystkim osobom, które wsparły tegoroczną akcję.

Więcej zdjęć na FB ZSŁ

Dziękujemy!