Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

07-11-2014 TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI M.S.

13 listopada w sali gimnastycznej ZSŁ odbędzie się wykład prowadzony przez przedtawicieli Krakowskiego Parku Technologicznego:
 
Skąd się biorą dobre pomysły?
Ile potrzeba pieniędzy żeby zacząć biznes?
To niektóre z pytań na które będą odpowiadać prelegenci. Wykład poświęcony będzie również pokazaniu uczniom możliwości jakie daje mieszkanie w Krakowie, zwłaszcza w kontekście ich udziału w życiu społeczności startupowej. Najbardziej praktyczną propozycją dla uczniów będzie możliwość uczestniczenia w warsztatach, które zorganizowane będą w szkole 19 listopada o godz. 15.00 w świetlicy ZSŁ (zapisy podczas po wykładzie, ilość uczestników ograniczona). Wykład będzie prowadzony dla wyznaczonych klas, mogą w nim uczestniczyć również osoby zainteresowane, które w tym czasie nie mają zajęć lekcyjnych.

1 tura 13.55-14.40: 4 EC, 4ED, 4IC, 4K, 4 EB, 3 IB,

2 tura 15.00-15.45: 4TI, 4 EA, 3 IB, 3 IA, 3 TA, 4 ID,

3 tura 15.50-16.35: 4IB, 3 IA, 4 IA oraz osoby zainteresowane tematem, które nie mają w tym czasie zajęć lekcyjnych.
 
 Spotkanie prowadzone będzie przez doświadczonego trenera, doradcę biznesowego, koordynatora Inkubatora Technologicznego w Krakowskim Parku Technologicznym – Bartosza Józefowskiego.  
 
Opis szkolenia 19 listopada godz. 15.00 w świetlicy ZSŁ:
Jak ćwiczyć swoją kreatywność? – wprowadzenie teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne
Nowe metody pracy z pomysłami biznesowymi: Business Model Canvas, Design Thinking.
Definiowanie jako kluczowy element przygotowania do prezentacji pomysłu – metodą Founders Institute.
 
Warsztaty obejmują ok. 3h zegarowe pracy z grupą około 20 osób. Preferowane są osoby, które mają już pomysł na projekt w ramach Festiwalu Informatycznego lub projekt biznesowy ale nie jest to warunek niezbędny.
 
Warsztaty poprowadzą Bartosz Józefowski i Dariusz Bembenek.
Dariusz Bembenek – posiada doświadczenie jako trener i wykładowca ale także jako doradca biznesowy. Kluczowe obszary ekspertyzy to pozyskiwanie finansowania dla projektów biznesowych i budowanie modeli biznesowych.
Bartosz Józefowski – j.w.