Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

03-11-2015 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

11 listopada obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole otwarta została wystawa poświecona wydarzeniom z lat 1918-1921, czyli z okresu walk o granice odrodzonej Rzeczpospolitej i obrony jej niepodległego bytu przed bolszewikami. W tym roku przypada również 75 rocznica Bitwy o Anglię, w której wzięli udział piloci dywizjonów myśliwskich Polskich Sił Zbrojnych. Tej rocznicy poświęcona jest nasza druga wystawa.  fot. T. Januszek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. T. Januszek

03-11-2015 Warsztaty przedsiębiorczości M.S.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, 17 listopada w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Łączności w godzinach: od 14.00-17.00 będą odbywały się WARSZTATY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI: Customer- problem- solution.
Jak z pomysłu zrobić biznes?
Prawdziwym wyzwaniem nie jest znalezienie pomysłu na biznes ale przejście z fazy pomysłu do produktu. Spotkanie poświęcone będzie doprecyzowywaniu pomysłów biznesowych uczestników tak by stały się atrakcyjne dla klientów i inwestorów.
Warsztaty poprowadzi Bartosz Józefowski - pracownik Krakowskiego Parku Technologicznego, który posiada doświadczenie jako trener i wykładowca ale także jako doradca biznesowy. Kluczowe obszary ekspertyzy to pozyskiwanie finansowania dla projektów biznesowych i budowanie modeli biznesowych.
Na listę uczestników można zapisać się w bibliotece, u p. Marty Stefańczyk.
                   

02-11-2015 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

Wyniki turniejów szachowych

GRAND PRIX klasyfikacja po 2 turniejach

Tabela kojarzeń i rezultatów

TURNIEJ 1 runda 9.

TURNIEJ 2 runda 9.

Tabela kojarzeń i rezultatów

Zapraszam na turniej 3, ktory odbędzie się 3.11 o godz.15:00, sala 111.

31-10-2015 40 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

W imieniu organizatorów 40. Olimpiady Języka Angielskiego informujemy, że uruchomiona jest już platforma treningowa z testami z języka angielskiego, dostępna nie tylko dla uczniów przygotowujących się do olimpiady, ale dla wszystkich, pragnących spróbować swoich sił w języku angielskim.

Platforma dostępna jest po uprzedniej rejestracji pod adresem http://rejestracja.oja.wsjo.pl  Podczas rejestracji należy podać swój adres e-mial oraz wymyślić i wpisać swoje hasło, które ma być wykorzystane do logowanie się do platformy.

Po ok 15 minutach od dokonania rejestracji można już zalogować się do platformy na stronie: https://www.e-wsjo.pl/olimpiadyjezykowe  Logowanie odbywa się przez wpisanie swojego adresu e-mail i podanie wybranego podczas rejestracji hasła.

31-10-2015 Komunikat o Euroelektrze Andrzej Łanuszka

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XVIII edycji olimpiady w bieżącym roku szkolnym.

Euroelektra organizowana jest jako zawody trójstopniowe o zasięgu ogólnopolskim i rozgrywana jest we trzech grupach tematycznych:

  • elektrycznej
  • elektronicznej
  • teleinformatycznej

Uprzejmie informujemy, że zawody I stopnia - eliminacje szkolne odbędą się w naszej szkole w piątek 6 listopada 2015r. o godzinie 9.00.

Zawody szkolne polegają na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru zawierającego 16 zadań i załączeniu rozwiązań tych zadań na osobnej karcie.

Zgłoszenia udziału do czwartku 5 listopada przyjmują pani v-dyr. Renata Gołąb i prof. Andrzej Łanuszka.

Dodatkowe informacje na temat olimpiady i zadania z poprzednich edycji dostępne są na stronie internetowej: euroelektra.edu.pl

30-10-2015 Konkurs na najlepszą Gazetkę Szkolną lub Portal Szkolny p. Bogusław Bogusz

   Miło nam zakomunikować, iż wczoraj, w dniu 29 października 2015 roku w Klubie Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Oddział Małopolski w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla uczestników Konkursu na najlepszą Gazetkę Szkolną lub Portal Szkolny. Jury przyznało dwie równorzędne nagrody dla gazet tworzonych przez uczniów Zespołu Szkół Łączności w Krakowie oraz VI LO w Nowym Sączu (klasa o profilu dziennikarskim).
Michał Grabowski z kl. 2 Ia otrzymał nagrodę – laptopa ufundowanego przez firmę HP oraz Wodociągi Krakowskie – z rąk Wiceprezydent Miasta Krakowa, Katarzyny Cięciak oraz Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP oraz Przewodniczącego Małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Sławomira Pietrzyka. Wyróżnienie otrzymała również cała Redakcja „Marginesu”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. B. Bogusz

Część oficjalną uroczystości prowadził Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Ireneusz Michał Hyra, a po niej w Sali Barowej Klubu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Pod Gruszką miało miejsce spotkanie członków Zarządu, przedstawicieli jury konkursu i laureatów.
Gratulujemy naszemu Zwycięzcy i całej Redakcji! Opiekunem MARGINESU jest p. Bogusław Bogusz.

Obszerniejszą relację z tego wydarzenia można przeczytać na stronie:
Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

26-10-2015 Egzamin próbny dyr. Renata Gołąb

Próbny egzamin z kwalifikacji dla klas czwartych elektronicznych i informatycznych
Informacje na temat przydziału sal dostępne w gablocie na I piętrze.
Egzamin próbny zostanie przeprowadzony 5 listopada 2015. W tym dniu uczniowie nie mają innych zajęć.
Klasy elektroniczne – kwalifikacja E.20
Część praktyczna godz. 14:00 – 17:00
Uczniowie przychodzą nie później niż na 13:40. Należy przynieść dowód tożsamości i czarny długopis można  korzystać z kalkulatora z funkcjami trygonometrycznymi. Obowiązują stroje galowe.

Część pisemna zostanie przeprowadzona na platformie modle podczas zajęć w pracowni elektronicznej 16 listopada 2015r. w klasach 4Ea, 4Eb i 4Ec oraz 20 listopada 2015r. w klasach 4Ed i 4Ee.
Klasy informatyczne – kwalifikacja E.14
Część pisemna godz. 14:00 – 15:15
Część praktyczna godz. 15:30 – 18:00

Uczniowie przychodzą nie później niż na 13:40. Należy przynieść dowód tożsamości i czarny długopis W części pisemnej można  korzystać z kalkulatora prostego.

Klasy teleinformatycze i klasa telekomunikacyjna.
Egzamin próbny dla klas 4K, 4Ta i 4Tb zostanie przeprowadzony podczas zajęć  terminie 16-20 listopada 2015r.

26-10-2015 XVII Spinningowe Mistrzostwa ZSŁ zostały rozstrzygnięte dyr. Tadeusz Piszkowski

   
    Do cudownej pogody – tym razem – niestety nie dostroiły się ryby. Kompletnie zignorowały wyszukane przynęty i dały ostro po nosie naszym wyśrubowanym ambicjom wędkarskim. Na nic się zdały kosztowne blachy, woblery, twistery, steamery… Do tego stopnia potrafiły z nas zadrwić, że po pstrągowym, energicznym braniu – NA SZTUCZNĄ MUCHĘ – na mojej wędce zatańczyła……. całkiem ładna..… PŁOĆ! Tego tu jeszcze „NIE GRANO”!  Pan Przemysław Cienkosz prawie popłakał się ze śmiechu, chociaż tak naprawdę to dzikie kaczki, wciąż wydając przedziwne, hałaśliwe dźwięki, drwiły z nas, pozostając w ewidentnej zmowie z obojętnymi tego dnia rybami.

Więcej fotografii na FB ZSŁ

Tak prywatnie przyznam, że miałem nadzieję, iż po tegorocznej TOTALNEJ wakacyjnej klęsce wędkarskiej odkuję się jesienią w Dolinie Będkowskiej – ale nie, nic bardziej błędnego! Górą znowu były ryby!
Bardzo rzadkie brania, szokujące gatunki na pstrągowej wodzie, miniaturowe rozmiary, ale i zażarta rywalizacja pomiędzy pierwszoklasistami, a uczniem klasy 4EePawłem Typą – tak z perspektywy obserwatorów ta rywalizacja wyglądała.

Prowadzenie na długi czas objął ubiegłoroczny mistrz, Sebastian Gębuś z klasy 2Ib – aspiracje do wygranej zgłaszali też Igor Zakrocki z 1Ti, Jakub Buś z 1Ea i Mateusz Tondos z 2Ia. Wszyscy jednak ostatecznie musieli uznać wyższość tegorocznego maturzysty, który półkilogramowym pstrągiem tęczowym sięgnął po trofeum po raz drugi (pierwszy raz uczynił to jesienią 2012r.). Gratulacje i duże brawa!

    We współzawodnictwie opiekunów (zawody organizowałem wspólnie z Panem Przemysławem Cienkoszem) tym razem zwyciężyłem, jednak nasze zdobycze proponuję skwitować pokornym milczeniem.

Kobylany, 24 października 2015r.                         Tadeusz Piszkowski24-10-2015 Sprawozdanie z turnieju szkolnego Counter-Strike: Global Offensive p. Marek Łętocha

18.10.2015 r. w Zespole Szkół Łączności odbyły się pierwsze oficjalne mistrzostwa ZSŁ
w grze komputerowej Counter-Strike: Global Offensive. Organizatorami turnieju byli uczniowie: Wojciech Kłeczek, Michał Hubiak , Michał Gregorczyk oraz Mateusz Tondos. Wzięły w nim udział 23 drużyny (ponad 100 zawodników). Każdy zespół składał się z pięciu graczy (w tym minimum trzech uczniów ZSŁ).
Finał rozgrywek był transmitowany w Internecie przez młodego, utalentowanego komentatora Counter-Strike - Jakuba "Sweldera" Grzegorskiego.

fot. Kacper Grela więcej zdjęć na FB ZSŁ

Pierwsze dwie fazy zostały rozegrane na serwerach udostępnionych przez hosting CS:GO Pukawka.pl. Trzecia faza turnieju rozegrała się 6 i 7 listopada w sali komputerowej 514i, udostępnionej przez prof. Piotra Kędrę.
Dzięki serwisowi GOCS.pl turniej szkolny zyskał zainteresowanie sporej grupy użytkowników. Relację z półfinałów i finału oglądało ponad 120 użytkowników online. Pula nagród ufundowana z wpisowego graczy oraz przez sponsora sneakybeaky.pl wyniosła 900zł.
Mistrzem Zespołu Szkół Łączności w Krakowie została drużyna WMTTK  (4TB – Mateusz „XenonQ” Bosak, Dawid „Hazik” Faiz, Robert „ASD” Leśniak, Adam „Fi$limakH” Rybicki, Maciek „Spike” Siemiątkowski) po wygranej z drużyną Hubiaczana5 16:2, 16:7. Drugie miejsce zajęła drużyna Hubiaszczak5 (klasa 3TA), trzecie miejsce drużyna Rtv AGD PCV LSD (2TI).
    Opiekę nad turniejem sprawował prof. Marek Łętocha.

Strony: 159
[←cofnij]
[68]
[69]
[70]
[71]
[72]
[dalej→]