Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

30-11-2015 Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku

Miło nam poinformować, że w XXII Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku zorganizowanym przez Dom Kultury "Podgórze" V miejsce uzyskał Bartosz Bojarski  z kl. 1 Ti (opiekun A. Osuch - Czepiel), a wyróżnienie Patryk Janczur z kl. 2 ic (opiekun E. Piszkowska, w konkursie plastycznym pt. "Przygody Tezeusza" - II miejsce Aleksandra Świerczek z kl. 2 ic (opiekun E. Piszkowska), a wyróżnienie Michał Knapik z kl. 1 Ed).

30-11-2015 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

Powstanie listopadowe

 29 listopada mija kolejna rocznica wybuchu powstanie listopadowego. Na II piętrze naszej szkoły otwarta została wystawa poświęcona temu wydarzeniu
.

 

 

 

fot. Tadeusz Januszek

29-11-2015 Konkurs p. Halina Siemińska

Ogólnopolski Konkurs "Zarządzanie firmą" JA Titan 2016 zgłoszenia  tylko do piątku 11.12.2015r.
Celem gry jest poprowadzenie własnej wirtualnej firmy w symulowanej rzeczywistości rynkowej.
Na podstawie regularnie otrzymywanych informacji uczestnicy będą podejmować decyzje obejmujące cenę, produkcję, marketing, inwestycje i rozwój oraz wydatki na cele prospołeczne. Konkurs rozgrywany jest na serwerze Junior Achievement Worldwide.

Ogólnopolski Konkurs "Zarządzanie firmą" JA Titan 2016 zgłoszenia  tylko do piątku 11.12.2015r. 

Celem gry jest poprowadzenie własnej wirtualnej firmy w symulowanej rzeczywistości rynkowej.

Na podstawie regularnie otrzymywanych informacji uczestnicy będą podejmować decyzje obejmujące cenę, produkcję, marketing, inwestycje i rozwój oraz wydatki na cele prospołeczne. Konkurs rozgrywany jest na serwerze Junior Achievement Worldwide.

Wszystkie rozgrywki Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan odbywają się według standardowych scenariuszy zamieszczonych w symulacji JA Titan wersja 3.0.

W konkursie startują dwuosobowe zespoły, jako członkowie Zarządu Firmy.

 

ZAINTERESOWANI UCZNIOWIE TWORZĄ 2 OSOBOWE ZESPOŁY I ZGŁASZAJĄ DO NAUCZYCIELI PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI do11.12.2015r.

 

Szczegóły o konkursie dostępne są na stronie:

http://www.zarzadzanie-firma.junior.org.pl/pl/Konkurs-JA-Titan

 

Normal 0 false 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Wszystkie rozgrywki Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan odbywają się według standardowych scenariuszy zamieszczonych w symulacji JA Titan wersja 3.0.
W konkursie startują dwuosobowe zespoły, jako członkowie Zarządu Firmy.

ZAINTERESOWANI UCZNIOWIE TWORZĄ 2 OSOBOWE ZESPOŁY I ZGŁASZAJĄ DO NAUCZYCIELI PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI do 11.12.2015r.

Szczegóły o konkursie dostępne są na stronie:
http://www.zarzadzanie-firma.junior.org.pl/pl/Konkurs-JA-Titan

26-11-2015 1% podatku

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy przy rozliczaniu podatku, zdecydowali się wesprzeć Zespół Szkół Łączności przekazując 1% na rzecz naszej szkoły. W roku rozliczeniowym 2015 - 128 osób dokonało takiego wyboru - otrzymaliśmy: 8 572,1 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup książek i wyposażenia do biblioteki szkolnej i centrum multimedialnego.

24-11-2015 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

Zapraszamy na V turniej szachowy, ostatni w 2015 roku, w dniu 8.12 - wtorek, godz. 15:00 sala 111.

Wyniki rozgrywek:

Turniej 3 runda 9

Tabela kojarzeń i rezultatow 3

Turniej 4 runda 9

Tabela kojarzeń i rezultatów 4

Grand Prix

fot. Krzysztof Uchański

23-11-2015 Matura próbna dyr. Antoni Borgosz

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Łączności w Krakowie
Informuję, że w dniach 24, 25, 26 listopada 2015r. zorganizowane będą próbne pisemne egzaminy maturalne dla uczniów klas czwartych Technikum Łączności nr 14.

KOMUNIKAT

22-11-2015 Matematyczne Łamanie Głowy p. Barbara Ciborowska

ELIMINACJE

XII Edycji Konkursu MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY

Odbędą się 24 listopada 2015r. o godz. 12.15 w sali gimnastycznej oraz sali 218i w internacie. Każdy z uczestników przynosi własny papier, przybory do pisania NIE WOLNO UŻYWAĆ KALKULATORÓW ANI TABLIC !!!

Rozkład zajętości sal

Autor projektu: Kacper Zarycki

19-11-2015 Warsztaty przedsiębiorczości

17 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty prowadzone przez przedstawiciela Krakowskiego Parku Technologicznego – pana Bartosza Józefowskiego. Zajęcia zaczęły się od prezentacji oferty KPT i Inkubatora Technologicznego. Poruszone zostały też tematy: planowania kariery i rozwoju osobistego (portfolio). Prowadzący opisywał różne pomysły na to jak zbudować swoją pozycję na rynku pracy. W drugiej części mieliśmy przyjemność nieco rozruszać wyobraźnię! Naszym zadaniem było wymyślenie produktu związanego z informatyką, elektroniką itp.

fot. Kamil Bułat

Wraz z prowadzącym omawialiśmy na podstawie tego pomysłu najważniejsze aspekty biznesu m.in. :
•    target - do kogo ma trafić nasz produkt,
•    sposób reklamy - czy ta reklama dotrze do odpowiednich odbiorów,
•    kosztorys - kiedy, i czy w ogóle, biznes może być opłacalny.
Dla mnie, zajęcia były - genialne. Przyjemne, zrozumiałe i przydatne. Zapraszam wszystkich na następne tego rodzaju warsztaty :)  Mateusz Stabryła 2 id

Myślę, że warsztaty były bardzo ciekawie poprowadzone. Pan Bartosz, oprócz stosowania bliskiego nam języka i atrakcyjnego sposobu przekazywania treści, dał nam wiele motywujących rad. Między innymi takich, że nie warto czekać, lecz zacząć od razu, nawet od małego projektu. Zaznaczał również, że jeśli będziemy się skupiać wyłącznie na zarobkach i myśleniu jakie z tego wyciągniemy zyski, nie osiągniemy sukcesu. Każda grupa kilkuosobowa wymyśliła własny unikatowy produkt, który ocenialiśmy. Cały event, motywował do działania,  był bardzo ciekawy, można było z niego  dowiedzieć się wielu ciekawych informacji ze świata biznesu. Uważam, że takich spotkań powinno być więcej. Anna Kozioł kl. 1ia

fot. Kamil Bułat

17-11-2015 70-lecie Szkół Łączności M.S.

W sobotę - 14 listopada Zespół Szkół Łączności obchodził 70-lecie istnienia. Dzień jubileuszowy rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana, odprawiona pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Rysia.
Naszą radość z uroczystości zmąciły doniesienia o serii zamachów terrorystycznych, które miały miejsce w Paryżu. Uroczystość w Centrum Kongresowym ICE rozpoczęła minuta ciszy - łącząca nas symbolicznie z ofiarami tego aktu przemocy i ich rodzinami.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu - pan Dyrektor Antoni Borgosz powitał gości honorowych, licznie przybyłych na uroczystość; między innymi: panią Katarzynę Cięciak - Wiceprezydenta Miasta Krakowa do spraw edukacji i sportu, pana Aleksandra Palczewskiego - Małopolskiego Kuratora Oświaty, a także przedstawicieli władz lokalnych, wyższych uczelni, firm współpracujących z Zespołem Szkół Łączności a także obecnych i emerytowanych nauczycieli; pracowników i również sympatyków naszej szkoły. Galę prowadzili: pani Jaga Wrońska i ks. Andrzej Gołębiowski. 

fot. Kamil Przybyło więcej zdjęć Kamila na FB wydarzenia

    W klimat wspomnień o szkole wprowadził nas znakomity krakowski aktor, absolwent naszej szkoły - Roman Gancarczyk - czytając wiersz napisany na 40 - lecie Szkół Łączności przez pana Mariusza Pawlickiego.

   Dyrektor ZSŁ przygotował na tę okazję przemowę w której zawarł najważniejsze informacje dotyczące naszej szkoły, jej osiągnięć i aspiracji, a także niepowtarzalnej atmosfery, która powoduje, że "człowiek może wyjść z Łączności, ale Łączność z człowieka nigdy". Następnie wystąpili: Pani Katarzyna Cięciak, która odczytała list gratulacyjny skierowany na ręce Pana Dyrektora przez Prezydenta Miasta Krakowa - prof. Jacka Majchrowskiego, oraz Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski.
Podczas uroczystości głos zabrali absolwenci Zespołu Szkół Łączności - profesorowie Politechniki Warszawskiej, światowej sławy naukowcy: prof. Zbigniew Kulka i prof. Jerzy Krupka, którzy opowiedzieli o swojej drodze zawodowej i sukcesach, których podwaliną była wiedza zdobyta w czasach technikum. Ten uroczysty dzień był okazją do rozdania medali "Za zasługi dla Zespołu Szkół Łączności", otrzymali je przedstawiciele firm i instytucji ściśle współpracujących ze szkołą a także nauczyciele i pracownicy Szkoły (lista osób wyróżnionych). Pan Dyrektor wręczył również podziękowania sponsorom, bez których nie udałoby się zorganizować tego wydarzenia (sponsorzy jubileuszu).
Jubileusz 25 – lecia  pracy na stanowisku Dyrektora Zespołu Szkół Łączności został uczczony przez odczytanie przez autorkę – panią Jagę Wrońską „Antoników” czyli krótkich utworów (na wzór „moskalików” wymyślonych przez Wisławę Szymborską) sławiących cnoty naszego szefa i ostrzegających przed nierozważnym kwestionowaniem jego autorytetu i zalet.
Kto nie uzna, że Dyrektor
To przyjaciel jest młodzieży
Niech przez tydzień za pokutę
Krzyżem przy portierni leży!

    To jeden z „Antoników” gorąco oklaskiwany przez publiczność. Pan Dyrektor otrzymał również od przedstawicieli: grona pedagogicznego, pracowników i rodziców statuetkę sowy – symbolizującą mądrość pedagogiczną i zestaw „krakowski kredens” w nawiązaniu do etymologii słowa kredensować – tj. przewodzić, poprzedzać innych. Do życzeń dołączył się również Jerzy Fedorowicz – aktor, reżyser i senator RP, który w iście widowiskowy sposób obdarował jubilata książką „Lodołamacz Fedor”.
Część artystyczną wypełnił występ chóru "Łącznik" pod batutą pani Jagi Wrońskiej z towarzyszeniem instrumentalnym pana Pawła Koszałki i uczniów naszej szkoły. Odśpiewana została między innymi pieśń: "Łącznościowa Rodzina" i "Hymn Łączności". Nieodłącznym elementem uroczystości jubileuszowych jest spektakl przygotowany przez młodzież naszej szkoły. Tym razem była to adaptacja sztuki "Igraszki z diabłem" przygotowana przez panią Agnieszkę Kozłowską i panią Sylwię Kanię na podstawie sztuki czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy.
fot. Maciej Chwast więcej zdjęć Maćka na FB wydarzenia

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście przeszli do foyer, gdzie czekał już wspaniały tort w kształcie tarczy ZSŁ i lampka szampana. Pan Dyrektor wspólnie z przewodniczącą Rady Rodziców -panią Magdaleną Kusek wznieśli toast za pomyślność i świetlaną przyszłość Łączności. Potem trwały jeszcze rozmowy i wspomnienia, raczono się specjałami przygotowanymi specjalnie na tą okazję.

Od 16.00 można było przenieść się na ul. Monte Cassino 31 i kontynuować spotkania towarzyskie z przyjaciółmi z ławy szkolnej, nauczycielami; poznać obecnych uczniów tej szkoły, którzy z dumą prezentowali pracownie specjalistyczne, warsztaty, studio telewizyjne; wystawy przygotowane w różnych częściach szkoły i kronikę 70 - lecia Szkół Łączności, która została przygotowana specjalnie na tę okazję.  Oczywiście wizyta w szkole bez zaglądnięcia, choćby na chwilę, do bufetu szkolnego nie byłaby ważna. Żurek i barszczyk były tylko pretekstem do wspomnień i opowieści o dalszych kolejach losów absolwentów - tych starszych i tych, którzy całkiem niedawno ukończyli szkołę, ale zdążyli już zatęsknić za nią. Można było również przeglądnąć kroniki szkolne i przypomnieć sobie wydarzenia, wycieczki, obozy harcerskie i studniówki, turnieje szachowe i wyprawy wędkarskie. Absolwenci odwiedzili też internat, który kiedyś był ich drugim domem. Rozmowy i wspomnienia trwały jeszcze długo po oficjalnym zakończeniu dnia otwartego.
Świąteczny dzień dobiegł końca, ale pozostawił wrażenie, że łączy nas coś więcej niż praca, nauka, wypełnianie codziennych obowiązków, że Łączność to my i jej przyszłość zależy od nas.

fot. Dawid Kostrzewa więcej zdjęć Dawida na stronie FB wydarzenia

 

 

 

 

 

 

 

fot. Natalia Supernak więcej zdjęć Natalii na FB wydarzenia

Strony: 155
[←cofnij]
[62]
[63]
[64]
[65]
[66]
[dalej→]