Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

19-11-2018 Dyktando p. Ewa Piszkowska

Uwaga!

Komisja Polonistyczna informuje, że do dyktanda eliminacyjnego w konkursie ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii ZSŁ” przystąpiło 88
osób. Do drugiego etapu, który odbędzie się 27.11.2018 r. o godz. 15.00 w sali 104 zakwalifikowali się:

1. Kacper Czepiec z kl. 4 Ed
2. Adrian Kafel z kl. 1 Ea
3. Michał Gackowski z kl. 1 id
4. Jakub Bajer z kl. 1 ia
5. Krzysztof Siwek z kl. 3 ic
6. Szymon Ziobro kl. 3 Ed
7. Mateusz Padlik z kl. 3 Ed
8. Iwo Strzeboński z kl. 1 ia
9. Mikołaj Miszczyk z kl. 3 Ec

Otrzymują oni cząstkowe oceny bardzo dobre z języka polskiego.
Gratulujemy i zapraszamy do dalszych zmagań!

16-11-2018 11 edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce ( 12 – 18 listopada 2018 ) p. Halina Siemińska

   Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to ogólnoświatowa inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.
   Serdecznie zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Małopolsce.  Ty też możesz się włączyć! Jak? Jako uczestnik: biorąc udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach i podnosząc swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości i rozwoju zawodowego.
   Wzorem lat ubiegłych, do realizacji przedsięwzięcia zaproszone zostały instytucje wspierające przedsiębiorczość, krakowskie uczelnie i firmy oraz wszyscy ci, którzy są zainteresowani promocją przedsiębiorczości. W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce znaleźć można szeroki wachlarz aktywności, takich jak: szkolenia, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami i aniołami biznesu, warsztaty, konkursy, konferencje, turnieje cashflow.

Będzie można posłuchać i porozmawiać o:
•     rozpoczęciu przygody z biznesem,
•    pozyskaniu finansowania na otwarcie i rozwój własnej firmy,
•    współpracy nauki z biznesem,
•    rozwijaniu własnej działalności – w tym procesie internacjonalizacji,
•    budowaniu własnej marki,
•    pozyskiwaniu klientów, tworzeniu sieci kontaktów,
i wielu innych tematach – ważnych z punktu widzenia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Każdego roku w ramach małopolskich wydarzeń organizowana jest Gala Młodego Biznesu (Od roku 2015 – Spotkanie Młodego Biznesu) – prezentująca całe spektrum postaw powiązanych ze słowem przedsiębiorczość. Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

16-11-2018 Konkurs ELEKTRON p. Jacek Kuc

      Z przyjemnością informujemy, że w obecnym roku szkolnym (2018/2019) Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych XI edycję ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON.
ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki. Od XI edycji ELEKTRON jest konkursem trzyetapowym.

W etapie pierwszym odbywają się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.
Etap drugi jest etapem regionalnym, który zostanie przeprowadzony w kilku szkołach na terenie całego kraju. W etapie tym wyłaniani są finaliści konkursu.
Etapem trzecim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i sprawdzenia swojej wiedzy w tegorocznej edycji konkursu ELEKTRON. Na zwycięzców, jak zwykle, czekają atrakcyjne nagrody!

Dodatkowych informacji udziela p. Jacek Kuc sala W-13 warsztaty szkolne.

Terminarz XI edycji konkursu:
•    Zgłaszanie uczestników - do 16 listopada 2018 roku,
•    Eliminacje Szkolne - 30 listopada 2018 roku, w godzinach 9:00- 10:00 w Internacie ZSŁ          w Krakowie pod opieką Szkolnej Komisji Konkursowej
•    Etap Regionalny - 11 stycznia 2019 roku,
•    Finał - 15 lutego 2019 roku.

REGULAMIN

ZGŁOSZENIE

16-11-2018 Rok zerowy AGH - Fizyka p. Szymon Świontek

 Osoby zainteresowane uczestnictwem w trzydziestogodzinnym cyklu zajęć z fizyki, przygotowującym do podjęcia studiów na AGH w ramach tzw. roku zerowego proszone są o dokonanie zapisu w gabinecie fizycznym ZSŁ.

16-11-2018 Jesienne Biegi Przełajowe

 Dnia 2 października 2018r. na obiektach sportowych AWF Kraków reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Adamczyk Maciej 3Id
Bil Mateusz 2Ta
Burkowicz Maksymilian 3Ea
Bysina Adam 2Ea
Fatuła Rafał 3Id
Malinowski Mateusz 1Id
Niedziela Dariusz 3Id
Pietrzko Jakub 3Tb
Prochownik Paweł 2K
Stasiowski Maks 2Ea
Śliwiński Oskar 4Eb
Tulik Krzysztof 1Ea
Wiech Maciej 2K
Zajdel Karol 4Eb

pod opieką trenera Jacka Bernasika zajęła I miejsce w Jesiennych Biegach Przełajowych 10 x 1500m rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży - „Licealiada 2018/2019”.

Gratulujemy sukcesu!!!

15-11-2018 Działalność Chóru ŁĄCZNIK p. Jadwiga Wrońska-Madej

13.11.2018 godz. 14:00 – występ Chóru ,,Łącznik” w Muzeum AK. Śpiewaliśmy godzinny koncert, zaproszeni przez Kombatantów i Związek Żołnierzy Armii Krajowej.


Był to dla nas wielki zaszczyt i niezapomniane przeżycia. Akompaniowała prof. Monika Bylica. Więcej na FB ZSŁ
13.11.2018 o godz. 10:00 Chór „Łącznik” wystąpił z programem pieśni patriotycznych w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej 25. Była to muzyczna podróż od czasów powstania styczniowego 1863 po czasy współczesne. Więcej na FB ZSŁ
Akompaniowała prof. Monika Bylica.
14. 11. 2018- Chór ,,Łącznik” na planie filmu ,,Paderewski. Iskra miłości” (fabularyzowany dokument- produkcja TVP 3). Sceny kręcone były w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Premiera filmu przewidziana jest na 26.12.2018. Więcej na FB ZSŁ

15-11-2018 MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY p. Paweł Najman

Wszystkich miłośników matematyki oraz tych, którym logiczne myślenie sprawia przyjemność, zapraszamy do wspólnej, intelektualnej przygody:
XV edycji konkursu MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY
Eliminacje odbędą się 20 listopada 2018 roku (wtorek) na sali gimnastycznej o godz. 13.00.

Nie trzeba się zgłaszać, tylko przyjść z kartkami papieru i przyborami do pisania. Konkurs potrwa około 2,5 godziny. Liczba uczestników ograniczona.

REGULAMIN
         


14-11-2018 Konkurs Pieśni i Poezji Patriotyczycznej p. Agnieszka Kozłowska

   „Święta miłości kochanej Ojczyzny…”, czyli KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

   11 listopada minął, jednak obchody stuletniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wciąż trwają! Świętuj z nami i weź udział w Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej, który odbędzie się 28 listopada 2018 r. w świetlicy szkolnej! Możesz zaprezentować dowolny utwór /-y o tematyce patriotycznej, śpiewając lub recytując.
Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

Komisja Polonistyczna

13-11-2018 Pisemny etap Konkursu Języka Niemieckiego p. Joanna Posełkiewicz

   19 listopada 2018 roku ( poniedziałek ) odbędzie się Konkurs Języka Niemieckiego.
Etap pisemny zostanie przeprowadzony na drugiej godzinie lekcyjnej, tj. o 8.25 i będzie trwał 45 minut. Uczniowie, którzy zostali do niego zgłoszeni, proszeni są o punktualne przybycie do sal lekcyjnych nr 110 oraz 112.


Wszelkich informacji udzielają nauczyciele języka niemieckiego.


13-11-2018 Konkurs MILON NA BANK p. Barbara Wakszyńska.

   31.10.2018 r. ruszyła rekrutacja do konkursu  „Milion na Bank" dla uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 15-20 lat.
Uczestnik konkursu „Milion na Bank" bierze udział w internetowej grze inwestycyjnej „Pierwszy milion". Gra jest symulacją inwestowania, a  uczestnictwo  ma  charakter  zabawy  edukacyjnej. Uczniowie będą mieli okazję nauczyć się jak oszczędzać, gospodarować budżetem i w jaki sposób inwestować na giełdzie. Celem jest zgromadzenie wirtualnego  kapitału w  wysokości  co  najmniej  1.000.000,00 zł ( słownie:  miliona  złotych)  w  jak  najmniejszej  liczbie  tur. Swój udział w konkursie uczeń zgłasza samodzielnie poprzez założenie konta na stronie gry. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Zamknięcie gry (a tym samym zakończenie rywalizacji) nastąpi w dniu 15.01.2019 r. o godz.
23.59.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram konkursu są dostępne na stronie:
www.bakcyl.wib.org.pl/milionnabank

Jednocześnie przypominamy, że nadal można przystąpić do konkursu Score Hunter, który jest skierowany do pełnoletnich uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs trwa do 12.01.2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.bakcyl.wib.org.pl/scorehunter

Strony: 167
[←cofnij]
[3]
[4]
[5]
[6]
[7]
[dalej→]