Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

17-10-2017 XIX Mistrzostwa Spinningowe ZSŁ dyr. Tadeusz Piszkowski

W XIX Spinningowych Mistrzostwach Zespołu Szkół Łączności w Krakowie, które odbyły się w sobotę 14 października 2017r. na łowisku komercyjnym w Dolinie Będkowskiej uczestniczyło 13 osób – siedmioro uczniów, trzech ojców, dwóch opiekunów oraz Sędzia Senior Obserwator, reprezentujący rodzinę bliźniaków – zwycięzców.
   Po raz pierwszy zdarzyło się, aby do rywalizacji przystąpiła kobieta – z radością w naszym gronie przywitaliśmy Magdalenę Szewczyk z kl. 1Ed, która dopingowana przez swojego tatę dzielnie rywalizowała z mężczyznami i wyróżniona została za złowienie dwóch miarowych pstrągów tęczowych.


Wśród uczniowskiej grupy męskiej najlepszy okazał się Jacek Nakielski z klasy 2Ed, który wyholowując trzy duże karpie, kilka tęczaków, a nawet karasia srebrzystego (w każdym przypadku metodą spinningową !) wyraźnie wyprzedził pozostałych uczestników, broniąc tytułu mistrzowskiego wywalczonego rok temu.
Na drugim miejscu sklasyfikowany został jego brat – Jakub, także z klasy 2Ed.  Wicemistrz złowił dwa piękne pstrągi tęczowe. Trzecia lokata przypadła w udziale Sebastianowi Gębusiowi z kl. 4Ib, który złowił sporego pstrąga i kilka drobnych okoni. Dla pozostałych zawodników zabrakło miejsca na podium, chociaż żaden nie wrócił do domu „o kiju”.
Do poziomu Mistrza dostroił się jego tata – Pan Jerzy Nakielski, który raz po raz wzbudzał zazdrość u obecnych na łowisku wędkarzy – imponował skutecznością i dużymi umiejętnościami, dopisywało mu też szczęście. Rywalizację wśród opiekunów wygrał Pan Przemysław Cienkosz, którego ponad dwukilogramowy okaz pstrąga tęczowego zdołał przyćmić nieco mniejszą zdobycz autora niniejszej notatki.   

Tadeusz Piszkowski

Więcej zdjęć na: FB ZSŁ

12-10-2017 Zajęcia dodatkowe - Python

Wszystkich uczniów zainteresowanych programowaniem w języku Python, chcących uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z tego zakresu, zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się poniedziałek 23 października 2017 r. o godzinie 13.55 w pracowni komputerowej 514i.

Kilka szczegółów: zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu – w poniedziałek lub we wtorek - w zależności od potrzeb i możliwości uczestników – w godzinach 13.55 do 15.45 (lekcja nr 8 i 9). Prowadzącym zajęcia będzie Pan Łukasz Blitek. O pozostałe informacje proszę zwracać się bezpośrednio do prowadzącego (pracownia komputerowa 514i).

12-10-2017 Zajęcia dodatkowe - budowa i programowanie robotów

Wszystkich uczniów zainteresowanych samodzielną budową i programowaniem robotów, chcących uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z tego zakresu, zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 17 października 2017 r. o godzinie 16.30 w sali 105.

Kilka szczegółów: zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu – w poniedziałek, wtorek lub środę - w zależności od potrzeb i możliwości uczestników. Czas trwania zajęć: od  16.30 do 18.30. Zajęcia prowadzić będą absolwenci Technikum Łączności nr 14 – panowie: Sławomir Bańdo i Patryk Bujak.

12-10-2017 Ślubowanie klas pierwszych ZSŁ dyr. Paweł Kucharczyk

Informuję, że uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum Łączności nr 14 odbędzie się w piątek 13 października 2017r.
Zbiórkę uczestników uroczystości przed wejściem do kina „Kijów”zaplanowanona godzinę 8.40 – 8.45 (proszę o punktualność). O godzinie 9.00 rozpocznie się uroczystość główna.
Po niej zaplanowano program artystyczny i projekcję filmu pt. „Twój Vincent”. Całość zakończy się około południa. Uczniów klas pierwszych obowiązuje strój galowy.


                                                                       Paweł Kucharczyk
                                                                       Dyrektor ZSŁ

Kraków, 5 października 2017r.

11-10-2017 XLIV Olimpiada Wiedzy Technicznej Andrzej Łanuszka

26 września 2017 r. w Warszawskim Domu Technika NOT zainaugurowano XLIV Olimpiadę Wiedzy Technicznej. Komitet Główny Olimpiady po raz 44 serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich (do ubiegłego roku ponadgimnazjalnych) do szlachetnej rywalizacji w dziedzinie wiedzy nauk ścisłych i techniki. Trzystopniowe zawody tradycyjnie rozgrywane będą w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Uprzejmie informujemy, że zawody I stopnia (etap szkolny) odbędą się w naszej szkole w piątek, 20 października 2017 r. Zawodnicy będą mieli do rozwiązania 15 zadań testowych oraz 3 zadania otwarte, dotyczące głównie zagadnień z elektrotechniki, fizyki i matematyki. Dodatkowe informacje na temat Olimpiady oraz zadania z dziewięciu ostatnich edycji można znaleźć na stronie internetowej www.owt.edu.pl. Zgłoszenia udziału przyjmują: pani dyrektor Renata Gołąb i pan Andrzej Łanuszka. Zachęcamy do uczestnictwa w Olimpiadzie szczególnie uczniów starszych klas elektronicznych i teleinformatycznych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na zajęcia koła olimpijskiego, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 14:00 w sali 211.

10-10-2017 JUBILEUSZ 50-LECIA INTERNATU ZSŁ W KRAKOWIE p. Agata Szpyt

W dniu 21. 10. 2017r. będziemy obchodzić UROCZYSTY JUBILEUSZ 50-LECIA istnienia Internatu ZSŁ w Krakowie, przy ul. Nowaczyńskiego 2.
Zaczynamy od godz. 15.00 częścią artystyczną, ok. 16.30 zapraszamy na internatowy obiad, a po nim tort i „czas wolny” na terenie placówki.

Chętnych prosimy o potwierdzenie przybycia na adres aszpyt@tl.krakow.pl w terminie do 13. 10. 2017 i wpłatę 50 zł na konto Rady Rodziców 02 1020 2892 0000 5202 0015 7461 z dopiskiem „Jubileusz internatu”.

Istnieje możliwość noclegu.

08-10-2017 Konkurs Wiedzy o Szkole - finał p. Tadeusz Januszek

Zapraszam następujących uczestników konkursu wiedzy o szkole do udziału w finałach, które odbędą się 10 października w sali 112 o godzinie 13.55.
1. Katarzyna Krzystanek I ic
2. Justyna Malinowska I tb
3. Kacper Sendorek I eb
4. Artemij Istuszkin I ia
5. Kamil Augustynowicz I ta
6. Kacper Kurek Iea
7. Szymon Woźniak I ic
Klasy, które podczas I etapu konkursu przebywały na wycieczce lub z jakiś przyczyn nie delegowały jeszcze swoich zawodników również zapraszam w tym samym terminie.

06-10-2017 Konkurs na logo Internatu ZSŁ p. Beata Sosenko

W ostatnim tygodniu września został rozstrzygnięty konkurs na logo internatu. I miejsce zajął projekt Damiana Zapalskiego (III Ib), II miejsce Artura Halucha (II Ia) i III Dariusza Niedzieli (II Id).

Nagrodzone projekty można zobaczyć w gablocie w internacie.

 

 

 

 

 

Zwycięzcom gratulujemy !!!

04-10-2017 Małopolska Chmura Edukacyjna p. Michał Radczuk

Zapraszamy do rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z grupy elektryczno-elektronicznej, prowadzonych on-line w ramach komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II. Uczestnictwo w zajęciach mogą deklarować uczniowie klas 2, 3 i 4 elektronicznych. Regulamin rekrutacji dostępny w załączniku, lub na stronie https://www.malopolska.pl/ksztalcenie-i-doradztwo-zawodowe/dokumenty-dla-partnerow.
 Informacje i zapisy u p. Michała Radczuka.

04-10-2017 KOMUNIKAT DLA WĘDKARZY ! dyr. Tadeusz Piszkowski

 

Informujemy, że w sobotę  14 października 2017r. rozegrane będą XIX SPINNINGOWE MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE (planowany wyjazd spod szkoły o 9.00 – powrót około godz.16.00).
Osoby chętne, proszone są o kontakt z jednym z organizatorów.

Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do środy 11 października 2017r.
Zawody rozegrane zostaną na komercyjnym łowisku w miejscowości Kobylany w Dolinie Będkowskiej. Dla uczniów postaramy się zorganizować bezpłatny transport. Zapraszamy
                            
                        Przemysław Cienkosz – gabinet W-F
                        Tadeusz Piszkowski – pokój nr 122


Kraków, 4 października 2017r.


Strony: 136
[←cofnij]
[3]
[4]
[5]
[6]
[7]
[dalej→]