Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

11-01-2017 Książka dla seniora

Biblioteka ZSŁ organizuje akcję: "Książka dla seniora".

Nasza szkoła sąsiaduje z Domem Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta przy ul. Nowaczyńskiego 1.

Na pewno każdy ma w domu książki w dobrym stanie, które mogą przynieść radość komuś, kto ma dużo czasu na czytanie.

Prosimy o przynoszenie darów do biblioteki szkolnej.

Akcja potrwa do końca stycznia.

 

 

 

Projekt plakatu: Dariusz Niedziela

08-01-2017 Egzamin zawodowy dyr Renata Gołąb

Przypominamy, że podczas części praktycznej egzaminu z kwalifikacji E.20 można korzystać z kalkulatorów z funkcjami trygonometrycznymi i logarytmicznymi.

Zdający powinni przynieść czarny długopis i dowód tożsamości. Obowiązują stroje galowe.

05-01-2017 Turniej szachowy p. Paweł Najman

Przedstawiam wyniki IV i V turnieju szachowego. Kolejne dwa turnieje odbęda się w poniedziałki: 16.01 i 23.01 o godz.15:00 sala 112. Serdecznie zapraszam. Paweł Najman

Grand_Prix

Turniej_IV_runda 9

Turniej_V_

Turniej V wyniki

03-01-2017 Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2017 H. Flis- Paciorek, D. Gajek, B. Wakszyńska.

11 stycznia 2017 r. o godz. 10.00 odbędą się eliminacje szkolne XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej 2017.
Tematyka Olimpiady obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z szeroko pojętą ekologią, a także z ochroną środowiska zawartych w podstawach programowych innych przedmiotów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza geografii, chemii, i fizyki. Na każdym etapie eliminacji od uczestników wymagana jest znajomość bieżących podstaw prawnych ochrony środowiska oraz aktualności prasowych, radiowych i telewizyjnych związanych z ekologią i środowiskiem przyrodniczym w Polsce i na świecie.
Zgłoszenia przyjmowane są do 9 stycznia.


02-01-2017 Kangur matematyczny p. Bożena Marszał

Komunikat Komisji Matematycznej

   Komisja Matematyczna informuje, że 16marca odbędzie się w naszej szkole dwudziesta szósta edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2017.

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w konkursie i uiszczenie opłaty w wysokości 9 zł u nauczyciela uczącego matematyki lub bezpośrednio do opiekuna konkursu-pani Bożeny Marszał. Termin dokonywania zgłoszeń wraz z wpłatą mija 23 stycznia.

( Lista ma zawierać: Imię, nazwisko, klasę )

 

27-12-2016 Wigilia internatowa. p. Dominika Pilch

„Jest taki zmierzch wśród grudniowych,
zimnych dni, kiedy
w noc gwiazda na niebie lśni.
Wigilii czas każe nam u stołu stać, łamać
opłatek, razem trwać.
”  

   Kolejny rok, kolejna uroczystość wigilijna w internacie za nami, wydaje się, że taka sama, a jednak za każdym razem inna. Zmieniają się twarze osób, z którymi dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia, kolejne roczniki uczniów odchodzą, przychodzą następne. Nowe dekoracje, za każdym razem inny program artystyczny aby uświetnić spotkanie. Natomiast emocje,  które temu towarzyszą pozostają takie same. Wzruszenie, radość z możliwości spotkania się we wspólnym gronie wychowawców i wychowanków, którymi opiekujemy się na co dzień, wiele ciepłych słów skierowanych do siebie nawzajem….. Szczęście, że mamy tak utalentowaną  młodzież dzięki której, czas i wysiłek włożony w przygotowanie tego niepowtarzalnego wieczoru ma głęboki sens. Młodzież dołożyła wszelkich starań by nadać spotkaniu wyjątkowego charakteru.

   W tym roku w programie artystycznym udział wzięli: Weronika Piwowarczyk, Natalia Sztuder,  Agnieszka Seremet, Daniel Borowy, Jakub Oskwarek, Maciej Tram. Klimatyczne kolędy na bardzo wysokim poziomie muzycznym zaprezentowali: Julia Moś (wokal), Mateusz Staroń (wokal), Karol Adamczyk (skrzypce), Klaudia Curyło (keyboard), Łukasz Czuba (gitara), Jakub Bociek (gitara basowa), Radek Kot (cajon), Dawid Jantos (saksofon).
Bardzo miłym akcentem na zakończenie był gościnny występ rodzinnej kapeli góralskiej. Tato i rodzeństwo jednego z naszych podopiecznych przyjechali aby wspólnie z nami pokolędować. Dzięki temu  ciepły, rodzinny nastrój udzielił się wszystkim zebranym.  fot. Michał Słonina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  fot. Michał Słonina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23-12-2016 Spotkanie opłatkowe p. Agnieszka Kozłowska

"Przekażmy sobie znak pokoju"- takimi słowami zakończyła się Wigilia dla pracowników Zespołu Szkół Łączności. Słowa te zostały wyrażone w kolędzie wykonanej i zaaranżowanej przez p. Pawła Koszałkę, chór "Łącznik" oraz zespół złożony z grupy utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły, a także wszystkich zgromadzonych na Wigilii nauczycieli- zarówno tych przebywających na emeryturze, jak również pracujących obecnie.

 

 

 

 

 

 

fot. Studio TV ZSŁ

Spotkanie opłatkowe, które odbyło się 22 grudnia 2016r, miało nieco inną, bardziej rozbudowaną formę niż dotychczas. Organizacją uroczystości zajęły się panie: Sylwia Kania i Agnieszka Kozłowska, które, chcąc urozmaicić tegoroczną Wigilię dla emerytowanych i obecnych pracowników szkoły, zaprosiły do współpracy nie tylko utalentowanych artystycznie uczniów, ale też nauczycieli. Spotkanie rozpoczęło się scenką jasełkową pt. "Z turoniem", w której wystąpili uczniowie klas pierwszych - 1Ia oraz 1Id. Największe emocje wzbudził tytułowy Turoń, którego strój, blisko stuletni, zdobyła i odnowiła pani S. Kania. Podczas Wigilii nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania zainicjowanego przez chór szkolny "Łącznik", który występ zadedykował swojej założycielce i mentorce - p. Jadwidze Wrońskiej. Umiejętności wokalne zaprezentowali także: chór "Quo vadis" złożony z uczniów kl. 1Ia oraz czteroosobowy zespół z internatu. Wzruszającą, pełną refleksji kolędę zaśpiewał także ks. Andrzej Gołębiowski. Zwieńczeniem tegorocznego spotkania opłatkowego był występ p. P. Koszałki, który wraz ze swoim zespołem oraz chórem sprawił, że sala w internacie rozbrzmiewała nie tylko subtelnym, ale też mocniejszym brzmieniem, wprawiającym wszystkich w wyjątkowy nastrój.
Tegoroczne spotkanie opłatkowe dla pracowników szkoły z pewnością na długo pozostanie w pamięci tych, którzy w nim uczestniczyli  nie tylko ze względu na niepowtarzalną atmosferę, ale  także na poziom artystyczny występów.

Strony: 159
[←cofnij]
[42]
[43]
[44]
[45]
[46]
[dalej→]