Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

17-02-2017 XI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU: TECHNIK ABSOLWENTStowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Zarząd Główny w Warszawie ogłosił wyniki XI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik-Absolwent – rok szkolny 2016/2017. Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii - technik elektronik -  zajął absolwent ZSŁ Dawid Michał WŁODARCZYK

Gratulujemy!      

            

16-02-2017 Pożegnanie Profesora Wiesława Widły p. Jaga Wrońska

,,…Do widzenia Profesorze…
Tą piosenką Cię żegnamy, Profesorze,
nasze myśli będą zawsze z Tobą szły.
Tą piosenką przepraszamy, Profesorze,
za kłopoty przepraszamy i za łzy.
To jest nasze, Profesorze, pożegnanie,
a niełatwo nam się rozstać, co tu kryć…
Przyrzekamy rozwiązywać Twe zadanie:
jak uczciwie i mądrze żyć. …”

              Dnia 2 lutego 2017 roku, odszedł z Łącznościowej Rodziny Profesor Wiesław Widła.  Zdanie to brzmi, dla wielu z nas, całkowicie nieprawdopodobnie. Niestety, jest to zdanie prawdziwe, no może tylko czasownik: ,,odszedł”, nie jest do końca odpowiedni. Wiesiu nie odszedł, bo będzie z nami zawsze w  naszych sercach, wspomnieniach i w tym co nam zostawił jako nauczyciel, wychowawca, kolega, przyjaciel.
              

Był niekwestionowaną osobowością ZSŁ: wspaniały nauczyciel przedmiotów zawodowych, wychowawca, sprawiedliwy, charyzmatyczny profesor, autorytet, niezwykle wymagający ( Jego zajęcia to były te lekcje, do których uczniowie szczególnie się przygotowywali ), konsekwentny, ale też obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru. Choć uczył bardzo trudnych przedmiotów, to uczniowie zawsze podkreślali, że lekcjom towarzyszyła atmosfera serdeczności, życzliwości i uśmiechu. Wystarczyło, że Profesor wchodził do klasy lub na korytarzu zagadnął: ,, No, co tam chłopaki …? ‘’ i już pojawiała się ta nić porozumienia, która tworzy się tylko między wychowankami i nauczycielami z powołania, wykonującymi swój zawód nie tylko z pasją, ale też z tzw. ,,ludzkim”  podejściem do młodzieży.
            Jako przyjaciel był niezawodny, kompan do przysłowiowego ,,tańca i różańca”.  Z Jego ,, łącznościowych” przyjaciół wymienię tutaj profesorów:  Barbarę Kwiecień, Danutę Rudkowską, Mariolę Stegienko, Grażynę Gruber, Krystynę Bartnicką, Barbarę Stelmach, Jerzego Hadrysia, Krzysztofa Grzybowskiego, Franciszka Rożka. To była , mówiąc młodzieżowo, zgrana ,,paczka" przyjaciół .
        Moja serdeczna przyjaźń z Wiesiem rozpoczęła się, kiedy uczyliśmy na tzw. wydziale zaocznym, czyli w Technikum dla Dorosłych.  Jakoś tak się stało, że odkryliśmy w sobie tzw. „ pokrewne dusze”. Wiesiu, razem ze swoją wspaniałą małżonką Marysią, z którą tworzyli niezrównaną parę, przychodził na moje koncerty, śpiewał na Rynku podczas Lekcji Śpiewania - organizowanych przez Loch Camelot, spotykaliśmy się w domach przy okazji Świąt np. przy wspólnym śpiewaniu kolęd, byliśmy w stałym kontakcie telefonicznym, cieszyliśmy się ze swoich sukcesów i radości, smutniejsze chwile też dzieliliśmy na pół.  Myślę, że każdy z przyjaciół naszego drogiego Wiesia może powiedzieć to samo. Ci, których przyjaźń trwała wielokrotnie dłużej niż moja, pewnie mogą o tym opowiedzieć wiele więcej…
       Profesor  Wiesław Widła był człowiekiem prawdziwego hartu ducha i odwagi. W ostatnich dwóch latach, od kiedy zaczął chorować, dał temu szczególny dowód. Nigdy się nie skarżył, nie obarczał innych swoimi trudnościami, cieszył się z każdej pozytywnej diagnozy, walczył niezwykle dzielnie, nie poddawał się do końca, dbał o sprawność fizyczną, niemal do końca pracował na swojej ukochanej działce.  To jak przeżywał chorobę stało się nauką,  dla wielu z nas, jak  z godnością mierzyć się z rzeczywistością. Nie można tu nie podkreślić, jak wielkim wsparciem była dla męża pani Marysia Widła wraz z dorosłymi dziećmi, synową i zięciem. Wiesiu był przecież najwspanialszym i najukochańszym  mężem, ojcem  i dziadkiem.
      Profesor Wiesław Widła był człowiekiem z klasą, nie tylko z racji wykonywanego zawodu: szlachetny, szarmancki, pełen męskiego uroku i radości życia. W telefonicznej rozmowie prof. Agnieszka Osuch stwierdziła:
,, Nie wierzę w to co się stało. Takich ludzi już prawie nie ma…”
       Był bardzo związany z życiem szkoły, uczestniczył w szkolnych uroczystościach i świętach, podczas ostatniej szkolnej Wigilii, wydawało się, że ze  szkołą chciał się pożegnać…
      Panie Profesorze, Przyjacielu, Kochany Wiesiu, odszedłeś jak kolędy, 2-go lutego, w dniu Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy symbolicznie kończy się okres Bożego Narodzenia i śpiewania kolęd.
 Wierzę w to, że Jesteś z nami, patrzysz na nas, będziesz powracał ze śpiewem kolęd i że Tam, gdzie teraz Jesteś ,,jest klawo”- jak to często a uśmiechem do nas mówiłeś.

15-02-2017 Konkurs: „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”. Natalia Sztuder

W dniu 25 stycznia 2017 roku w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się Gala Finałowa VI edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy historycznej o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, pt. „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”.

Jakub Kobiałka z klasy 1Ia zdobył V miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Organizatorem tego konkursu był Tradycyjny Oddział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi - Twierdza Kraków. Opiekunem merytorycznym ucznia był dr Piotr Skałuba.

 

Gratulujemy!

08-02-2017 Pożegnanie

                                  ,,… Gdy Wszechmocny znak Wam da,
                                       Z Nim na zawsze Was połączy
                                       Miłość, która się nie kończy,
                                       Życie, które wiecznie trwa…”

 Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 2 lutego br.  odszedł od nas Profesor Wiesław Widła

Nieodżałowany przyjaciel i kolega, wspaniały wychowawca młodzieży, człowiek wielkiego serca, szlachetności, wrażliwości, mądrości i odwagi.


Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dnia 9 lutego (czwartek) o godz. 11 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

                                                          Społeczność Zespołu Szkół Łączności

07-02-2017 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

Gorąco zapraszam wszystkich miłośników królewskiej gry.

Kolejne turnieje zorganizuję o godz.15:00 (sala I piętro) we WTORKI: 28.02, 07.03, 14.03, 21.03, 28.03. Paweł Najman

GRAND_PRIX_po 7 turniejach

Turniej_7 runda 8

Turniej  6 runda 9

07-02-2017 XXIV Olimpiada Informatyczna.

Miło nam poinformować, że na podstawie nadesłanych rozwiązań zawodów I stopnia i decyzji Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej, uczeń Kacper Sapała z kl. 4 IA został zakwalifikowany do zawodów II stopnia XXIV Olimpiady Informatycznej.

26-01-2017 1% PODATKU

ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA Z PROŚBĄ O PRZEKAZANIE NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY 1% PODATKU
Wypełniając PIT w rubryce "cel szczegółowy" należy wpisać: Kraków, Zespół Szkół Łączności.

Nr KRS 0000052078
MOŻNA POBRAĆ BEZPŁATNY PROGRAM DO WYPEŁNIANIA PIT
https://www.eopp.pl/pit/spsm 

 W roku rozliczeniowym 2015 aż 136 sympatyków naszej szkoły przekazało łącznie za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Szkole: 11 490,30 zł. DZIĘKUJEMY!

Z funduszu 1% zakupiono:

  • 3 projektory Vivitek D555WH-EDU (DLP, XGA, 3000 Ansi, HDMI, 5 lat gwarancji dla szkół).
  • Tablica informacyjna laminowana dotycząca kierunków kształcenia, zawierająca dane teleadresowe szkoły, która będzie zamontowana przed szkołą.
  • System wystawienniczy 3x3 full magnetic z kufrem trybunką reklamujący szkołę podczas wyjazdów promocyjnych oraz festiwalu zawodów i targów edukacyjnych.
  • Regał półkowy metalowy do biblioteki szkolnej w miejsce uszkodzonego drewnianego.
  • Elementy wyposażenia czytelni (lampki do pracy indywidualnej, poduszki na krzesła).
  • Książki do biblioteki zamówione przez czytelników.

 

DZIĘKUJEMY ZA UMOŻLIWIENIE ZAKUPU NIEZBĘDNYCH MATERIAŁÓW.

26-01-2017 ZŁOTO SIATKARZY p. Anna Szkudlarek

24 stycznia 2017 roku w hali Com Com Zone zakończyły się tegoroczne zmagania siatkarzy w Licealiadzie.

Podobnie jak w roku ubiegłym nasza drużyna zajęła I miejsce, wygrywając wszystkie mecze.
Skład: Jakub Pawelski 3Ti -kapitan, Piotr Pochopień 3Ti, Damian Deńca 3Ti, Maciej Adamski 4K, Radosław Sotwin 4Tb, Michał Kaczmarczyk 4Ed, Bartłomiej Poskart 4Ea, Kacper Wygoda 3K, Vladyslav Moisieienkov 3Ia, Konrad Tajak 3Ea, Jakub Piec 3Id, Wojciech Wilkoński 1K, Anna Szkudlarek – opiekun.

 

 

 

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

GRATULUJEMY i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich!

24-01-2017 Konkurs ortograficzny p. Ewa Piszkowska

   Komisja Polonistyczna z przyjemnością informuje, że 20.01.2017 r. Pan Dyrektor Antoni Borgosz wręczył nagrody zwycięzcom konkursu ortograficznego, którzy w zaciętej rywalizacji pokonali aż 70 osób.
Na zdjęciu od lewej stoją: Gabriel Wysoczyński z kl. 3 ib (mistrz), Ireneusz Knapik również z kl. 3ib (wicemistrz), Jakub Gonet z kl. 2 Ed (III miejsce) i Szymon Kurowski z kl. 1 ia (wyróżnienie)
Serdecznie gratulujemy i podziwiamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografował T. Piszkowski

Komisja Polonistyczna z przyjemnością informuje, że 20.01.2017 r. Pan Dyrektor Antoni Borgosz wręczył nagrody zwycięzcom konkursu ortograficznego, którzy w zaciętej rywalizacji pokonali aż 70 osób.
Na zdjęciu od lewej stoją: Gabriel Wysoczyński z kl. 3 ib (mistrz), Ireneusz Knapik również z kl. 3ib (wicemistrz), Jakub Gonet z kl. 2 Ed (III miejsce) i Szymon Kurowski z kl. 1 ia (wyróżnienie)
Serdecznie gratulujemy i podziwiamy!
Fotografował T. Piszkowski
Strony: 160
[←cofnij]
[40]
[41]
[42]
[43]
[44]
[dalej→]