Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

05-05-2016 Wampiriada

   27 kwietnia na terenie ZSŁ odbyła się akcja krwiodawstwa. Spośród 27 osób, które zgłosiły gotowość oddania krwi 21 zostało dopuszczonych do akcji. Uzyskano dzięki temu 21 pełnych jednostek krwi.

Dyrekcja otrzymała PODZIĘKOWANIE od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w Wampiriadzie serdecznie dziękujemy!

04-05-2016 IV MAŁOPOLSKI KONKURS TALENTÓW p. Beata Sosenko

   19 kwietnia odbył się IV Małopolski Konkurs Młodych Talentów organizowany przez Internat Zespołu Szkół nr 1 w Krakowie. Nasz internat reprezentowali Patrycja Paleczna, Łukasz Czuba, Karol Adamczyk, Radek Kot i Mateusz Tondos. Młodzież wykonała utwór zespołu Lady Pank „Wspinaczka”, poświęcony wielkiemu człowiekowi, kochającemu góry Piotrowi Morawskiemu, który zginął w 2009 roku w Nepalu.

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

03-05-2016 12 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO p. Magdalena Czechowska-Buratowska

Sprawozdanie z Finału 12 MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
   W dniu 28 kwietnia 2016 roku o godzinie 9:00 w świetlicy Zespołu Szkół Łączności odbył się finał 12 Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego jak co roku przez nauczycieli języka angielskiego w ZSŁ: mgr Ewę Bonior, mgr Magdalenę
 Czechowską-Buratowską oraz mgr Piotra Piekarskiego. W tym roku gościliśmy nauczycieli oraz uczniów-uczestników z 5 krakowskich szkół: Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1, Zespołu Szkół Energetycznych, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, Technikum Komunikacyjnego oraz Zespołu Szkół Chemicznych.

Miło nam poinformować, że miejsca finałowe przypadły w udziale uczniom Zespołu Szkół Łączności:
I. Adam Strzyżewski (klasa 4 Ia)- ZSŁ
II. Patryk Szabla – Technikum Komunikacyjne
III. Daniel Wilkowski – Technikum Komunikacyjne
IV. Michał Ciborowski (klasa 3 Ic)- ZSŁ
V. Patryk Ciepiela (klasa 4 Ib) - ZSŁ
VI. Filip Szmyd- Zespół Szkół Chemicznych

 

 

fot. Kacper Zaryczny

Do finału zakwalifikowali się uczestnicy, którzy uzyskali największa liczbę punktów w pierwszym etapie konkursu przygotowanym merytorycznie przez mgr Monikę Kubik, mgr Katarzynę Choroszy i mgr Bernadettę Łozińską-Zięborak. W pierwszym etapie uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie zadań leksykalno-gramatycznych oraz łamigłówek językowych na poziomie trudności egzaminu językowego FCE. W tym etapie wzięło udział aż 85 uczniów ZSŁ. W finale naszą szkołę reprezentowali: Adam Strzyżewski z klasy 4 Ia, Maciej Brudzisz z klasy 2 Ea, Michał Ciborowski z klasy 3 Ic, Gabriel Wysoczyński z klasy 2 Ib oraz Patryk Ciepiela z klasy 4 Ib. Szesnastu finalistów konkursu, jury oraz widownię powitał Pan Dyrektor mgr Antoni Borgosz.

Prezenterami prowadzącymi konkurs byli jedyni i niepowtarzalni w tej roli Adam Rybicki i Adrian Maślak z klasy 4 Tb.
W jury rozgrywki finałowej, którego przewodniczącą była Pani Elżbieta Kiryszewska z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, zasiedli nauczyciele angliści z ZSŁ (organizatorzy) oraz nauczyciele z wyżej wymienionych szkół: Pani Elżbieta Przybyła-Krzywonos, Pani Ewa Spytkowska-Krajnik, Pani Amelia Lipka, Pan Sebastian Machowski. Zadanie finałowe (autorstwa mgr Ewy Bonior, mgr Magdaleny Czechowskiej-Buratowskiej, mgr Piotra Piekarskiego i mgr Katarzyny Peters) składało się z 2 części polegało na:

1.wylosowaniu, przygotowaniu i odegraniu (również w parach) przydzielonej roli np. nauczyciela, dyrektora szkoły, ucznia, konduktora, pasażera itp znajdujących się w jakiejś kuriozalnej sytuacji z życia codziennego, z której uczestnicy musieli wybrnąć.

2. wylosowaniu zestawu słów, przygotowaniu i przedstawieniu (w parach) opowiadania. Oceniany był nie tylko stopień znajomości języka, ale również umiejętność dostosowania tak zwanego rejestru językowego (dobór wyrażeń oraz struktur używanych w kontekście formalnym i nieformalnym) do wylosowanej „sytuacji z życia” . Niektórzy uczestnicy konkursu wywołali entuzjazm widowni swoimi dużymi zdolnościami aktorskimi. Rywalizacja przebiegała w niezwykle sympatycznej atmosferze a zawodnicy (choć z różnych szkół) świetnie ze sobą współpracowali.

Moment ogłoszenia wyników uświetnił swoją obecnością Pan Dyrektor mgr Antoni Borgosz, który po krótkim przemówieniu wręczył zwycięzcom nagrody pieniężne i książkowe oraz pogratulował im sukcesu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwa anglojęzyczne. Na uwagę i pochwałę zasługuje wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim gościom z zaprzyjaźnionych szkół dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę! Organizatorzy konkursu kierują również szczególne podziękowania dla Pana Dyrektora Zygmunta Parzelki i uczennic Karoliny Olchawy oraz Weroniki Piwowarczyk za oprawę medialną i nakręcenie pamiątkowego filmu oraz Pana Michała Okrajniego wraz z ekipą uczniów za zorganizowanie nagłośnienia. Za zrobienie pamiątkowych zdjęć dziękujemy Kacprowi Zarycznemu z kl. 1 Ia.

We’re looking forward to seeing you next year!

Tekst: Magdalena Czechowska-Buratowska

29-04-2016 Konkurs p. Dominika Pilch

„Dookoła świata” - tak brzmiał tytuł przewodni konkursu, który odbył się 26 kwietnia w internacie. W zmaganiach wzięło udział 6 zespołów dwuosobowych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością geografii oraz kultury, sztuki , muzyki z różnych zakątków świata. Wydarzeniu towarzyszyła dobra zabawa oraz pozytywne emocje. Zwycięzcami okazali się Wojciech Kotarba (kl.2Ti) oraz Jan Rusin (kl. 2Ed), na drugim miejscu uplasowali się po dogrywce Jakub Cholewa (kl. 4Eb) oraz Karol Nosek (kl. 4Ec) Każdy uczestnik został obdarowany, a na wygranych czekały szczególnie atrakcyjne nagrody. Gratulujemy!
                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski28-04-2016 XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej

   Komitet Główny OWT na podstawie oceny prac uczestników zawodów finałowych przeprowadzonych w dniach 8 – 10 kwietnia w Łodzi, wyłonił laureatów i finalistów XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Z satysfakcją i przyjemnością informujemy, że po raz kolejny w gronie laureatów znalazł się reprezentant ZSŁ: Mikołaj Wielgus z klasy 3 ED.
Do grona finalistów zakwalifikowali się:
Joanna Dolaś - 2ED, Arkadiusz Ćwikła - 2ED, Szymon Ogórek - 2ED i Sebastian Tatko - 3EB.

DYPLOM LAUREATA

Gratulujemy!

27-04-2016 Internat - pożeganie maturzystów p. Beata Sosenko

   Odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj

 to motto towarzyszące tegorocznym uroczystościom pożegnania maturzystów mieszkających w internacie, które odbyło się 5 IV. Mury internatu opuści 36 wychowanków. Ich młodsi koledzy i koleżanki przygotowali dla nich krótki program artystyczny, w którym nie zabrakło śpiewu i tańca. Spotkanie zakończyło się wręczeniem drobnych pamiątek i miłych słów pożegnania, do których i my wychowawcy się dołączamy: Żegnamy Was życzeniami płynącymi z głębi serca. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia. A towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna w codziennym życiu nadzieja. Powodzenia!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

26-04-2016 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

Wyniki rozgrywek szachowych:

TURNIEJ 12 RUNDA 9

GRAND PRIX - po 12 TURNIEJACH

 

 

fot. Krzysztof Uchański

26-04-2016 Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów

   Uroczyste pożegnanie absolwentów Technikum Łączności nr 14 odbędzie się w piątek 29 kwietnia 2016r. i przebiegać będzie według następujących ustaleń:

a) o godzinie 12.10 w sali gimnastycznej rozpocznie się uroczystość główna, w trakcie trwania której wręczone zostaną świadectwa opatrzone biało – czerwonym paskiem oraz wyróżnieni będą najlepsi uczniowie Technikum Łączności nr 14. W tej części uczestniczą wychowawcy oraz jedno lub dwuosobowe reprezentacje młodszych klas szkół młodzieżowych. Do wzięcia udziału w uroczystości gorąco zapraszam nauczycieli, którym w tym czasie nie przydzielono lekcji oraz przedstawicieli rodziców wszystkich kończących naukę oddziałów.

b) około 13.15 młodzież klas maturalnych uda się do swoich sal na ostatnie oficjalne spotkania z wychowawcami, podczas których wręczone będą świadectwa ukończenia szkoły. Obowiązuje następujący przydział sal: 4Ia – sala 105; 4Ib – sala 222; 4Ic – sala 110; 4Id – sala 214; 4Ea – sala 209; 4Eb – sala 219; 4Ec – sala 104; 4Ed – sala 111; 4 Ee - sala 211; 4K – sala 212; 4Ta – sala 213; 4Tb – sala 206.

                                                                                                          Dyrektor ZSŁ - Antoni Borgosz

25-04-2016 PRASÓWKA - Małopolski Konkurs na Gazetkę Szkolną

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

20-04-2016 Wyróżnienia

   28 kwietnia 2016r. o godzinie 18.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się wręczenie nagród i dyplomów za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2014/2015 r.

35 uczniów Technikum Łączności zostało wyróżnionych i otrzymało zaproszenie od Pana Prezydenta Miasta Krakowa do uczestniczenia w tej uroczystości.

List Prezydenta Miasta Krakowa

Strony: 142
[←cofnij]
[40]
[41]
[42]
[43]
[44]
[dalej→]