Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

09-11-2017 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

                                   

                    11 listopada obchodzimy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości . W związku z tą rocznicą w naszej szkole otwarta została wystawa poświęcona wydarzeniom z października i listopada 1918 roku.

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do oglądania wystawy na I piętrze.

08-11-2017 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości p. Halina Siemińska

13 - 19 listopada 2017 r. Już dziś zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Całościowy program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017 w Małopolsce znajduje się na stronie http://tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl/

08-11-2017 Pożegnanie

Z żalem żegnamy Ś.P. Krystynę Pochopień-Kucharz, która pracowała w Zespole Szkół Łączności w Krakowie w latach 1971-2000. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 10 listopada o godzinie 13.00 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim
Społeczność Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.

Wspomnienie.

Krystyna Pochopień-Kucharz.

Nauczyciel ZSŁ w latach 1971-2000.

Osierociła społeczność szkolną 4 listopada 2017 roku.
   Z wykształcenia rusycystka. Uczyła na Wydziale Zaocznym. Przez słuchaczy darzona szacunkiem i bardzo lubiana. Sprawiedliwa w ocenach i zawsze pomocna. W swoich uczniach widziała tylko cechy pozytywne. Wiedzieli, że będzie ich bronić w każdej sytuacji. Wspominają Ją ze wzruszeniem.

   Po wycofaniu w 1992 roku z programów nauczania języka rosyjskiego, pracowała w bibliotece. Posiadała ogromną, wszechstronną wiedzę. Każdego czytelnika traktowała z szacunkiem i troską. Bibliofil, wzór bibliotekarza.
   
   Miłośniczka zwierząt, szczególnie kotów.
   Osoba o wielkiej dobroci i niespotykanej kulturze osobistej. Zawsze uśmiechnięta, elegancka i wytworna. Jej skromność onieśmielała. Poruszała się z gracją. Piękna i krucha jak motyl.
   Wyjątkowy człowiek. Nasza Krysia.
   Była.....
   Dziękuję losowi, że mogłam Ją znać.
                                                                                                                                                              Henryka Hefko

07-11-2017 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

Komisja Języka Angielskiego informuje, że etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego odbędzie się w dniu 13 listopada 2017 roku o godzinie 9.00 w sali 218i (INTERNAT).

Prosimy uczestników o przyjście do sali o godzinie 8.45

grafika pixabay

07-11-2017 Pożegnanie

Z żalem żegnamy

Ś.P. Stanisławę Sendor, która pracowała na portierni Zespołu Szkół Łączności w Krakowie w latach 1994-2016. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 7 listopada o godzinie 14.00 w kościele parafialnym p.w. Św. Grzegorza w Ruszczy.


Społeczność Zespołu Szkół Łączności w Krakowie

06-11-2017 Zawody - tenis ziemny p. Grzegorz Turdza

Przez dwie kolejne soboty 28.10. oraz 4.11.2017r. rozgrywane były PIERWSZE MISTRZOSTWA ZSŁ W TENISIE ZIEMNYM. Zwycięzcą został KONRAD KOSAŁKA z kl.1ID, który w finale pokonał BARTKA KUSKA z kl. 4IA 6/1 , 6/1. W meczu o trzecie miejsce MIKOŁAJ PIĘTAK z kl. 1K wygrał z PIOTREM DĄBROWSKIM kl.1IC 6/2 , 6/3.

 

 

 

 

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za poświęcony czas w sobotnie popołudnia, podczas których rozgrywany był turniej, a zwycięzcom gratuluję wygranej.

06-11-2017 Spotkanie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości p. Barbara Wakszyńska

„Od pomysłu do biznesu- czyli jak rozpocząć przygodę ze Strupem?”

 16 XI 2017 r. o godz. 10.00 w sali 218 I w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się  spotkanie młodzieży naszej Szkoły ( uczniowie z klas 3 i 4 ) z P. Jarosławem Chojnackim ( Project Manager w Krakowskim Parku Technologicznym). Temat spotkania dotyczył będzie zakładania własnego startupu oraz tego na co warto zwrócić uwagę zaczynając swoją przygodę z rozwojem nowego pomysłu na Startup IT. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy na to spotkanie u nauczycieli: B.Wakszyńska. H. Siemińska, M.Stefańczyk.

03-11-2017 XX Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej A. Łanuszka

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w jubileuszowej, XX edycji Olimpiady. Euroelektra tradycyjnie rozgrywana jest w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej oraz teleinformatycznej.

Uprzejmie informujemy, że zawody I stopnia - eliminacje szkolne odbędą się w Zespole Szkół Łączności, w środę 8 listopada 2017 r. o godzinie 9:00. Zawody szkolne polegają na rozwiązaniu 16 zadań testu wielokrotnego wyboru i załączeniu rozwiązań tych zadań na dodatkowej karcie odpowiedzi. Do udziału w olimpiadzie zachęcamy szczególnie uczniów klas teleinformatycznych. Zapraszamy również uczniów klas informatycznych zainteresowanych teleinformatyką!

Zgłoszenia udziału, do wtorku 7 listopada br. przyjmują: pani dyrektor Renata Gołąb, prof. Andrzej Łanuszka oraz prof. Michał Radczuk. Dodatkowe informacje na temat olimpiady i zadania z poprzednich edycji dostępne są na stronie internetowej Euroelektry: euroelektra.edu.pl

03-11-2017 Konkurs MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA p. Barbara Ciborowska


25 października 2017 roku odbył się szkolny etap konkursu „Matematyka w technice dla technika”. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego i finału. Jego organizatorem jest Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. Uczestnikami konkursu są uczniowie technicznych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i małopolskiego. Główną nagrodą jest indeks na Politechnikę Lubelską. Etap szkolny polegał na samodzielnym rozwiązaniu 4 zadań przesłanych przez Organizatora. Warunkiem zakwalifikowania do kolejnego etapu było uzyskanie co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów.
W konkursie wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły. Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 2 grudnia 2017r. w Lublinie  zakwalifikowało się 11 uczniów. WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO

03-11-2017 2017- rok Tadeusza Kościuszki p. Tadeusz Januszek

15 X minęła 200 rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki.

W naszej szkole otwarta została wystawa poświęcona Bohaterowi  Dwóch Narodów.

 

 

Zapraszamy do oglądania!

Strony: 167
[←cofnij]
[31]
[32]
[33]
[34]
[35]
[dalej→]