Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

20-10-2017 ZSŁ w Chinach p. Paweł Koszałka

W środę 12 pażdziernika około godziny 12 polskiego czasu grupa naszych uczniów i nauczycieli dotarła do Technician Institute/College of Electronical Engineering w mieście Xuzhou w prowincji Jiangsu w Chinach. Wcześniej, po przylocie do Pekinu, lotem z Warszawy z przesiadką w Moskwie, połączyli się z grupą uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Nowej Hucie. Następnie wspólnie przyjechali pociągiem do Xuzhou trasa liczącą ok 750 km. Następnego dnia po powitalnej kolacji uczniowie zaczęli już ćwiczenia w szkole w Xuzhou.

 

 

 

 

Fotorelacje z pobytu w Chinach:
FB ZSŁ

FB ZSŁ 2

19-10-2017 Dzień Edukacji Narodowej w Internacie p. Justyna Kaleta, p. Dominika Pilch, p. Magdalena Maciąg-Świontek

„Kiedy do raju przybywa nauczyciel, który dobrze przeżył swoje życie na świętym obowiązku nauczania, wtedy otwierają się drzwi - dla nauczycieli zarezerwowana jest łaska prawie kapłaństwa”. (Jan XXIII)
Motto towarzyszące uroczystości z okazji tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej było motywem przewodnim. Młodzież przygotowała program artystyczny, w którym humor przeplatał się z refleksją. Spotkanie rozpoczęło się w rytmach muzycznych ballad, wykonanych przez Mateusza Staronia. Następnie zgromadzeni goście mieli okazję dowiedzieć się „Skąd wziął się wychowawca w internacie ZSŁ”. Salwy śmiechu wywołał skecz zagrany przez wybitnych aktorów - wychowanków: Katarzynę Ziemblę II Ia, Klaudię Curyło II Ia, Natalię Sztuder II Ia, Julię Moś II Ia, Patrycję Paleczną III Ia, Wojciecha Kotarbę IV Ti, Szymona Byka IV Id, Mateusza Kleszcza II Ic, Jakuba Wójcika II Ec, Piotra Ślęczka I K,  Kacpra Kurka I Eb, Dawida Ryskalę I Ia, Kamila Hodurka I Ea, Jakuba Kusia I Ic.
    Wzruszającym momentem było wykonanie przez Julię Moś utworu „Ile udźwignie niebo” zespołu Moa. Julia swoim urzekającym głosem wywołała dużo emocji wśród zebranych, a tym samym zakończyła część artystyczną.
Poprzez życzenia Jakub Garus (I Ia) oraz Dawid Ryskala w imieniu wszystkich mieszkańców Internatu wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy wychowawczej, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.

 

 

 

My również dziękujemy młodzieży za zaangażowanie.

18-10-2017 Konkurs SIGG p. Halina Siemińska

SIGG - WIRTUALNE PIENIĄDZE, PRAWDZIWE EMOCJE! W Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej mogą wziąć udział 2-4 osobowe zespoły uczniów zgłaszane przez nauczyciela – zgłoś swój zespół

  • podaj nauczycielowi podstaw przedsiębiorczości - opiekunowi zespołu nazwę i skład zespołu
  • wypełnij formularz zgłoszeniowy (https://sigg.gpw.pl/ – rejestracja ucznia) – przesyła każdy członek zespołu(uczniowie niepełnoletni dostarczają opiekunowi zgodę rodziców na udział w grze)

Nagrody pieniężne w wysokości
•    4 tysięcy złotych otrzyma Zespół, który zdobył 1 miejsce w I etapie Gry.
•    4 tysięcy złotych otrzyma Zespół, który zdobył 1 miejsce w II etapie Gry.
•    5 Zespołów, które uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego w Finale SIGG.
1 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 10 tysięcy złotych
2 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 8 tysięcy złotych
3 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 6 tysięcy złotych
4 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 4 tysięcy złotych
5 miejsce nagroda dla Zespołu w wysokości 4 tysięcy złotych
Wyróżnionych zostanie 15 kolejnych najlepszych Zespołów w Finale SIGG
od 6 do 10 miejsca: nagroda pieniężna dla Zespołu w wysokości 2 tysięcy złotych
od 11 do 15 miejsca: nagroda pieniężna dla Zespołu w wysokości 1800 złotych
od 16 do 20 miejsca: nagroda pieniężna dla Zespołu w wysokości 1500 złotych


18-10-2017 Konkurs wiedzy o USA p. Katarzyna Choroszy

Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych
Etap szkolny konkursu odbędzie się dnia 26 października (czwartek) o godzinie 13.00 w sali 218i (INTERNAT).
Prosimy wszystkich uczestników o zabranie ze sobą smartfonów, tabletów lub laptopów z dostępem do Internetu (w internacie nie ma wifi). Gdyby ktoś nie był w stanie przynieść swojego sprzętu, prosimy o wcześniejszą (do środy 25 października) informację do pani Katarzyny Choroszy (gabinet 104a), rozwiążemy problem.

17-10-2017 Konkurs ortograficzny p. Ewa Piszkowska

Komisja Polonistyczna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w corocznym konkursie o tytuł Mistrza Ortografii ZSŁ.

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka polskiego do dnia 25.10.2017.

17-10-2017 XIX Mistrzostwa Spinningowe ZSŁ dyr. Tadeusz Piszkowski

W XIX Spinningowych Mistrzostwach Zespołu Szkół Łączności w Krakowie, które odbyły się w sobotę 14 października 2017r. na łowisku komercyjnym w Dolinie Będkowskiej uczestniczyło 13 osób – siedmioro uczniów, trzech ojców, dwóch opiekunów oraz Sędzia Senior Obserwator, reprezentujący rodzinę bliźniaków – zwycięzców.
   Po raz pierwszy zdarzyło się, aby do rywalizacji przystąpiła kobieta – z radością w naszym gronie przywitaliśmy Magdalenę Szewczyk z kl. 1Ed, która dopingowana przez swojego tatę dzielnie rywalizowała z mężczyznami i wyróżniona została za złowienie dwóch miarowych pstrągów tęczowych.


Wśród uczniowskiej grupy męskiej najlepszy okazał się Jacek Nakielski z klasy 2Ed, który wyholowując trzy duże karpie, kilka tęczaków, a nawet karasia srebrzystego (w każdym przypadku metodą spinningową !) wyraźnie wyprzedził pozostałych uczestników, broniąc tytułu mistrzowskiego wywalczonego rok temu.
Na drugim miejscu sklasyfikowany został jego brat – Jakub, także z klasy 2Ed.  Wicemistrz złowił dwa piękne pstrągi tęczowe. Trzecia lokata przypadła w udziale Sebastianowi Gębusiowi z kl. 4Ib, który złowił sporego pstrąga i kilka drobnych okoni. Dla pozostałych zawodników zabrakło miejsca na podium, chociaż żaden nie wrócił do domu „o kiju”.
Do poziomu Mistrza dostroił się jego tata – Pan Jerzy Nakielski, który raz po raz wzbudzał zazdrość u obecnych na łowisku wędkarzy – imponował skutecznością i dużymi umiejętnościami, dopisywało mu też szczęście. Rywalizację wśród opiekunów wygrał Pan Przemysław Cienkosz, którego ponad dwukilogramowy okaz pstrąga tęczowego zdołał przyćmić nieco mniejszą zdobycz autora niniejszej notatki.   

Tadeusz Piszkowski

Więcej zdjęć na: FB ZSŁ

12-10-2017 Zajęcia dodatkowe - Python

Wszystkich uczniów zainteresowanych programowaniem w języku Python, chcących uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z tego zakresu, zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się poniedziałek 23 października 2017 r. o godzinie 13.55 w pracowni komputerowej 514i.

Kilka szczegółów: zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu – w poniedziałek lub we wtorek - w zależności od potrzeb i możliwości uczestników – w godzinach 13.55 do 15.45 (lekcja nr 8 i 9). Prowadzącym zajęcia będzie Pan Łukasz Blitek. O pozostałe informacje proszę zwracać się bezpośrednio do prowadzącego (pracownia komputerowa 514i).

12-10-2017 Zajęcia dodatkowe - budowa i programowanie robotów

Wszystkich uczniów zainteresowanych samodzielną budową i programowaniem robotów, chcących uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z tego zakresu, zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 17 października 2017 r. o godzinie 16.30 w sali 105.

Kilka szczegółów: zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu – w poniedziałek, wtorek lub środę - w zależności od potrzeb i możliwości uczestników. Czas trwania zajęć: od  16.30 do 18.30. Zajęcia prowadzić będą absolwenci Technikum Łączności nr 14 – panowie: Sławomir Bańdo i Patryk Bujak.

12-10-2017 Ślubowanie klas pierwszych ZSŁ dyr. Paweł Kucharczyk

Informuję, że uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum Łączności nr 14 odbędzie się w piątek 13 października 2017r.
Zbiórkę uczestników uroczystości przed wejściem do kina „Kijów”zaplanowanona godzinę 8.40 – 8.45 (proszę o punktualność). O godzinie 9.00 rozpocznie się uroczystość główna.
Po niej zaplanowano program artystyczny i projekcję filmu pt. „Twój Vincent”. Całość zakończy się około południa. Uczniów klas pierwszych obowiązuje strój galowy.


                                                                       Paweł Kucharczyk
                                                                       Dyrektor ZSŁ

Kraków, 5 października 2017r.

11-10-2017 XLIV Olimpiada Wiedzy Technicznej Andrzej Łanuszka

26 września 2017 r. w Warszawskim Domu Technika NOT zainaugurowano XLIV Olimpiadę Wiedzy Technicznej. Komitet Główny Olimpiady po raz 44 serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich (do ubiegłego roku ponadgimnazjalnych) do szlachetnej rywalizacji w dziedzinie wiedzy nauk ścisłych i techniki. Trzystopniowe zawody tradycyjnie rozgrywane będą w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Uprzejmie informujemy, że zawody I stopnia (etap szkolny) odbędą się w naszej szkole w piątek, 20 października 2017 r. Zawodnicy będą mieli do rozwiązania 15 zadań testowych oraz 3 zadania otwarte, dotyczące głównie zagadnień z elektrotechniki, fizyki i matematyki. Dodatkowe informacje na temat Olimpiady oraz zadania z dziewięciu ostatnich edycji można znaleźć na stronie internetowej www.owt.edu.pl. Zgłoszenia udziału przyjmują: pani dyrektor Renata Gołąb i pan Andrzej Łanuszka. Zachęcamy do uczestnictwa w Olimpiadzie szczególnie uczniów starszych klas elektronicznych i teleinformatycznych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na zajęcia koła olimpijskiego, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 14:00 w sali 211.

Strony: 155
[←cofnij]
[21]
[22]
[23]
[24]
[25]
[dalej→]