Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

11-12-2017 Konkurs POLSKIE SYMBOLE NARODOWE Dominika Żuchowska

We wrześniu br. redakcja miesięcznika „Mówią wieki” oraz Fundacja „Historia i Kultura” ogłosiły konkurs historyczny „Polskie symbole narodowe”. Zadaniem konkursowym było nakręcenie krótkiego filmu, trwającego od 1 do 2 minut, przedstawiającego symbol, który odegrał ważną rolę w historii Polski (z wyjątkiem godła, flagi i hymnu) .
Trzyosobowy zespół uczniów z kl. 3Ia w składzie: Weronika Piwowarczyk, Paweł Sieciński i  Kacper Zaryczny nakręcił film, pt. „Wawel”.
Film zdobył II miejsce w  konkursie.
W dniu 2 grudnia 2017 r. odbyła się gala wręczenia nagród w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Ponadto szkoła otrzymała nagrodę – roczną bezpłatną prenumeratę miesięcznika „Mówią Wieki” od stycznia 2018r.
Nagrodzony FILM jest zamieszczone na stronach internetowych miesięcznika „Mówią Wieki” oraz Fundacji „Historia i Kultura”.
Opiekunem merytorycznym zespołu uczestniczącego w konkursie był dr Piotr Skałuba.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

We wrześniu br. redakcja miesięcznika „Mówią wieki” oraz Fundacja „Historia i Kultura” ogłosiły konkurs historyczny „Polskie symbole narodowe”. Zadaniem konkursowym było nakręcenie krótkiego filmu, trwającego od 1 do 2 minut, przedstawiającego symbol, który odegrał ważną rolę w historii Polski ( z wyjątkiem godła, flagi i hymnu) .

Trzyosobowy zespół uczniów z kl. 3Ia w składzie: Weronika Piwowarczyk, Paweł Sieciński i  Kacper Zaryczny  nakręcił film, pt. „Wawel”.

Film zdobył II miejsce w  konkursie.

W dniu 2 grudnia 2017 r. odbyła się gala wręczenia nagród w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Ponadto szkoła otrzymała nagrodę – roczną bezpłatną prenumeratę miesięcznika „Mówią Wieki” od stycznia 2018r.

Nagrodzone filmy zostaną zamieszczone na stronach internetowych miesięcznika „Mówią Wieki” oraz Fundacji „Historia i Kultura”.

Opiekunem merytorycznym zespołu uczestniczącego w konkursie był dr Piotr Skałuba.

Autor tekstu: Dominika Żuchowska 3Ia

11-12-2017 MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA p. Barbara Ciborowska

    „Matematyka w technice dla technika” to konkurs składający się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego i finału. Jego organizatorem jest Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. Uczestnikami konkursu są uczniowie technicznych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego
i małopolskiego. Główną nagrodą jest indeks Politechniki Lubelskiej.
Warunkiem zakwalifikowania się do kolejnego etapu jest uzyskanie co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów.
          2 grudnia 2017 roku w Lublinie odbył się międzyszkolny etap konkursu. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły.
          Międzyszkolna Komisja Konkursowa zakwalifikowała do finału 33 osoby.
Z przyjemnością informujemy, że jest wśród nich aż 9 uczniów Technikum Łączności nr 14.
LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO FINAŁU

Gratulujemy!

10-12-2017 Stypendia

Miło nam poinformować, że trzej uczniowie naszej szkoły:

Arkadiusz Ćwikła i Szymon Ogórek z klasy 4ED oraz Piotr Śladowski z klasy 4TI, otrzymali w tym roku szkolnym stypendia Ministra Edukacji Narodowej.

Gratulujemy!

10-12-2017 KONKURS WIEDZY O USA – WYNIKI p. Katarzyna Choroszy

Dnia 1 grudnia odbył się finał Konkursu Wiedzy o Historii i Kulturze Stanów Zjednoczonych. Zwycięzcą konkursu został Patryk Żak, klasa  1ia. Drugie miejsce zajął Konrad Gajewski - klasa  2eb,  a kolejne Michał Madejski - 4ec. 8 grudnia Pan Dyrektor Paweł Kucharczyk wręczył finałowej trójce nagrody ufundowane przez wydawnictwa Macmillan i Pearson. Wszystkim Panom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach tego typu.


07-12-2017 AKCJA CHARYTATYWNA Krzysztof Siwek

   Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych stowarzyszenia Sursum Corda. Dnia 8 grudnia 2017 w holu na pierwszym piętrze budynku głównego będą sprzedawane kartki świąteczne. Kartki wraz z kopertami będzie można nabyć w cenie 2 złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji!

06-12-2017 Wycieczka do parlamentu p. Tadeusz Januszek

   

   4 grudnia 43 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Warszawy, podczas której zwiedzili parlament. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z podstawami prawnymi funkcjonowania Sejmu i Senatu oraz zwiedzili najważniejsze  pomieszczenia obu izb władzy ustawodawczej. 

06-12-2017 Obchody 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego p. Tadeusz Januszek

   5 grudnia 2017 grupa uczniów ZSŁ wzięła udział w obchodach 150 rocznicy narodzin Józefa Piłsudskiego. Obchody rozpoczęły się w krypcie Srebrnych Dzwonów, a następnie były kontynuowane pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

 

 

fot. p. T. Januszek

06-12-2017 VIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ p. Anna Szkudlarek

   Zapraszamy do udziału w VIII Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej. Aby wziąć udział w rozgrywkach należy zgłosić w gabinecie WF zespół klasowy lub drużynę mieszaną do dnia 8 grudnia 2017 roku. W skład drużyny wchodzi od 6 do 12 osób. Zespoły mieszane muszą posiadać nazwę. W turnieju może zagrać każdy: nauczyciele, uczniowie, absolwenci, rodzice, pracownicy i przyjaciele ZSŁ.
Mecze rozgrywane będą w poniedziałki i wtorki w godz. 18.15 – 20.00. System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszonych drużyn. Na zgłoszeniu należy zaznaczyć nazwisko kapitana oraz wpisać jego nr tel. i e-mail.
Pierwsze mecze już w poniedziałek 11 grudnia 2017 roku.

05-12-2017 DRUGIE OTWARTE MISTRZOSTWA ZSŁ W TENISIE STOŁOWYM. p. Marek Kawik

W dniu 2.12.2017r. odbyły się na sali gimnastycznej DRUGIE OTWARTE MISTRZOSTWA ZSŁ W TENISIE STOŁOWYM.
Udział w turnieju wzięli uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele.
Do ćwierćfinałów zakwalifikowali się: rodzice p. Paweł Kmieć i p. Piotr Czulak, nauczyciele p. Jacek Orczyk, p. Paweł Najman, p. Przemysław Cienkosz, p. Marek Kawik i p. Grzegorz Turdza oraz uczeń klasy 3Ib Bartosz Klinowski.
Zwycięzcą został p. Paweł Kmieć, który w finale pokonał p. Jacka Orczyka, a w meczu o trzecie miejsce Bartosz Klinowski z kl.3Ib pokonał p. Grzegorza Turdzę.
Gratulujemy!

04-12-2017 Dyktando finałowe konkursu ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii ZSŁ p. Ewa Piszkowska

Uwaga!
Komisja Polonistyczna informuje, że dyktando finałowe konkursu ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii ZSŁ, do którego zakwalifikowali się:
1.    Gabriel Wysoczyński kl. 4 ib
2.    Jan Jaskot kl.2 Ed
3.    Gabriel Kaźmierczak kl. 2 id
4.    Mikołaj Miszczyk kl. 2 Ec
odbędzie się 12.12.2017 0 godz. 15.00 w sali 107.
Finaliści otrzymują cząstkową ocenę celującą z języka polskiego.
Wielki finał będzie się składał z części pisemnej i ustnej.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Strony: 151
[←cofnij]
[11]
[12]
[13]
[14]
[15]
[dalej→]