Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.


Współpraca

Współpraca z uczelniami

Akademia Górniczo-Hutnicza

 • Pracownicy AGH prowadzą niektóre zajęcia z przedmiotów zawodowych (są równocześnie pracownikmi ZSŁ).
 • Okazjonalnie -  prowadzenie przez pracowników naukowych AGH  wykładów dla naszych uczniów (np. prof. Tadeusiewicz).

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości

 • Bezpłatne udostępnienie nowoczesnych rozwiązań softwarowych, m. in.: systemu ankiet.
 • Możliwość udziału nauczycieli i uczniów, na warunkach finansowych przewidzianych przez Uczelnię dla własnych studentów, w specjalistycznych kursach i szkoleniach informatycznych (autoryzowane szkolenia firmy Microsoft, szkolenia z zakresu technologii sieciowej CISCO Systems).
 • Umożliwienie przystąpienia do egzaminów w centrum certyfikacyjnym IT firmy Pearson VUE - egzaminy certyfikacyjne z branży IT renomowanych firm, takich jak Microsoft, Cisco, CompTIA i inne.
 • Objęcie patronatem Rektora WSZiB prof. dr hab. inż. Włodzimierza Roszczynialskiego - Festiwalu Informatycznego "Projekt na Szóstkę", ufundowanie nagród.

Politechnika Krakowska - Centrum Pedagogiki i Psychologii

Studia podyplomowe - Doradztwo zawodowe:

 • wsparcie merytoryczne przez Szkolny Ośrodek Kariery w realizacji modułu DZ6 „Doradztwo edukacyjno-zawodowe w systemie oświaty”;
 • zajęcia w SzOK-u ze słuchaczami studiów podyplomowych „Teoria i praktyka Szkolnego Ośrodka Kariery na przykładzie Zespole Szkół Łączności w Krakowie”

Studium Pedagogiczne dla studentów, absolwentów, doktorantów i asystentów;

 • zajęcia dydaktyczne ze słuchaczami  Studium na terenie szkoły z pokazaniem specyfikacji kształcenia zawodowego ZSŁ w ramach przedmiotu „Pedagogika pracy”;

Praktyki pedagogiczne:

 • praktyka pedagogiczna na terenie ZSŁ dla słuchaczy Studium Pedagogicznego.

Współpraca z firmami

Zespół Szkół Łączności podpisał umowy z poniższymi firmami w zakresie współpracy, między innymi w zakresie praktyk zwodowych:

 • Eltel ul. Kaliska 21, 61-131 Poznań. Przedmiotem działalności firmy są roboty elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, sieci światłowodowe, sieci strukturalne i instalacje logiczne. ELTEL zajmuje się także kompleksowym wykonawstwem Stacji Paliw, gdzie jako Generalny Wykonawca prowadzi roboty w branży: budowlanej, wodno-kanalizacyjnej, instalacji technologicznych, wentylacji, klimatyzacji oraz energetycznej i telekomunikacyjnej.
  W Krakowie (ul. Zielińska 3)- przyjmuje na praktyki zawodowe dowolną liczbę uczniów klasy telekomunikacyjnej. Na podstawie podpisanego porozumienia może zostać utworzona w ZSŁ klasa kształcąca w zawodzie: monter sieci i urządzeń teleomunikacyjnych - objęta patronatem firmy ELTEL. Klasa Patronacka będzie miała możliwość korzystania z systemu szkoleń, warsztatów i praktyk zawodowych organizowanych przez firmę.
 • FixIt S.A., ul Nad Serafą 56A - przyjmuje na praktyki po 6 uczniów z klas elektronicznych i teleinformatycznej. FixIt jest firmą serwisową wyspecjalizowaną w świadczeniu usług związanych z produktami IT oraz elektroniki użytkowej. Działa w obszarze Centralno-Wschodniej Europy.
 • Aptiv Services Poland S.A, (dawniej Delphi Poland S.A.)ul. Podgórki Tynieckie 2 - przyjmuje po 7 uczniów klas elektronicznych. Delphi jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań elektronicznych i technologii systemowych dla sektora motoryzacyjnego.Zajmuje się projektowaniem i testowaniem zaawansowanej elektroniki samochodowej, wiązek elektrycznych oraz rozwojem przełączników i pochłaniaczy par paliwa.
 • IGE+XAO Polska, Plac na Stawach 3, 30-107 Kraków Firma produkuje, dostarcza, sprzedaje oraz rozwija serwis w zakresie programów do wspomagania projektowania.  Rolą programów typu  CAD Elektryczny  jest pomoc w projektowaniu i obsłudze części elektrycznej dowolnej instalacji. IGE+XAO jest największym w Polsce dostawcą programów do wspomagania projektowania w branży elektrycznej i automatyce.
 • TP TELTECH Sp. z o.o. ul. Bartłomieja 202-683 Warszawa. Firma jest częścią Grupy Kapitałowej Orange Polska S.A. i działa na obszarze całego kraju. Głównym obszarem  działalności TP Teltech jest dostarczanie Klientom z sektora B2B najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. W oparciu o kluczowe umiejętności specjalistów i zasoby własne, oferuje kompleksowe usługi obejmujące doradztwo, opracowanie koncepcji, projektowanie, budowę utrzymanie i serwisowanie szerokiego zakresu infrastruktury teletechnicznej, systemów zabezpieczeń elektronicznych i monitoringu. Posiada świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego pierwszego stopnia oraz koncesję MSWiA nr L-0127/02 na usługi ochrony osób i mienia oraz zabezpieczenia technicznego. Firma oferuje uczniom Zespołu Szkół Łączności letnie, płatne staże zawodowe, przyjmuje na praktyki zawodowe dowolną liczbę uczniów w poszczególnych oddziałach w Małopolsce, prowadzi szkolenia z zakresu spawania światłowodów. Wspiera ZSŁ podczas Festiwalu Zawodów – corocznych targów edukacyjnych.
 • EMITEL Emitel to wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Świadczone przez nas usługi zostały podzielone na cztery grupy: telewizja, radio, telekomunikacja i infrastruktura.
  Najwyższa jakość, innowacyjne rozwiązania oraz zastosowanie najnowszych technologii to podstawowe cechy naszej oferty. Jesteśmy krajowym liderem w zakresie prac związanych z cyfryzacją emisji radiowo-telewizyjnych, jak również rozwojem usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej
 • 3CX COMMUNICATIONS SYSTEM - Firma 3CX założona została w 2005 roku, kiedy VOIP była raczkującą technologią. 3CX konsekwentnie stawiał na standard SIP oraz promował wykorzystanie technologii WebRTC, co w konsekwencji pozwoliło na przekształcenie klasycznej centrali telefonicznej w multimedialną platformę telekomunikacyjną. Obecnie rozwiązania 3CX wykorzystywane są przez ponad 250 000 klientów w ponad 190 krajach. Rozwiązania dostępne są zarówno w modelu „on-premise”, jak i w modelu chmurowym. Rozwiązania 3CX pozwalają na zwiększenie produktywności, poprawę procesu obsługi klienta, zmniejszenie kosztów telekomunikacyjnych, oraz upraszają zarządzanie infrastrukturą IT.

ELTEL

 

IGEX-AO

Współpracujemy również z firmami:

Szkoły partnerskie ZSŁ to:

 • Werner von Siemens-Schule we Frankfurcie nad Menem www.wvs-ffm.de
 • Střední škola teleinformatiky w Ostravie www.telskol.cz
 • Львівський коледж зв'язку Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій czyli College Informacyjno-Telekomunikacyjnych Technologii we Lwowie www.lcduikt.com.ua