Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.


Internat

Internat szkoły, zlokalizowany w bezpośrednim jej sąsiedztwie stwarza uczniom spoza Krakowa bardzo dobre warunki do mieszkania i nauki. Wychowankom zapewnia się codzienną pomoc opiekuńczo-wychowawczą, dotyczącą wszystkich aspektów ich życia. W internacie mieszka ok. 165 osób. Młodzież tworzy pięć grup wychowawczych, w ramach których przebiega codzienne życie ucznia.

Oferujemy

 • bardzo niski czynsz i dobre warunki mieszkaniowe (4 lub 5 osobowe pok.),
 • domowe, tanie i smaczne posiłki (całodzienne wyżywienie),
 • bezpłatne korzystanie z sieci Internet,
 • bogaty program zajęć kulturalno - rozrywkowych,
 • bezpłatne korzystanie z sali gimnastycznej, siłowni i boisk ZSŁ;
  liczne turnieje sportowe,
 • salę do ćwiczeń muzycznych, salę tv/video, salę sportową ze stołem do tenisa, siłownię oraz uczelnię do cichej nauki
Nasze atuty
 • internat otoczony jest pasem zieleni i mieści się nieopodal centrum miasta (w atrakcyjnym miejscu - z okien widać Wawel)
 • pobliska arteria stanowi rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej, czyli wszędzie jest łatwo dojechać
 • w internacie realizuje się następujące programy autorskie:
 • współpracujemy z różnymi instytucjami i organizacjami np. Domem Dziecka nr 6, Saltromem oraz Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum

Internat

Internat. Miejsce między domem a szkołą, w którym wydarza się świat.

Nasz internat. Miejsce, które we wspomnieniach absolwentów obrasta w legendy. Które właściwej oceny nabiera dopiero z oddalenia – z perspektywy, po zakończeniu szkoły. Wtedy dopiero widać, czym był dla nich, którzy spędzili w nim kilka niepowtarzalnych lat swojej pięknej, jedynej młodości.  

Nasz internat. Namiastka domu. Miejsce, w którym zawiera się nowe, ważne znajomości. Które uczy powitań i pożegnań. Gdzie się przygotowuje do zajęć, odrabia lekcje, rozwiązuje zadania, czyta książki, dojrzewa.

Z którego wychodzi się do miasta, by  poznawać  i chłonąć nowy świat – i do którego się wraca. Miejsce, które zawsze czeka. Skromny, niepozorny internat. Przytulisko, które przyjmie, pomoże. Gdzie ze swoim dorastaniem można być trochę „na swoim”.

Miejsce, w którym, bywa, że nie jest łatwo. Bo trzeba zmężnieć. Odpowiadać za pokój, powierzony sprzęt, czuć się jego gospodarzem. Gdzie trzeba naprawiać zniszczenia, malować, sprzątać, utrzymywać ład, czystość, porządek. Tu stawia się pierwsze kroki samodzielności . Miejsce, które uczy jak żyć.

Internat to ludzie, wychowawcy, sprawowanie opieki. To koledzy, przyjaźnie, emocje, pierwsze uczucia, wytworzone więzi. Miejsce, gdzie wychowawcy dyskretnie towarzyszą dorastaniu. To sztuka bycia w grupie. Uczenie się kompromisu, dzielenia sobą nawzajem. Tu powstają przyjaźnie i więzi na całe życie - te, które budują emocjonalne wnętrze.

To także miejsce, które się opuszcza. Które jest skazane na pożegnanie. W którym na trwale zostawia się swój niewidzialny ślad. W skrytkach pamięci zostaną koledzy, zdarzenia, przyjaźnie, wychowawcy, pierwsze miłości, zapachy, kolory, dźwięki. Miejsca nie można przenieść, zabiera się je sobą. Jak czynią to nasi mieszkańcy.

St. Pietrzyk (wychowawca internatu)

Nasz adres

Internat Zespołu Szkół Łączności
ul. Nowaczyńskiego 2
30-324 Kraków
tel. (0-12) 266-29-27
lub (012) 269-15-57 w. 47
E-mail: internat@tl.krakow.pl