Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 598

Konkurs poetycki – 15-03-2007

Uczeń klasy 3Lza - Rafał Pastuszak został laureatem II ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej imienia Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności". W konkursie wzięło udział 252 licealistów z całej Polski, a laureatami zostały 54 osoby.
Serdecznie gratulujemy!

Sport - piłka nożna – 07-03-2007

Rozgrywki ósmej edycji Halowej Ligi Piłkarskiej w Internacie ZSŁ. W decydującym o zwycięstwie spotkaniu weterani z drużyny R40 pokonali pretendentów z FC MASTERS 5:2.
Składy drużyn:
M.Stelmach, R.Dulowski, P.Najman, P.Kucharczyk, M.Pęcek;
D.Wacławik, R.Juszczyk, M.Guzik, G.Prusek, T.Dziedzic.
Bramki zdobyli: R.Dulowski (3" 8" 19"), P.Najman (2"), P.Kucharczyk (13") - R.Juszczyk (17"), M.Guzik (18"). Sędzia: P.Grojec.

W meczu o trzecie miejsce SKI SQUAD pokonał WYROSTEK 3-0.
Składy drużyn:
M.Płatek, P.Grojec, K.Wołek, M.Brania, L.Staroń;
M.Skawiańczyk, M.Cyganek, D.Malec, S.Zając, S.Michalak, M.Świątek.

TABELA KOŃCOWA:
1. R40 (12pkt) 19 - 7
2. FC MASTERS (9pkt) 18 - 10
3. SKI SQUAD (6pkt) 9 - 12
4. WYROSTEK (3pkt) 7 - 12
5. FC LWY (0pkt) 3 - 15

STRZELCY W TURNIEJU:
9 - R.Dulowski (R40);
6 - M.Guzik, G.Prusek (FCM);
5 - P.Kucharczyk (R40);
3 - T.Dziedzic, R.Juszczyk (FCM);
2 - P.Grojec (SQ), M.Cyganek (WY), P.Kasiarz (FCL);
1 - M.Pęcek, P.Najman (R40), K.Wołek (SQ), M.Skawiańczyk (WY), J.Szczygieł (FCL).
+ 1 samobójczy: R.Juszczyk (FCM).
Zobacz zdjęcia.

Rozgrywki siatkarskie w Internacie ZSŁ – 07-03-2007

W pierwszym turnieju każda drużyna wygrała po jednym meczu.

TABELA PIERWSZEGO TURNIEJU:
1. ABSTYNENCI;
2. FC MASTERS;
3. WYROSTEK.

W drugim turnieju najlepsi okazali się już faworyci z FC MASTERS, którzy stracili tylko jednego seta.

TABELA DRUGIEGO TURNIEJU:
1. FC MASTERS;
2. WYROSTEK;
3. ABSTYNENCI.

W turnieju wystąpili:
FCMASTERS: G.Prusek, M.Guzik, M.Wacławik, R.Juszczyk, D.Wacławik, T.Dziedzic;
ABSTYNENCI: M.Cichy, M.Chojnacki, P.Liszka, P.Brzezicki, Ł.Antosik, D.Zaporowski, M.Podsiadło;
WYROSTEK: S.Golara, D.Malec, M.Skawiańczyk, M.Cyganek, K.Zapała, A.Krasiński, T.Ziębiec, B.Musiał.

Konkurs historyczny "Przyjazne regiony w sercu Europy" – 07-03-2007

16 lutego 2007r. odbył się etap szkolny konkursu historycznego "Przyjazne regiony w sercu Europy - konkurs wiedzy o Małopolsce, Kraju związkowym Turyngia, Kraju Preszowskim, Kraju Żylińskim". Do etapu powiatowego, który odbędzie się w dniu 16 marca 2007 zakwalifikowali się Dariusz Ciupiński i Piotr Bakalarz z klasy 2 Eb
Gratulujemy i życzymy powodzenia !!!

Olimpiada Wiedzy Technicznej – 28-02-2007

Jury pod przewodnictwem dr Bogusława Wiśniewskiego dokonało oceny prac uczestników zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy Technicznej. Lista uczniów Zespołu Szkół Łączności, którzy otrzymali największą ilość punktów:
Nowak Sławomir - 68 pkt.
Tekiela Wojciech - 54 pkt.
Błażewicz Bartosz - 48 pkt.
Trójniak Rafał - 45 pkt.
Decyzję o zakwalifikowaniu do zawodów Centralnych podejmie Komitet Główny OWT.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów okręgowych i życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiada Elektryczna i Elektroniczna "EUROELEKTRA" – 09-02-2007

Decyzją Komitetu Głównego i Rady Naukowej IX Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA" do zawodów centralnych, w grupie elektroników, zakwalifikowali się czterej uczniowie naszej szkoły: Sławomir Nowak, Sylwester Kowalkowski, Rafał Trójniak i Paweł Banachowicz.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie olimpiady.

Sport – 22-12-2006

Reprezentacja Zespołu Szkół Łączności zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Krakowa szkół ponadgimnazjalnych w badmintonie.
Skład drużyny:
1. Karol Garlacz 1Lzb - wychowawca mgr Jolanta Bednarz,
2. Paweł Miśkowicz 4Ee - wychowawca mgr Anna Adamowicz,
3. Wojciech Włoch 4Ee - wychowawca mgr Anna Adamowicz.

Konkurs – 20-12-2006

29 listopada 2006 roku odbył się w szkolnej czytelni Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej. Organizacją konkursu i dekoracją sali zajmowały się nauczycielki języka niemieckiego: Joanna Kucharzyk i Ewa Zjadewicz.
Jury przyznało nagrody 5 uczestnikom konkursu.
I nagrodę otrzymał uczeń Rafał Pastuszak (3Lza), który recytował wiersz Hermanna Hessego "Komm mit !" ("Chodź ze mną").
II miejsce zajął uczeń Jacek Szumski (3Lzb), recytujący wiersz "Der Panther" ("Pantera") poety Rainera Maria Rilkego.
III nagroda została przyznana trzem uczniom: Wojciechowi Baranowi (2Ea) za wiersz Theodora Storma "Mondlicht" ("Światło księżyca"), Wojciechowi Królowi (2Ea) za wiersz Hermanna Hessego "Im Nebel" ("We mgle"), Dominikowi Wiecheciowi (2Ed) za wiersz Hugo von Hoffmannsthala "Mein Garten" ("Mój ogród").
W jury konkursu zasiadały również Przewodnicząca Komisji Języka Niemieckiego Danuta Stecka i Joanna Posełkiewicz.

Olimpiada Wiedzy Technicznej – 09-12-2006

Wyniki szkolnego etapu zawodów XXXIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. Uczniowie Zespołu Szkół Łączności, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego (w nawiasie - liczba uzyskanych punktów):
1. Banachowicz Paweł (27)
2. Nowak Sławomir (27)
3. Gradzik Marcin (26)
4. Gruszkowski Paweł (26)
5. Kowalkowski Sylwester (26)
6. Opaliński Paweł (26)
7. Tekiela Wojciech (26)
8. Urbaniak Łukasz (26)
9. Kuc Jacek (25)
10. Około-Kułak Marcin (25)
11. Trójniak Rafał (25)
12. Korzeniak Bartłomiej (24)
13. Błażewicz Bartosz (23)
14. Jóźwiak Szymon (23) 
Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie okręgowym.

Turniej – 01-12-2006

Wyniki turnieju "Wiedzy o Antyku i Mitologii - Średniowieczne Wynalazki" zorganizowanego przez Dom Kultury Podgórze.
I - Patryk Konias, Krzysztof Wala
II - Grzegorz Gwizdała,
III - Jakub Zając, Grzegorz Siwiec, Kamil Jachymek, Paweł Walaszek
IV - Michał Misiewicz
VI - Igor Skuhar
VII - Damian Sztuka,
VIII - Damian Dmowski, Maciej Galas
Strony: 60
[←cofnij]
[44]
[45]
[46]
[47]
[48]
[dalej→]