Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 595

Olimpiada Elektryczna i Elektroniczna "Euroelektra" – 26-04-2008

Wyniki X Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra":
Grupa elektroniczno-telekomunikacyjna:
Wojciech Tekiela - laureat (II miejsce),
Krzysztof Bębenek - finalista (VII miejsce)
Grupa elektryczna:
Piotr Mars - finalista (VI miejsce).
Gratulujemy!!

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 24-04-2008

Wyniki XXXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.
Laureaci w grupie elektronicznej:
- Paweł Banachowicz (4Ec) - III miejsce,
- Wojciech Tekiela (4Ea) - IV miejsce.
W grupie elektrycznej:
- Piotr Czuma (4Ea) - laureat IV miejsca,
- Piotr Mars (3Ka) - finalista - IX miejsce.
W punktacji drużynowej ZSŁ zajął II m. w grupie elektronicznej i I m. w grupie elektrycznej.
Opiekun reprezentacji - mgr inż. Andrzej Łanuszka - już po raz dwudziesty przygotował uczniów naszej szkoły do startu w olimpiadzie elektrycznej i elektronicznej.

Konkurs Plastyczny – 24-04-2008

W Międzyinternatowym Konkursie Plastycznym pt. "Pocztówka z Krakowa", wyróżnienie za prace plastyczne wykonane techniką mieszaną otrzymał Michał Żurek.

Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku – 26-03-2008

Dyrekcja Domu Kultury "Podgórze" składa serdeczne podziękowania dla państwa Ewy Piszkowskiej, Małgorzaty Marcinkowskiej-Wardas, Sylwi Sumara i Tomasz Ślosarczyka za znakomite przygotowanie uczniów do udziału w XIV Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku, który nasz dom kultury zorganizował na przełomie października i listopada 2007 roku.
Uczniowie Państwa szkoły zajęli następujące miejsca w konkursach
Test dla szkół średnich:
wyróżnienie specjalne: Mariusz Front, Dominik Bobek
wyróżnienie: Mariusz Plewa
Konkursie plastycznym "Wojna Trojańska":
I miejsce: Przemysław Tabor
Wyróżnienie: Patryk Konias, Mateusz Jędruch

Konkurs wiedzy o kulturze i historii Szkocji – 26-03-2008

Wyniki III edycji konkursu wiedzy o kulturze i historii krajów anglojęzycznych. Tym razem uczniowie naszej szkoły zdobywali wiedzę o Szkocji.
I. Maciej Janus - 2Eb (brawo za duży wkład pracy i bogatą wiedzę o Szkocji!)
II. Michał Skawiańczyk 2Ia (szczególna pochwała za bardzo profesjonalnie przygotowaną prezentację!)
III. Dawid Sioma z klasy 1Ib (wyrazy uznania za odwagę i wiedzę dla młodego stażem ucznia ZSŁ).
Przygotowaniem merytorycznym i organizacją konkursu zajęli się mgr Bernadetta Łozińska-Zięborak, mgr Magdalena Czechowska-Buratowska, mgr Michał Mamuszka oraz mgr Tomasz Sokół.
Zobacz zdjęcia

Zawody – 15-03-2008

W zawodach półfinałowych XXII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych (VI Mistrzostwa Polski) wzięło udział pięciu uczniów naszej szkoły:
1. Sroka Bartłomiej 3Ib
2. Dobosz Konrad 4Ec
3. Mrowiec Łukasz 3Ic
4. Tracz Tomasz 4Ec
5. Procak Karol 4Ec
Uczeń klasy 3Ib Bartłomiej Sroka zakwalifikował się do finału tych Mistrzostw.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom oraz nauczycielom mgr Barbarze Ciborowskiej i mgr Pawłowi Najmanowi!

Międzyszkolne Zawody Matematyczne – 15-03-2008

15 marca 2008 odbył się etap wojewódzki Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Oto wyniki naszych uczniów:
I Podstawowy
finaliści:
- Balon Krzyszof 1Ic - nauczyciel A. Pasznicka
- Urban Wojciech 1Ed - J. Hadryś
II Podstawowy
laureaci:
- Sroka Bartłomiej 3Ib - B. Ciborowska
- Chlebda Kamil 3Ia - A. Borgosz
III Podstawowy
laureaci:
- Włodarz Franciszek 4Ec - B. Ciborowska
- Jania Dariusz 4Eb - P. Najman
- Kryśko Michał 4Ea - A. Borgosz
finaliści:
- Brzezicki Piotr 4K - B. Ciborowska
- Dobosz Konrad 4Ec - B. Ciborowska
- Kłyś Maciej 4Ee - A. Pasznicka
- Gąsiorski Maciej 3Lza - E. Ziaja
Gratulujemy!!

Konkurs - Mistrz Ortografii – 15-03-2008

Wyniki konkursu o tytuł "Mistrza Ortografii ZSŁ":
1. miejsce - Dominik Bobek - 2Ic
2. miejsce Szczepan Cieślik - 1Ic
3. miejsce Barbara Kurdziel - 2Lza
4. miejsce Grzegorz Kuś - 3Ea.
Zdjęcie laureatów

Konkurs Matematyczne Łamanie Głowy – 07-03-2008

Wyniki zawodów finałowych IV edycji konkursu Matematyczne Łamanie Głowy:
1. Tomasz Tracz 4Ec
2. Bartłomiej Sroka 3Ib
3. Łukasz Mrowiec 3Ic
4. Grzegorz Cherjan 4Ed
5. Karol Procak 4Ec.
Finalistów przygotowali do konkursu mgr Barbara Ciborowska i mgr Paweł Najman.

Sport - siatkówka – 05-03-2008

Drużyna siatkówki ZSŁ w składzie:
Łukasz Muszyński (kapitan) - 3IB,
Karol Garlacz - 2LZB,
Dariusz Chlipała - 4Ed,
Kamil Magdoń - 3K,
Mateusz Radłowski - 4Ea,
Paweł Płoszaj - 1Ib,
Grzegorz Prusek - 3Ib,
Bartosz Gwóźdź - 4Ea,
Jakub Tylec - 2LZB,
Robert Janik - 3LZA,
Anna Szkudlarek (opiekun)
zajęła II miejsce w tegorocznych rozgrywkach I ligi siatkówki chłopców w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży.Siatkarze rozegrali 11 spotkań, walczyli bardzo dzielnie i zdecydowanie sięgnęli po srebro tracąc do zwycięzców tylko 1 punkt, mając jednocześnie satysfakcję, że jako jedyni w lidze pokonali XIII-stkę w spotkaniu bezpośrednim.
Oto wyniki wszystkich rozegranych spotkań:
ZSŁ : ZS Elektrycznych nr 2 - 2:1 (25:15; 12:25; 15:11)
ZSŁ : III LO - 2:0 (25:17; 27:25)
ZSGD i GW : ZSŁ - 0:2 (12:25; 14:25)
XII LO : ZSŁ - 2:1 (20:25; 30:28; 15:13)
ZSŁ : XIII LO - 2:1 (25:21; 23:25; 15:4)
VII LO : ZSŁ - 0:2 (22:25; 22:25)
ZSŁ : ZS Mechanicznych nr 1 - 2:0 (25:23; 25:13)
ZSŁ : VIII LO - 2:0 (25:23; 25:22)
XI LO : ZSŁ - 0:2 (16:25; 22:25)
ZSŁ : I LO - 1:2 (25:20; 20:25; 13:15)
ZS Elektrycznych nr 1 : ZSŁ - 1:2 (25:21; 20:25; 8:15)
Strony: 60
[←cofnij]
[41]
[42]
[43]
[44]
[45]
[dalej→]