Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 598

Sport — Licealiada 2009 – 26-03-2009

W Finale Miejskim Krakowskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentacja Zespołu Szkół Łączności w indywidualnym pływaniu chłopców, zajęła drugie miejsce na 20 szkół startujących w zawodach. Nasi uczniowie: Mateusz Suder i Dominik Cader zajęli indywidualnie odpowiednio 5 i 6 miejsce na dystansie 50 m. stylem dowolnym.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs fotograficzny – 23-03-2009

Dom Kultury "Podgórze" ogłosił wyniki konkursu fotograficznego pt. "Zimą malowane", na który nadesłano 1480 prac z 76 szkół. Z ogromną radością informuję, że pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich otrzymał uczeń klasy 4Ib Dariusz Gruca, a uczeń 4Ed Mateusz Woźniak zajął miejsce trzecie. Prace można zobaczyć na wystawie w Domu Kultury "Podgórze" przy ul. Krasickiego 18 w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!

Ranking Rzeczpospolitej i Perspektyw 2009 – 06-03-2009

Zespół Szkół Łączności znalazł się w **ścisłej czołówce** szkół Małopolski, tuż za najbardziej renomowanymi krakowskimi liceami ogólnokształcącymi (VLO im. Augusta Witkowskiego, I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego, II LO im. Króla Jana III Sobieskiego) oraz tarnowskim III LO im. Adama Mickiewicza. Od kilku lat, sukcesywnie zajmujemy coraz wyższe miejsca w tabeli rankingowej. Z zeszłorocznej 152 pozycji, awansowaliśmy na 81 miejsce w Polsce. Warto zauważyć, że wyższą punktację niż Zespół Szkół Łączności otrzymały jedynie dwie szkoły zawodowe: Zespół Szkół nr 14 z Warszawy (32 miejsce) i Zespół Szkół nr 1 z Wielunia (63 miejsce). Żadna z nich nie posiada w swojej ofercie edukacyjnej kierunków związanych z elektroniką, informatyką, telekomunikacją i teleinformatyką. Nasz sukces zawdzięczamy głównie młodzieży, która przygotowywana przez długoletniego opiekuna olimpijczyków mgr. inż. Andrzeja Łanuszkę zajmuje wysokie pozycje w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra", a także Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. W gronie finalistów znalazł się również uczeń naszej szkoły, który startował w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego. Wszystkim uczestnikom olimpiad przedmiotowych oraz ich opiekunom jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nagroda - stypendium – 13-02-2009

20 stycznia 2009 roku przyznane zostały stypendia Dyrektora Zespołu Szkół Łączności oraz stypendium fundowane przez Ośrodek Szkolenia Kierowców działający przy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół ZSŁ. Michał Kozień z klasy 4Ic, Kamil Kosała z klasy 4Ia oraz Leszek Kaczor z klasy 1Ib otrzymali stypendium Dyrektora ZSŁ, a Tomasz Kotarba z klasy 3LZa, został wyróżniony stypendium OSK. Gratulujemy!

Konkurs ortograficzny – 17-12-2008

W Domu Kultury "Podgórze" odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu ortograficznego - "Podgórskie dyktando". Z Zespołu Szkół Łączności wyzwanie podjęło sześcioro uczniów, wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad pisowni. Tytuł mistrza ortografii po raz kolejny zdobył Dominik Bobek z kl. 3 Ic a wicemistrzem został Sebastian Dadał z kl. 4 Ia. W ścisłym finale znaleźli się również: Barbara Kurdziel, Łukasz Zaręba, Igor Skuhar i Tomasz Windak.
Gratulujemy sukcesu!

Nagroda – 11-12-2008

W Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego Urzędu Miasta Krakowa odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów za sukcesy w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2007/2008. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Łączności: Paweł Banachowicz, Krzysztof Bębenek, Piotr Czuma, Łukasz Malec, Piotr Mars, Tomasz Półtorak, Wojciech Tekiela, Franciszek Włodarz, Mateusz Zaczek. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą odebrał również wieloletni opiekun startujących w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej a także Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej uczniów, pan mgr inż. Andrzej Łanuszka.
Serdecznie gratulujemy!

Konkurs – 26-11-2008

Wyniki konkursu na Specjalne Wydanie Gazety Codziennej o TRIUMFALNYM POWROCIE JANA III SOBIESKIEGO Z ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ, który został zorganizowany przez Zamek Królewski na Wawelu we współpracy z Dziennikiem Polskim. W konkursie wzięło udział 193 uczniów gimnazjów i szkół średnich; nadesłano 46 prac. Zespołów ze szkół średnich było 17. Redakcja gazetki szkolnej ZSŁ "Margines" w składzie: Roman Franczak, Konrad Germański, Piotr Jeziorek, Jarosław Wilimberh, Jakub Stadtműller i Łukasz Zaręba zajęła 3 miejsce. Opiekunami naszych młodych dziennikarzy są: mgr Katarzyna Sobieraj, mgr Tomasz Ślosarczyk.
Laureatom i opiekunom gratulujemy sukcesu!
Zobacz relację i zdjęcia z wręczenia nagród.
Przeczytaj wydanie specjalne gazety.

Sport - Licealiada – 25-11-2008

Wyniki Licealiady 2008/2009.
Badminton chłopców - Finał Miejski.
Drużyna Zespołu Szkół Łączności w składzie: Karol Garlacz, Michał Sordyl, Mateusz Śladowski, Bartosz Hruby, Jarosław Skwarek zajęła 1 miejsce. Do zawodów naszych reprezentantów przygotowała mgr Anna Adamowicz.
Szachy - Finał Miejski - Chłopcy.
Drużyna Zespołu Szkół Łączności w składzie: Bisztyga Adrian, Bednarczyk Jakub, Bujas Dominik, Tamopolski Maciej, Zaręba Łukasz, Kuna Piotr zajęła 6 miejsce. Do zawodów przygotowywał naszych uczniów mgr Paweł Najman.

Konkurs – 22-11-2008

W siedzibie krakowskiego oddziału Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, odbył się finał Konkursu Wiedzy o Obronie Lwowa, historii Lwowa i Ziemi Czerwieńskiej. Drużyna ZSŁ w składzie: Andrzej Bielak (3Ea), Rafał Szymczyk (3Ea), Patryk Konias (3Ic) zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Konkurs recytatorski – 18-11-2008

Wyniki kolejnej edycji konkursu recytatorskiego poezji niemieckiej.
Laureatem konkursu został Paweł Szuba, uczeń klasy 3Ec, recytujący wiersz T. Storm"a "Beginn des Endes".
Kolejne miejsca zajęli:
Dominik Wiecheć z klasy 4Ed - 2 miejsce,
Daniel Kolemba z klasy 1Ti oraz Marek Dudzik z 2Lz - 3 miejsce,
Kinga Foryś z klasy 1Ea - 4 miejsce,
Dawid Rapacz z klasy 1Ea - 5 miejsce.
Strony: 60
[←cofnij]
[39]
[40]
[41]
[42]
[43]
[dalej→]