Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 601

XXXV Olimpiada Wiedzy Technicznej – 19-04-2009

W zawodach III stopnia XXXV Olimpiady Wiedzy Technicznej, które odbywały się w dniach 17 - 19 kwietnia 2009 r. w Instytucie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, w grupie elektryczno-elektronicznej tytuł finalisty otrzymał Wojciech Król.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiada Elektryczna i Elektroniczna "Euroelektra" – 01-04-2009

Miło nam poinformować, że zatwierdzone zostały przez Komitet Główny wyniki III etapu XI edycji olimpiady "Euroelektra". Z satysfakcją odnotowujemy, iż w grupie elektroniczno-telekomunikacyjnej zaszczytne II m. i tytuł laureata zdobył Łukasz Waligórski 3Ec. Dwaj nasi pozostali zawodnicy, startujący w grupie elektrycznej: Maciej Janus 3 Eb i Grzegorz Janas 4Ec zajęli odpowiednio X oraz XIV m. i ostatecznie uzyskali tytuł uczestnika finału olimpiady.

Gratulując laureatowi, uczestnikom finału oraz opiekunowi mgr. inż. Andrzejowi Łanuszcze informujemy, że uroczyste zakończenie olimpiady odbędzie się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy w dniu 22 kwietnia 2009 r.

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 27-03-2009

Zespół Szkół Łączności uzyskał najlepsze wyniki i zajął pierwsze miejsce w finale XXXII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej.

W grupie elektrycznej: Grzegorz Janas z kl. 4Ec laureat — II miejsce, Maciej Janus z kl. 3Eb laureat — VI miejsce, a w grupie elektronicznej: Paweł Szuba z kl. 3Ec laureat — VI miejsce, Andrzej Ścisłowski z kl. 3Ec finalista — VIII miejsce. Nasza szkoła otrzymała nagrodę specjalną od pani poseł na sejm RP — Renaty Butrym dla najlepszej szkoły na XXXII OWEiE. Opiekun mgr inż. Andrzej Łanuszka dwudziesty pierwszy raz przygotowywał uczniów do startu w tej olimpiadzie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w przyszłym roku.

Sport — Licealiada 2009 – 26-03-2009

W Finale Miejskim Krakowskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentacja Zespołu Szkół Łączności w indywidualnym pływaniu chłopców, zajęła drugie miejsce na 20 szkół startujących w zawodach. Nasi uczniowie: Mateusz Suder i Dominik Cader zajęli indywidualnie odpowiednio 5 i 6 miejsce na dystansie 50 m. stylem dowolnym.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs fotograficzny – 23-03-2009

Dom Kultury "Podgórze" ogłosił wyniki konkursu fotograficznego pt. "Zimą malowane", na który nadesłano 1480 prac z 76 szkół. Z ogromną radością informuję, że pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich otrzymał uczeń klasy 4Ib Dariusz Gruca, a uczeń 4Ed Mateusz Woźniak zajął miejsce trzecie. Prace można zobaczyć na wystawie w Domu Kultury "Podgórze" przy ul. Krasickiego 18 w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!

Ranking Rzeczpospolitej i Perspektyw 2009 – 06-03-2009

Zespół Szkół Łączności znalazł się w **ścisłej czołówce** szkół Małopolski, tuż za najbardziej renomowanymi krakowskimi liceami ogólnokształcącymi (VLO im. Augusta Witkowskiego, I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego, II LO im. Króla Jana III Sobieskiego) oraz tarnowskim III LO im. Adama Mickiewicza. Od kilku lat, sukcesywnie zajmujemy coraz wyższe miejsca w tabeli rankingowej. Z zeszłorocznej 152 pozycji, awansowaliśmy na 81 miejsce w Polsce. Warto zauważyć, że wyższą punktację niż Zespół Szkół Łączności otrzymały jedynie dwie szkoły zawodowe: Zespół Szkół nr 14 z Warszawy (32 miejsce) i Zespół Szkół nr 1 z Wielunia (63 miejsce). Żadna z nich nie posiada w swojej ofercie edukacyjnej kierunków związanych z elektroniką, informatyką, telekomunikacją i teleinformatyką. Nasz sukces zawdzięczamy głównie młodzieży, która przygotowywana przez długoletniego opiekuna olimpijczyków mgr. inż. Andrzeja Łanuszkę zajmuje wysokie pozycje w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra", a także Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. W gronie finalistów znalazł się również uczeń naszej szkoły, który startował w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego. Wszystkim uczestnikom olimpiad przedmiotowych oraz ich opiekunom jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nagroda - stypendium – 13-02-2009

20 stycznia 2009 roku przyznane zostały stypendia Dyrektora Zespołu Szkół Łączności oraz stypendium fundowane przez Ośrodek Szkolenia Kierowców działający przy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół ZSŁ. Michał Kozień z klasy 4Ic, Kamil Kosała z klasy 4Ia oraz Leszek Kaczor z klasy 1Ib otrzymali stypendium Dyrektora ZSŁ, a Tomasz Kotarba z klasy 3LZa, został wyróżniony stypendium OSK. Gratulujemy!

Konkurs ortograficzny – 17-12-2008

W Domu Kultury "Podgórze" odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu ortograficznego - "Podgórskie dyktando". Z Zespołu Szkół Łączności wyzwanie podjęło sześcioro uczniów, wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad pisowni. Tytuł mistrza ortografii po raz kolejny zdobył Dominik Bobek z kl. 3 Ic a wicemistrzem został Sebastian Dadał z kl. 4 Ia. W ścisłym finale znaleźli się również: Barbara Kurdziel, Łukasz Zaręba, Igor Skuhar i Tomasz Windak.
Gratulujemy sukcesu!

Nagroda – 11-12-2008

W Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego Urzędu Miasta Krakowa odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów za sukcesy w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2007/2008. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Łączności: Paweł Banachowicz, Krzysztof Bębenek, Piotr Czuma, Łukasz Malec, Piotr Mars, Tomasz Półtorak, Wojciech Tekiela, Franciszek Włodarz, Mateusz Zaczek. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą odebrał również wieloletni opiekun startujących w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej a także Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej uczniów, pan mgr inż. Andrzej Łanuszka.
Serdecznie gratulujemy!

Konkurs – 26-11-2008

Wyniki konkursu na Specjalne Wydanie Gazety Codziennej o TRIUMFALNYM POWROCIE JANA III SOBIESKIEGO Z ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ, który został zorganizowany przez Zamek Królewski na Wawelu we współpracy z Dziennikiem Polskim. W konkursie wzięło udział 193 uczniów gimnazjów i szkół średnich; nadesłano 46 prac. Zespołów ze szkół średnich było 17. Redakcja gazetki szkolnej ZSŁ "Margines" w składzie: Roman Franczak, Konrad Germański, Piotr Jeziorek, Jarosław Wilimberh, Jakub Stadtműller i Łukasz Zaręba zajęła 3 miejsce. Opiekunami naszych młodych dziennikarzy są: mgr Katarzyna Sobieraj, mgr Tomasz Ślosarczyk.
Laureatom i opiekunom gratulujemy sukcesu!
Zobacz relację i zdjęcia z wręczenia nagród.