Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 601

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej Euroelektra – 15-02-2011

Komitet Naukowy Olimpiady przedstawił na stronie internetowej wyniki zawodów II stopnia XIII edycji Olimpiady przeprowadzonych 12.01.2011 r. w 10 okręgach. Miło nam poinformować, że w gronie 28 zawodników zakwalifikowanych do finału znalazło się 5 uczniów Technikum Łącznosci nr 14.

w grupie elektrycznej: Marcin Śladowski
w grupie elektronicznej: Tomasz Jaśkowiec
w grupie teleinformatycznej: Tomasz Kańka, Maciej Łoboda i Krzysztof Wyżga.

Gratulujemy wszystkim uczniom oraz ich opiekunowi! Zawody finałowe odbędą się w dniu 16 marca 2011 r. na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Łódzkiej.

Konkurs ortograficzny – 22-01-2011

Konkurs ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii ZSŁ"
   W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 89 uczniów, którzy pisali dyktando eliminacyjne pt. "Zwierzenia rozmarzonego łasucha". Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10. Zmierzyli się tym razem z tekstem pt. "Detektywistyczna codzienność owadziego kryminologa". W finale spotkało się trzech najlepszych. Najpierw pisali dyktando pt. "Ze wspomnień byłego wokalisty", a następnie w części ustnej udzielali odpowiedzi na podchwytliwe pytania dotyczące niuansów polskiej pisowni.
 Ostatecznie tytuł Mistrza Ortografii ZSŁ uzyskał Rafał Najder z kl. 2 ic, wicemistrzem został Bartosz Kowalski z kl. 3 ib, a trzecie miejsce otrzymał Józef Kania z kl. 4 ic.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 stycznia 2011 r. w gabinecie Pana Dyrektora Antoniego Borgosza w obecności kierownictwa szkoły i wychowawców

Finał sesji popularno- naukowej – 19-12-2010

W dniu 15.12.2010r. odbył się finał Sesji popularno- naukowej dla Szkół Ponadpodstawowych Województwa Małopolskiego. Michał Kolarz z klasy 4Jb zdobył I miejsce za pracę „Młode pokolenie Polaków po wejściu Polski do Unii Europejskiej”.
Mariusz Waksmundzki z klasy 3La zdobył I miejsce za pracę „Ignacy Jan Paderewski- premier II Rzeczpospolitej”.

p. Piotr Skałuba

Śpiewać i grać każdy może – 17-12-2010

W niedzielę 12 grudnia 2010 r w zabierzowskim Centrum Kultury odbyła się szósta edycja Powiatowego Przeglądu Zespołów Wokalno-Instrumentalnych „Śpiewać i grać każdy może” organizowanego przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

W kategorii „Zespoły muzyczne” III miejsce zajął duet Damian Lusina i Adrian Łukasik

Gratulujemy i życzymy błyskotliwej kariery scenicznej!

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" – 14-12-2010

Komitet Główny Olimpiady poinformował na stronie internetowej olimpiady o wynikach pierwszego etapu XIII edycji, przeprowadzonego w naszej szkole w dniu 5 listopada 2010 r.
Wśród zawodników zakwalifikowanych do II etapu jest 16 uczniów Technikum Łączności nr 14.

  • w grupie elektrycznej: Marcin Śladowski,
  • w grupie elektronicznej: Dawid Szmagier, Grzegorz Kozdęba, Paweł Kącki, Piotr Kącki, Adrian Bober, Grzegorz Łach, Tomasz Jaśkowiec, Wojciech Szafrański, Michał Kmiecik,
  • w grupie teleinformatycznej: Jakub Sroka, Michał Korus, Krzysztof Wyżga, Tomasz Kańka, Maciej Łoboda, Artur Janus.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach II stopnia (okręgowych), które odbędą się 12 stycznia 2011 r. w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych w Katowicach.

Międzyszkolne Zawody Matematyczne – 13-12-2010

Do etapu rejonowego Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych zakwalifikowali się:

LISTA UCZESTNIKÓW

Gratulujemy!

Matematyczne Łamanie Głowy - wyniki VII edycji – 13-12-2010

LISTA LAUREATÓW VII EDYCJI "MATEMATYCZNEGO ŁAMANIA GŁOWY"

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Konkurs Języka Niemieckiego – 12-12-2010

Dnia 17 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy etap Konkursu Języka Niemieckiego, przeprowadzony w formie pisemnej. Przystąpiło do niego 36 uczniów.

Do etapu ustnego zakwalifikowali się:

1. Rafał Pachołek 2IA
2. Rafał Mirewicz 4EB
3. Grzegorz Pojnar 4IC
4. Piotr Najder 3TI
5. Michał Odziewa 3TI
6. Alan Siuda 4K
7. Leszek Kaczor 3IB
8. Magdalena Ciułany 3LZ
9. Dawid Rapacz 3EA
10. Paweł Kapelan 2EB
11. Dominik Sobesto 3EC

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas dalszych zmagań konkursowych!

Sukcesy w konkursach przedmiotowych – 29-11-2010

Zbliża się koniec roku kalendarzowego – czas podsumowań i refleksji. 16 grudnia 2010 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa  im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów uczniom oraz ich nauczycielom - opiekunom, wyróżnionym za sukcesy w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2009/2010.
Zespół Szkół Łączności reprezentować będą :

Uczniowie:                                                        

Maciej Janus
Andrzej Ścisłowski
Paweł Szuba
Łukasz Waligórski
Tomasz Kańka
Maciej Kucia

Nauczyciele:

Franciszek Rożek
Artur Wardas
Rafał Stabrawa
Andrzej Łanuszka
Michał Okrajni

Gratulujemy!

Drużynowy turniej tenisa stołowego – 23-11-2010

  W dniu 18 listopada 2010 w Internacie Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie odbył się „Drużynowy turniej tenisa stołowego” organizowany przez Młodzieżową Radę Internatu. Adresatami konkursu była młodzież szkół ponadpodstawowych.
Internat Zespołu Szkół Łączności reprezentowali tenisiści:

Piotr Liszka, Maksymilian Wróblewski, Karol Tutaj oraz Michał Nawieśniak, którzy wywalczyli III miejsce.

Gratulujemy!

Strony: 61
[←cofnij]
[35]
[36]
[37]
[38]
[39]
[dalej→]