Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 598

MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY - finał – 20-01-2012

19 grudnia 2011 roku odbył finał VIII Edycji Konkursu „Matematyczne Łamanie Głowy”. Wzięło w nim udział 20 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach.

WYNIKI FINAŁU

Fun with English – 20-12-2011

Dnia 2 grudnia 2012 roku już po raz ósmy, w Zespole Szkół nr1 w Krakowie, odbyła się międzyszkolna impreza językowa Fun with English, na który również w tym roku została zaproszona Małgorzata Syc-Jędrychowska, nauczyciel j.angielskiego w Zespole Szkół Łączności wraz pięcioma uczniami. Szkołę naszą reprezentowali:

Sylwester Molendys z klasy 3 ED

Adam Włodarczyk z klasy 3 ED

Bartosz Suder z klasy 3 ED

Piotr Burys z klasy 3 IB

Rafał Płonka z  klasy 3 IB

        Jak co roku, odbyło się kilka konkurencji zespołowych oraz indywidualnych, w całości opartych na wiedzy o krajach anglojęzycznych jak również typach zadań obecnych na Nowej Maturze. Konkurs umiliło pojawienie się Świętego Mikołaja wraz z aniołami i diabłem, którzy częstowali wszystkich cukierkami i jabłkami.

        Dyrekcja ZS nr1 wraz z zaproszonymi nauczycielami stanowiła konkursowe jury i miała pełne ręce roboty oceniając kolejne zadania zarówno w formie ustnej jak i pisemnej.

Tradycji jednak stało się zadość i również w tym roku uczniowie nasi wykazali się nie tylko nienaganną prezencją, jak przystało na uczniów Akademii Łączności, ale również dobrą znajomością języka oraz prezentowanych zagadnień, zdobywając tym samym większość nagród indywidualnie jak i zespołowo.

Rafał, np. okazał się nie do pokonania w tongue twisters, a Piotrek był bezkonkurencyjny w quizie kulturowym.

Na koniec wszyscy uczestnicy pozowali do wspólnego zdjęcia, umawiając się na spotkanie w roku następnym.

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 15-12-2011

Komitet Główny Olimpiady poinformował na stronie internetowej olimpiady o wynikach pierwszego etapu XIV edycji, przeprowadzonego w naszej szkole w dniu 4 listopada 2011 r.
Wśród zawodników zakwalifikowanych do II etapu jest 17 uczniów Technikum Łączności nr 14.

  • w grupie elektrycznej: Marcin Śladowski,
  • w grupie elektronicznej: Grzegorz Kozdęba, Przemysław Przeworowski, Tomasz Jaśkowiec, Adrian Bober, Dawid Rozmus, Marcin Sobas, Piotr Nawara, Dawid Kowalik, Grzegorz Lach, Łukasz Sekuła, Tomasz Łaguz,
  • w grupie teleinformatycznej: Grzegorz Kozień, Piotr Najder, Krzysztof Skotniczny, Artur Janus, Michał Gędłek.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach II stopnia (okręgowych), które odbędą się 11 stycznia 2012 r. w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych w Katowicach.

MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY – 12-12-2011

VIII EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY            

22 listopada 2011r.  odbyły się eliminacje VIII Edycji Konkursu MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY, w których wzięło udział 90 uczniów ZSŁ. Zobacz -  WYNIKI ELIMINACJI
Szczegóły dotyczące finału zostaną zamieszczone w odrębnym komunikacie.  

Gratulujemy! 

XVIII Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku – 22-11-2011

W XVIII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowanym przez Dom Kultury Podgórze:

    10. miejsce w teście wiedzy zajęła Magdalena Olchawska kl. 1 ic opiekun Tomasz Ślosarczyk

    wyróżnienie w konkursie recytatorskim "Proza i poezja antyku"  otrzymał Dominik Górni kl. 1 Ea opiekun Ewa Piszkowska

Gratulujemy!

XIII Spinningowe Mistrzostwa Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. – 14-11-2011

W piątek 11 listopada 2011r. na łowisku komercyjnym w malowniczej Dolinie Będkowskiej odbyły się XIII Spinningowe Mistrzostwa Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. Tytuł mistrzowski wywalczył Damian Dyda z klasy 1S Zasadniczej Szkoły
Zawodowej nr 13, który jako pierwszy zaciął i skutecznie wyholował blisko półmetrowego szczupaka.

Lepsze, aniżeli w roku ubiegłym wyniki zawodów napawają optymizmem przed przyszłorocznymi mistrzostwami, do udziału w których już teraz serdecznie zapraszamy.

Tadeusz Piszkowski

Konkurs Języka Niemieckiego – 02-11-2011

Finał I Etapu Konkursu Języka Niemieckiego

Do etapu ustnego naszego konkursu zakwalifikowali się:

1. Wawrzak Grzegorz, 2 Ib – 43 pkt.
2. Oleś Anna, 3 Ib – 41 pkt.

3. Biedrzyński Mateusz, 4 Ic – 34 pkt.
4. Jęczmionek Ernest, 2 Ib – 31 pkt.

5. Łachman Łukasz, 2 Ea – 31 pkt.
6. Pachołek Rafał, 2 Ib – 30 pkt.

7. Kościelniak Michał, 3 Ib – 28 pkt.

8. Oramus Piotr, 4 Ic – 28 pkt.
9. Dudek Rafał, 2 Ib – 27 pkt.

10. Paciorek Wojciech, 3 Ib – 25 pkt.
11. Łuksa Sebastian, 3 Ib – 25 pkt.

12. Mirek Jakub, 2 Ib – 25 pt.
13. Rapacz Dawid, 4 Ea – 25 pkt.

Max. liczba punktów= 46.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w etapie pisemnym naszego
konkursu!

Krakowska Olimpiada Młodzieży – 19-10-2011

18 października 2011 r. odbyła się Krakowska Gala Sportu Młodzieżowego. Uczniowie Zespołu Szkół Łączności odebrali wyróżnienie za współzawodnictwo w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży za rok szkolny 2010/2011. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce w Krakowie w kategorii współzawodnictwa chłopców; ósme w ogólnej klasyfikacji.

Osiągnięcia sportowe 2010/2011 – 28-06-2011

Sukcesy, ważniejsze dokonania naszych sportowców w roku szkolnym 2010/2011

Koszykówka: 3 miejsce 1 liga Licealiady; 2 miejsce – Superliga;
Siatkówka chłopcy: 5 miejsce 1 liga LA – 5 miejsce Liga korespondencyjna
Snowboard: 3 miejsce zespołowo w KOM;
Badminton: 3 miejsce w KOM
Pływanie: 3 miejsce indywidualnie i 5 w sztafecie 10x50 stylem dowolnym w KOM
Tenis stołowy: 1 miejsce w II lidze
Szachy: 4 miejsce w Drużynowym Turnieju Szachowym Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty

Kangur matematyczny – 14-06-2011

W Międzynarodowym konkursie KANGUR MATEMATYCZNY uczniowie z klasy 1 IB: Rafał Dudek i Piotr Burys otrzymali wyróżnienia. Uczniów przygotowała do konkursu p.dyr. Barbara Ciborowska.

Gratulujemy!

Strony: 60
[←cofnij]
[32]
[33]
[34]
[35]
[36]
[dalej→]