Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 601

Konkurs wiedzy informatyczno-matematycznej Algorytmion – 04-05-2012

Uczeń klasy 2 ID - Krystian Wrona otrzymał dyplom za udział w finale trzeciej edycji konkursu informatyczno-matematycznego ALGORYTMION organizowanego przez Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.

Gratulujemy zakwalifikowania się do finału!

Konkurs językowy – 28-04-2012

Sprawozdanie z Finału 9 MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU
JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 13 kwietnia 2012 roku o godzinie 9:00 w świetlicy Zespołu Szkół Łączności odbył się finał 9-mego Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego jak co roku przez nauczycieli języka angielskiego w ZSŁ mgr Barbarę Fiut, mgr Małgorzatę Syc-Jędrychowską, mgr Ewę Bonior oraz mgr Magdalenę Czechowską-Buratowską. W tym roku rywalizacja odbywała się pomiędzy zawodnikami z 5 szkół a gościliśmy nauczycieli oraz uczniów-uczestników z 4 krakowskich szkół: Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 oraz Zespołu Szkół Energetycznych.
Do finału zakwalifikowali się uczestnicy, którzy uzyskali największa liczbę punktów w dwóch wstępnych etapach konkursu przygotowanych merytorycznie przez mgr Barbarę Fiut oraz mgr Małgorzatę Syc-Jędrychowską. W pierwszym etapie uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie zadań leksykalno-gramatycznych na poziomie trudności egzaminu językowego FCE. W drugim etapie uczestnicy wykonywali wyłącznie zadania ze słuchu, co miało na celu sprawdzenie ich stopnia znajomości i zrozumienia języka angielskiego używanego przez rodzimych użytkowników tego języka.
W jury rozgrywki finałowej, którego Przewodniczącą w tym roku była Pani prof. Monika Auriga zasiedli nauczyciele angliści z ZSŁ (organizatorzy) oraz nauczyciele z wyżej wymienionych szkół. Zadanie finałowe (autorstwa mgr Ewy Bonior oraz mgr Magdaleny Czechowskiej-Buratowskiej) składało się z 2 części polegało na: 1. wylosowaniu, przygotowaniu i zaprezentowaniu w parach przedmiotu codziennego użytku np. wałka do ciasta tak, by myśląc o jego nietypowych zastosowaniach, zachęcić odbiorcę reklamy do zakupu.2.wylosowaniu, przygotowaniu i odegraniu (również w parach) przydzielonej roli np. nauczyciela, dyrektora szkoły, ucznia, konduktora, pasażera itp znajdujących się w jakiejś kuriozalnej sytuacji z życia codziennego, z której uczestnicy musieli wybrnąć. Oceniany był nie tylko stopień znajomości języka, ale również umiejętność dostosowania tak zwanego rejestru językowego (dobór wyrażeń oraz struktur używanych w kontekście formalnym           i nieformalnym) do wylosowanej „sytuacji z życia” . Niektórzy uczestnicy konkursu wywołali entuzjazm widowni swoimi dużymi zdolnościami aktorskimi.
Miło nam poinformować, że miejsca finałowe przypadły w udziale uczniom Zespołu Szkół Łączności:

I.    Krzysztof Sendor (klasa 4 Ib)- ZSŁ
II.   Arkadiusz Mleczek (Zespół Szkół nr 1)
III.  Maciej Chwaja (Zespół Szkół Elektrycznych nr 1)
IV.   Artur Żółkoś (klasa 2 Ib)- ZSŁ

Moment ogłoszenia wyników uświetnił swoją obecnością Pan Dyrektor mgr Antoni Borgosz, który po krótkim przemówieniu i powitaniu gości wręczył zwycięzcom nagrody pieniężne i ksiązkowe oraz pogratulował im sukcesu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Na uwagę i pochwałę zasługuje wysoki poziom znajomości języka angielskiego wśród uczestników konkursu oraz fakt, iż w tym roku po raz pierwszy w rozgrywce finałowej znaleźli się uczniowie klas pierwszych.
Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim gościom z zaprzyjaźnionych szkół dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę! See you next year!


                                                                                                                     Magdalena Czechowska-Buratowska

XIV OWEiE "Euroelektra" – 13-04-2012

Z ogromną przyjemnością informujemy, że zwycięzcą XIV edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie elektrycznej został Marcin Śladowski, uczeń klasy 2Ea. Startujący w grupie elektronicznej Tomasz Jaśkowiec z klasy 4Ec zajął VII miejsce i uzyskał tytul finalisty. Serdecznie gratulujemy obu uczniom, a Marcinowi i jego opiekunowi życzymy stopy wody pod kilem podczas rejsu "Darem Młodzieży".

Zobaczyć Matematykę – 23-03-2012

Ogłoszone zostały wyniki konkursu "Zobaczyć matematykę" organizowanego przez Uniwersytet Jagieloński.
Dwaj uczniowie ZSŁ z kl.2 IB otrzymali wyróżnienia:
Michał Kosowski - za pracę Twierdzenie Eulera
i Grzegorz Kowalski - za pracę Krzywa Hilberta
Gratulujemy!

Rozdanie nagród odbędzie się 23 marca o godz. 11.00 w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Uroczystość będzie częścią inauguracji Roku Matematyki w Małopolsce.

Osiągnięcia w konkursach przedmiotowych 2010/2011 – 21-03-2012

20 marca w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie na którym wręczono nagrody wyróżniającym się uczniom, nauczycielom i opiekunom. Najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2010/2011 osiągnęli uczniowie ZSŁ:

Marcin Śladowski, Tomasz Jaśkowiec, Tomasz Kańka, Krzysztof Wyżga, Michał Korus, Grzegorz Piper, Grzegorz Kozdęba, Grzegorz Łach, Krzysztof Balon, Andrzej Drożdż, Piotr Burys, Mateusz Galos, Mateusz Rajca, Anna Oleś, Mateusz Głogowski.
Wyróżniono również nauczycieli:
pana Andrzeja Łanuszkę, panią Agatę Pasznicką, panią dyr. Barbarę Ciborowską i pana Artura Wardasa.

Zobaczyć Matematykę – 12-03-2012

W czwartej edycji do uczestnictwa w konkursie "Zobaczyć Matematykę" zarejestrowało się 289
uczniów z różnych szkół z całej Polski. Komisja konkursowa przedstawiła na stronie internetowej Listę Finalistów 2012.
Miło nam poinformować, że znalazło się wśród nich 9 uczniów Technikum Łączności nr 14. 

Lista osób zakwalifikowanych do finału.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs języka niemieckiego – 12-03-2012

6 marca 2012 roku odbył ustny etap szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego. Finaliści zmagali się z zadaniami sprawdzającymi przede wszystkim ich umiejętność mówienia w języku niemieckim. Finał konkursu składał się z czterech części. Pierwszym zadaniem było przedstawić wcześniej przygotowaną prezentację multimedialną na temat idiomu, który został przydzielony każdemu z uczniów. Następnie finalista pochwalił się swoją wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych. Uczeń drogą losowania odpowiadał na 2 pytania. Trzecim zadaniem była umiejętność zareagowania w codziennej sytuacji. I tutaj również drogą losowania uczestnik wybierał jedną reakcję językową, a następnie rozmawiał według podanych wskazówek z jury. Ostatnim zadaniem było opisanie wylosowanego zdjęcia i odpowiedzenie na pytania jury.


Laureatami zostali:
I miejsce: Grzegorz Wawrzak – 2Ib
II miejsce: Łukasz Łachman – 2Ea
III miejsce: Anna Oleś – 3Ib


Konkurs przygotowały i poprowadziły panie: mgr Anna Jurewicz Kalecińska oraz mgr Joanna Korzeniowska we współpracy z uczniami z klasy 4Ib. A byli to: Wojtek Wątor, Darek Zaręba, Łukasz Pater, Paweł Madej, Grzesiek Guguła oraz Michał Boroń. Finalistom oraz laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

V Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH – 01-03-2012

Komitet Główny Olimpiady przedstawił na stronie internetowej wyniki II etapu V Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" przeprowadzonego 5 lutego 2012 r. Z przyjemnością informujemy, że wśród osób zakwalifikowanych do III etapu (finału) znalazł się Leszek Kaczor - uczeń klasy 4IB Technikum Łączności nr 14.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału, który odbędzie się 25 marca 2012 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Konkurs matematyczny SOKÓŁ – 24-02-2012

1 lutego 2012 odbył się etap szkolny konkursu "Sokół", w którym wzięło udział 840 uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych, w tym 42 uczniów klas I, II i III Technikum Łączności nr 14.
Do półfinału, który odbędzie się w marcu 2012 roku zakwalifikowało się 134 uczniów, którzy zdobyli co najmniej 42 punkty.
Z naszej szkoły są to:

Lista lauteraów etapu szkolnego

XIV OWEiE "Euroelektra" – 20-02-2012

Komitet Naukowy Olimpiady przedstawił na stronie internetowej wyniki zawodów II etapu XIV edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" przeprowadzonego 11.01.2012 r. w 10 okręgach. Miło nam poinformować, że w gronie 28 zawodników zakwalifikowanych do finału znalazło się 2 uczniów Technikum Łącznosci nr 14.

w grupie elektrycznej: Marcin Śladowski
w grupie elektronicznej: Tomasz Jaśkowiec

Serdecznie gratulujemy i informujemy, że zawody finałowe odbędą się w dniu 14 marca 2012 r. na Wydziale Elektrycznym Akademi Morskiej w Gdyni.

Strony: 61
[←cofnij]
[31]
[32]
[33]
[34]
[35]
[dalej→]