Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 598

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – 22-05-2014

Protokół z posiedzenia Zespołu-Komitetu Okręgu Małopolskiego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

   W dniu 21.05.2014 w siedzibie Warszawskiego Domu Technika w Warszawie przy ul. Czackiego 3/5 odbyło się posiedzenie Zespołu-Komitetu Okręgu Małopolskiego OITiW.
Zespół-Komitet obradował w składzie:
Hendryk Bąk – Przedstawiciel Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Staszica w Wadowicach
Janusz Chmielewski – Przedstawiciel Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie
Marek Lange – Przedstawiciel Zespołu Szkół Łączności w Krakowie
Marek Ryglewicz – Przedstawiciel Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu
Tadeusz Wilczarski - Ekspert PZSWiR
Andrzej Tanaś - Ekspert PZSWiR
Tomasz Pilarski - Ekspert PZSWiR

Zgłoszonych zostało 22 prace w 3 kategoriach. Po dogłębnej analizie zgłoszonych prac Zespół-Komisja zadecydowała co następuje:
W kategorii R – pomysł techniczny zostało zgłoszone 7 prac, z których wytypowano 2 najlepsze:
Robot RZKiB – robot z kamerką i Bluetooth; Grzegorz Węgrzyn, Mikołaj Markiewicz; ZS Łączności ul. Monte Cassino 31, 30-337 Kraków, pkt: 40
C.A.S.- Compact Aerial Spy; Maciej Sady; ZS Technicznych im. Ignacego Mościckiego, Tarnów pkt: 39

W kategorii U – usprawnienie softwarowo-techniczne zgłoszono 6 prac, z których wytypowano 2 najlepsze:
CloudCab; Krzysztof Wende; Technikum Łączności nr 14 w Krakowie ul. Monte Cassino 31, 30-337 Kraków; pkt: 36
Tora – Syntezator mowy; Krzysztof Radoń, Paweł Tomasiak; ZS Elektyczno- Mechanicznych ul. Limanowskiego 4, 33-300 Nowy Sącz; pkt: 32

W kategorii P – pomoc dydaktyczna zgłoszono 9 prac, z których wytypowano 2 najlepsze:
My Box; Szymon Grabowski; ZS Łączności ul. Monte Cassino 31, 30-337 Kraków; pkt: 45
Generator Tesli;  Kamil Brońka, Dawid Foryś, Grzegorz Wędrzyk; ZS nr 2 im. ks. St. Staszica, Wadowice; pkt: 38

Gratulujemy!

Kangur Matematyczny - wyniki – 19-05-2014

Komunikat Komisji Matematycznej

Komisja Matematyczna  informuje o wynikach przeprowadzonego w dniu 20 marca 2014r. Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

W konkursie wzięło udział  w województwie krakowskim ponad 19 tys. uczestników,  z pięciuset trzydziestu szkół , w tym 65 uczniów naszej szkoły. Dziewięciu  uczniów naszej szkoły odniosło sukcesy.

Wyróżnienie  czyli nagrodę  II stopnia otrzymują:

W klasach pierwszych:

Patryk Chełmecki z klasy 1Ib

Jakub Medalion z klasy 1Ia

Jakub Podsiadło z klasy 1Ic

W klasach  drugich:

Antoni Kurek z klasy 2Ic

Damian Błyskal  z klasy 2Id

Przemysław Tekieli z klasy 2Ib

Mateusz Wodecki z klasy 2Ic

W klasach trzecich:

Stanisław Hodurek z klasy 3Ib

W klasach czwartych:

Rafał Dudek z klasy 4Ib

Gratulujemy Wszystkim  i cieszymy się z ich osiągnięć.

           Dyplomy i nagrody za wyróżnienie  oraz dyplomy uczestnictwa  zostaną wręczone w czerwcu poprzez Szkolnego  Opiekuna Konkursu - p. Bożenę  Marszał.

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY – 16-05-2014

12 maja 2014 roku został rozstrzygnięty Wewnątrzszkolny Konkurs Chemiczny przeznaczony dla uczniów klas pierwszych Technikum Łączności Nr 14.

 Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, której temat obejmował bardzo ważny aspekt naszego życia: „Wiem co jem” – chemia w żywności.

Ocenie podlegał:

- merytoryczny dobór treści,

- układ graficzny prezentacji,

- jej czytelność,

- oryginalność pomysłu,

- możliwość wykorzystania jako pomocy dydaktycznej,

- umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji.

Najlepsze wyniki uzyskali:

1 miejsce – Kamil Wójcik kl. I TB

2 miejsce – Kornel Miszczak kl. I IB

3 miejsce – Cezary Fąfara kl. I ID

Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorki Konkursu:

Ewa Kowal, Barbara Wołkanowska-Chrebor

VII Ogólnopolska Olimpiada: O Diamentowy Indeks AGH – 13-05-2014

Komitet Główny Olimpiady przedstawił na stronie internetowej wyniki III etapu VII  Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" .
Z przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych z matematyki  jest trzech uczniów z Technikum Łączności nr 14:

1.    Dudek Rafał    4IB    Laureat III stopnia
2.    Buchała Michał    4IB    Finalista  
3.    Kosowski Michał    4IB    Finalista 

Opiekunem uczniów jest p. Barbara Ciborowska  

Gratulujemy!!!

Sukces Redaktora gazety szkolnej MARGINES – 07-05-2014

Artur Kawala z kl. 3 Ia, który interesuje się kinematografią, a od trzech lat pisze recenzje filmowe do "Marginesu", jako jedna z trzech osób wygrał konkurs ogłoszony na stronie Skrytykuj.pl zorganizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Nagrodą jest zasiadanie w młodzieżowym Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Off Plus Camera, który właśnie odbywa się w Krakowie.
Więcej o pracy młodzieżowego jury można przeczytać TUTAJ

Z wyróżnioną recenzją pt. "Usłyszeć harmonię" można zapoznać się w tym linku: http://skrytykuj.pl/konkurs/recenzje/recenzja/534862fa153f7
Serdecznie gratulujemy sukcesu i udziału w tak prestiżowym wydarzeniu oraz życzymy dalszych osiągnięć.

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – 25-04-2014

Komisja Eliminacji Okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, dnia 23 kwietnia 2014r., po długiej dyskusji ustaliła, co nastepuje:

a) uznać wszytskie prace, w każdej kategorii za równorzędne, co wyklucza wskazywanie zajętych miejsc w eliminacjach okręgowych i zgłosić wszytkie prace, w liczbie 24, do eliminacji ogólnopolskich;

b) przyznać wszytkim autorom zgłoszonych prac (45 osób) dyplom LAUREAT OKRĘGOWY OLIMPIADY.

Zespół Szkół Łączności zglosił do eliminacji okręgowych 8 prac w 3 kategoriach:

W kategorii  R – pomysł techniczny:
1  -  „Robot RZKiB – robot z kamerką i Bluetooth”- autorzy: Grzegorz Węgrzyn, Mikołaj Markiewicz
2  -  „Kompletny system przywoławczy (przyzywowy)” - autorzy: Paweł Pudo, Dominik Kucharski
W kategorii  U – usprawnienie softwarowo-techniczne:
1  -   „CloudCap”- autor: Krzysztof Wende
2  -   „Nadawanie oraz odbieranie kodu Morse’a za pomocą mikrokomputera Raspbarry Pi” autorzy: Rafał Rogala, Hubert Drogosz
W kategorii  P – pomoc dydaktyczna:
1  -   „My BOX”- autor: Szymon Grabowski
2  -   „Twigit” - autorzy: Paweł Brewczyński, Hubert Drogosz
3  -   „Aplikacja do nauki szyfrowania i podstaw kryptografii – Cryptex” - autorzy: Marek Lewiński, Grzegorz Jasiński, Grzegorz Wiśniewski
        „Modernizacja samochodu testowego z napędem elektrycznym” - autorzy: Łukasz Piwowarski, Szymon Nowakowski.

GRATULUJEMY!

10 Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – 24-04-2014

24.04.2014r. o godz. 9:00 odbył się 10 Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego. Finaliści, oprócz uczestników z ZSŁ, przybyli do nas z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1, ZSE nr 2, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 oraz Technikum Komunikacyjnego.

W jury konkursu zasiedli: Przewodnicząca pani Zofia Włodarczyk oraz p. Agnieszka Kaczmarczyk, p. Ewa Bonior, p. Magdalena Czechowska-Buratowska.

Organizatorami konkursu były: p. Barbara Fiut, p. Małgorzata Syc-Jędrychowska, p. Ewa Bonior i p. Magdalena Czechowska-Buratowska.

Wyniki:

I miejsce Rafał Adamek kl 3Id

II miejsce Michał Ciborowski kl. 1Ic

III miejsce Maciej Chwaja z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1

Gratulujemy!

Małopolski Konkurs Młodych Talentów – 17-04-2014

10 kwietnia (czwartek) po raz trzeci odbył się Małopolski Konkurs Młodych Talentów. Organizatorem był Internat ZS nr 1 w Krakowie. Nasi wychowankowie: Natalia Supernak (III IB), Michał Słonina (I IC) oraz Łukasz Kruszec (IV IC) brali udział w konkursie w kategorii „fotografia”. Prezentacje konkursowe oceniało profesjonalne jury, które na co dzień związane jest z życiem artystycznym. W tej części II miejsce zajął Łukasz Kruszec, zaś wyróżnienie otrzymała Natalia Supernak.
GRATULUJEMY!!!

Ogólnopolski konkurs wiedzy informatyczno-matematycznej ALGORYTMION – 07-04-2014

Wydział Matematyki Stosowanej i Studenckie Koło Naukowo-informatyczne "Link" Politechniki Śląskiej informuje, że uczniowie ZSŁ:

Rafał Dudek i Damian Gładys - uczniowie klasy 4 IB zakwalifikowali się do finałowego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy informatyczno-matematycznej ALGORYTMION. Finał odbędzie się dnia 12 kwietnia 2014r.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!

Konkurs MOJA SZKOŁA – 04-04-2014

Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie zorganizował,
w ramach warsztatów „filmowo-fotograficznych” konkurs na krótki spot reklamowy pt. „Moja szkoła”.  
Zespół Szkół Łączności otrzymał wyróżnienie za film "Elektronika jest...kobietą", zrealizowany przez członków Koła Promocji Szkoły pod opieką p. Marty Stefańczyk. Spot przygotowali: Szymon Łaciak z kl. 3IB (choreografia, wybór podkładu muzycznego), wynonanie: Aleksandra Kraszewska, Karolina Pieszczek, Nikola Nowak, Joanna Pajor - uczennice k. 1 IB.
Realizacja - Andrzej Cader, Piotr Chryc pod opieką techniczną p. Zygmunta Parzelki

Strony: 60
[←cofnij]
[21]
[22]
[23]
[24]
[25]
[dalej→]