Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 598

ZSŁ - MISTRZEM LICEALIADY – 26-06-2014

6 czerwca 2014r. reprezentacja naszej szkoły,  kończąc  indywidualne biegi przełajowe na obiektach COM COM ZONE postawiła kropkę nad „ i”. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji w których brały udział drużyny ZSŁ w tym roku ogłoszono wyniki:
Zespół Szkół Łączności zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców LICEALIADY 2013/2014 rozgrywanej w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Sportowcom i trenerom gratulujemy sukcesu!

LICEALIADA – 16-06-2014

W dniu 10.06.2014r. reprezentacja ZSŁ wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach LICEALIADY szkół ponadgimnazjalnych.
Warunki na stadionie AWF były trudne, ze względu na panujący upał, ale wywalczyliśmy 5 miejsce, co dało nam dodatkową przewagę 1 punktu w klasyfikacji ogólnej nad Liceum nr II im. Króla Jana III Sobieskiego w walce o mistrzostwo Krakowa w LICEALIADZIE 2013/2014.

Gratulujemy!

DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY – 16-06-2014

Reprezentacja Zespołu Szkół Łączności w składzie: Mikołaj Biel kl. 3Id; Konrad Dąbrowa kl. 3Ti; Wojciech Pawlik kl. 1Ia pod opieka pana Pawła Najmana zajęła I MIEJSCE DRUŻYNOWO w TURNIEJU SZACHOWYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.

Gratulujemy!

III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS nr1 – 10-06-2014

W dniu 4 czerwca 2014 r. Internat Zespołu Szkół nr 1 w Krakowie przy ul. Ułanów zorganizował sprawnie i wzorowo III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora dla mieszkańców krakowskich internatów i burs.
Selekcja do naszej reprezentacji była bardzo ostra, a ostatecznie zakwalifikowali się do niej: Szymon Pajka (bramkarz); Piotr Adamczyk, Wojciech  Jochymek, Kamil Małek, Dominik Foryś (obrońcy); Paweł Słonina, Kamil Kącki, Jakub Myśliwiec, Jakub Cholewa, oraz Michał Słonina (napastnicy).
Graliśmy na boisku betonowym 2 X 12 min. przy pięknej pogodzie. W swoim debiucie pokonaliśmy gospodarzy 3-0. Bramki zdobyli: P. Słonina-2 oraz Jakub Cholewa.
Potem ograliśmy Internat Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 8-3. Bogatym łupem bramkowym podzielili się: P.Słonina-2, J.Myśliwiec-2, J.Cholewa, K.Kącki, K.Małek oraz M.Słonina.
Na zakończenie zmierzyliśmy się z Bursą nr 3. Pewni zwycięstwa graliśmy na luzie i bardzo skutecznie i wygraliśmy 18-0, pieczętując w ten sposób swój triumf w całym turnieju. Gole zdobyli: P.Słonina-6, J.Myśliwiec-5, K.Kącki-3, J.Cholewa-3 (1 głową) oraz P.Adamczyk.  
W pozostałych meczach ZS nr 1 pokonał ZSB nr 1 4-1, a Bursę nr 3 2-0, natomiast w spotkaniu o trzecie miejsce ZSB nr 1 ograł Bursę nr 3 3-2.
TABELA KOŃCOWA TURNIEJU:
1.  ZSŁ              9 pkt.        29 – 3         
2.  ZS nr 1     6 pkt.       6 – 4     
3.  ZSB nr 1    3 pkt.       7 – 14     
4.  Bursa nr 3  0 pkt.       2 – 23  
    Paweł Słonina z 10 bramkami został królem strzelców turnieju. Za nim uplasowali się Jakub Myśliwiec (7 goli) i Jakub Cholewa (5 goli). Obroniliśmy mistrzostwo sprzed roku, zatrzymaliśmy okazały puchar przechodni, dostaliśmy dyplomy i nagrody rzeczowe. Drużyną opiekował się pan Robert Dulowski.

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – 30-05-2014

Komitet Główny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości ogłosił listę laureatów i finalistów Bloku A - Innowacje.
Miło nam poinformować, że wyróżnienie, a tym samym tytuł finalisty olimpiady uzyskał uczeń klasy 3Ic Krzysztof Wende za pracę "CludCab".
Uroczyste podsumowanie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbędzie się w dniu 6 czerwca 2014r. w Warszawskim Domu Technika NOT.
Serdecznie gratulujemy!

Turniej siatkówki – 28-05-2014

W dniu 27.05.2014 r. reprezentacja internatu ZSŁ wzięła udział w Turnieju Siatkówki w Internacie Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie.
Nasza ekipa po odejściu kilku reprezentantów szkoły, którzy zdali właśnie maturę, grała w nowym, eksperymentalnym składzie: Piotr Adamczyk, Jakub Cholewa, Marcin Klonowski, Grzegorz Limanówka, Łukasz Pustelnik, Dawid Stachura oraz Monika Sygut.
Nasi wychowankowie pokonali w ćwierćfinale Bursę nr 3 2-1 a w półfinale gospodarzy ZSB nr 1 2-0.
W finale sposób na nas znalazła ekipa ZSE nr 1. Ponieśliśmy porażkę 0-2 i drugi rok z rzędu zajęliśmy drugie miejsce.

Gratulujemy!

Konkurs ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ – 23-05-2014

„Zobaczyć Matematykę” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  z całej Polski, którego celem jest propagowanie treści matematycznych przy pomocy szeroko dostępnych metod komputerowych. Począwszy od roku 2014 organizatorem konkursu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

12 maja 2014 Komisja Konkursowa ogłosiła listę finalistów.
Po dokładnym przeanalizowaniu prac zakwalifikowanych do finału Jury postanowiło przyznać:
•    jedną pierwszą nagrodę,
•    dwie drugie nagrody,
•    jedną trzecią nagrodę,
•    dwa wyróżnienia.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazło się wśród nich dwóch uczniów Technikum Łączności nr 14.
II miejsce zdobył
MICHAŁ RAŹNY z klasy 2IB za pracę "Twierdzenia Simsona, Lemoina i Salmona"
a wyróżnienie
JAROSŁAW BŁAWUT  z klasy 2ID za pracę "Zobaczyć szyfry".
Opiekunem uczniów jest pani profesor Barbara Ciborowska.  


Uroczyste wręczenie certyfikatów zwycięzcom konkursu odbędzie się 4 czerwca 2014 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

                                                                      Serdecznie gratulujemy !!!

Strony: 60
[←cofnij]
[20]
[21]
[22]
[23]
[24]
[dalej→]