Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 656

SZKOLNE MISTRZOSTWA MENEDŻERSKIE - awans do finału – 30-05-2019

Po dwumiesięcznej zaciętej rywalizacji 62 zespołów zakwalifikowanych do Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich,  zespół z naszej szkoły  „AZUM” znalazł się w grupie 8 najlepszych zespołów, które będą rywalizować w finale konkursu 11 i 12 czerwca w WSPiA  w Rzeszowie.
„AZUM” tworzą: Klaudia Budzyńska kl.4 Ia, Mateusz Ferfecki kl. 4 Ib, Krzysztof Dróżdż kl. 4 K.
Prowadzą wirtualną działalność gospodarczą  „Serwis IT”. W ramach symulacji  zajmują  się m.in.: tworzeniem stanowisk, zakupem sprzętu, zamawianiem części, wyposażaniem firmy oraz poczekalni, zatrudnianiem pracowników, ustalaniem pakietów wynagrodzeń, szkoleń, a także wykorzystaniem w swoim biznesie reklamy tradycyjnej oraz internetowej.
Młodym menedżerom gratulujemy awansu do wielkiego finału i życzymy  dalszych sukcesów !!!

Konkurs ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ – 27-05-2019

„Zobaczyć Matematykę” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  z całej Polski, którego celem jest propagowanie treści matematycznych przy pomocy szeroko dostępnych metod komputerowych. Począwszy od roku 2014 organizatorem konkursu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Po dokładnym przeanalizowaniu prac zakwalifikowanych do finału XI edycji konkursu jury postanowiło przyznać dwie nagrody drugiego stopnia, dwie nagrody trzeciego stopnia i dwa wyróżnienia.

Miło nam poinformować, że
II miejsce zdobył  
MATEUSZ MARCHEWKA z klasy 4IA
za pracę „Zagadnienia matematyczne w szachach”  (op. P. Najman),
a tytuł finalisty uzyskali
JAKUB KUŚ  z klasy 2IC
za pracę  "Zastosowanie trygonometrii w muzyce" (op. A. Borgosz)
oraz
MIKOŁAJ NOGIEĆ  z klasy 2IB
za pracę "Paradoksy matematyczne"  (op. B. Ciborowska).

Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbędzie się  w czerwcu 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

                                                                     Serdecznie gratulujemy !!!

Olimpiada Innowacji Technicznych – 27-05-2019

   W sobotę 25.05.2019 Komitet Główny OITiW ogłosił wyniki eliminacji centralnych. Z wielką radością informujemy, że w kategorii Pomysł Ekologiczny pierwsze miejsce zajęła praca „Smart Beehive – inteligentny ul” absolwentów klasy 4Eb Krzysztofa Faracika i Rafała Węgrzyna. Serdecznie gratulujemy!!
W etapie finałowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości naszą szkołę reprezentowali również:
- w kategorii Pomoc Dydaktyczna - Tymoteusz Krzyk z klasy 2Ed z pracą „Generator elektrostatyczny van de Graaffa”
- w kategorii Pomysł Techniczny – Wojciech Koszelski z klasy 1Ea z pracą „Rakietoszybowiec Termiczny”
Obaj panowie otrzymali dyplomy laureatów etapu okręgowego.

Kangur matematyczny – 25-05-2019

W obecnym roku szkolnym  obyła się dwudziesta ósma edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2019.  Wzięło w niej udział 144 uczniów ZSŁ. Jeden uczeń zdobył wynik bardzo dobry, a 19-tu  uczniów  zdobyło wyróżnienie. WYNIKI

Konkurs – 22-05-2019

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 1Ec: Mikołaj Kęsek, Kacper Koszyk, Łukasz Dulęba, Mateusz  Miśkiewicz, Mateusz Gołdynia zajęli I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu ,,Szkoła wolna od używek ‘’, organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny i zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy!

                                                                                              Opiekunowie: Halina Flis-Paciorek, Danuta Gajek, Ewa Kowal

Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH – 14-05-2019

W bieżącym roku szkolnym 29 uczniów Technikum Łączności nr 14 brało udział w II etapie XII  Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu matematyka. Pięciu z nich zakwalifikowało się do finału.
Z przyjemnością informujemy, że tytuł laureata III stopnia uzyskali:
FRANCISZEK KRAJEWSKI z klasy 3EB (opiekun  p. B. Ciborowska);
MICHAŁ MADEJA z klasy 4IC (opiekun p. E. Ziaja);
MATEUSZ MAZUREK z klasy 4EA (opiekun p. E. Artymiuk – Kocoł);
JAN SZYBOWSKI z klasy 4ID (opiekun p. B. Marszał).
Tytuł finalisty przypadł Tomaszowi SZYBOWSKIEMU z klasy 4ID (opiekun  p. B. Marszał).
Warto również wspomnieć, że FRANCISZEK KRAJEWSKI (z kl.3EB) jest także laureatem III stopnia z fizyki.
                                                                          Gratulujemy !!!!

INTERNET CONTEST – 10-05-2019

Miło nam przekazać  informację, że w XVII edycji międzynarodowego konkursu INTERNET CONTEST 2019 uczeń naszej szkoły Marcin Drabik zajął 12 miejsce w kategorii  wielojęzykowej z dostępem do 17 języków.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

LICEALIADA 2019 - lekkoatletyka – 07-05-2019

Dnia 25 kwietnia 2019r. na obiektach sportowych AWF Kraków reprezentacja naszej
szkoły w składzie:

Adamczyk Maciej 3Id
Ciurej Paweł 1Id
Fatuła Rafał 3Id
Malinowski Mateusz 1Id
Prochownik Paweł 2K
Radliński Michał 4Id
Sibiga Przemysław 2Eb
Stasiowski Maks 2Ea
Śliwiński Oskar 4Eb
Tulik Krzysztof 1Ea

pod opieką trenera Jacka Bernasika zajęła I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych
3 x 3 x 1500m rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży - „Licealiada
2018/2019”.
Organizatorzy zawodów nagrodzili najlepszych zawodników urodzonych
w poszczególnych rocznikach.
Mateusz Malinowski z klasy 1Id zajął II miejsce wśród uczniów klas I
Krzysztof Tulik z klasy 1Ea zajął IV miejsce wśród uczniów klas I
Paweł Prochownik z klasy 2K zajął I miejsce wśród uczniów klas II
Maks Stasiowski z klasy 2Ea zajął II miejsce wśród uczniów klas II
Przemysław Sibiga z klasy 2Eb zajął IV miejsce wśród uczniów klas II
Oskar Śliwiński z klasy 4Eb zajął I miejsce wśród uczniów klas III i IV
Rafał Fatuła z klasy 3Id zajął V miejsce wśród uczniów klas III i IV
Michał Radliński z klasy 4Id zajął VI miejsce wśród uczniów klas III i IV
Szczególne podziękowania dla Macieja Adamczyka z klasy 3Id 
Do zakończenia rywalizacji w „Licealiadzie 2018/2019” pozostały już tylko jedne
zawody – „Korespondencyjna Liga Lekkoatletyczna”.
Już teraz wiemy!!!
Zespół Szkół Łączności zdobył tytuł Mistrza Krakowa w kategorii chłopców po
raz 6 z rzędu!!

Gratulujemy sukcesu!!!


LICEALIADA 2019 – 06-05-2019

Dnia 3 kwietnia 2019r. na obiektach sportowych klubu sportowego „Gorce” w Nowym Targu reprezentacja Zespołu Szkół Łączności w tenisie stołowym w składzie:

1. Kołos Arkadiusz 2Ec
2. Kutaj Maksymilian 1Id
3. Moskała Grzegorz 3Id

pod opieką trenerską mgra Jacka Orczyka wzięła udział w półfinale wojewódzkim zaliczanym do punktacji Krakowskiej Olimpiady Młodzieży – „LICEALIADA 2018/2019”.
W zawodach uczniowie zajęli:
I miejsce!!!
GRATULACJE!!

XLII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 23-04-2019

W dniach 10-11 kwietnia w Zespole Szkół im. B. Prusa w Częstochowie odbyły się zawody finałowe XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, której organizatorem jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. 

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki w kilku grupach tematycznych:
Franciszek Stachura z klasy 3Ib zajął I miejsce w Polsce w najsilniej obsadzonej grupie informatycznej.
Krzysztof Rychlewicz z klasy 4Ec został laureatem III miejsca w grupie elektronicznej. Jest to jego kolejny tegoroczny sukces po zdobyciu II miejsca w Euroelektrze.
Franciszek Krajewski z klasy 3Eb zdobył tytuł laureata zajmując IV miejsce w grupie elektrotechniki.
Michał Maj z klasy 2Ta został laureatem VI miejsca w grupie teleinformatycznej.
Aleksander Kopijka z klasy 3Ea reprezentował naszą szkołę w grupie elektroniki medycznej uzyskując tytuł finalisty.

Gratulujemy!

Laureaci OOWEiE są przyjmowani na wszystkie kierunki studiów prowadzone przez AGH z pomięciem warunków rekrutacji.

Strony: 66
[1]
[2]
[3]
[4]
[dalej→]