Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 598

IX Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie – 08-04-2015

5 marca 2015 w Krakowie odbył się diecezjalny etap IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie do którego zakwalifikowało się trzech uczniów ZSŁ:

Mateusz Drabik z kl. 3EA,

Tomasz Chlebda z kl. 4K,

Adrian Wysoczyński z kl. 4EB.

Mateusz Drabik zajął w nim 1 miejsce i tym samym zakwalifikował sie do kolejnego etapu.

Ogólnopolski Finał Olimpiady odbył się 26 marca 2015 w Siedlcach, Mateusz zajął 16 miejsce.

Opiekunem uczniów jest p. Barbara Witos.

Gratulujemy!

XXXVIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej Elektronicznej – 07-04-2015

W XXXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej Elektronicznej  - 6 uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata OOWEiE.

Grupa elektroniczna: Dominik Górni kl. 4Ea - laureat I m., Grzegorz Węgrzyn kl. 4Ea - laureat II m.
Grupa elektroniki medycznej: Robert Łabuz kl. 4Eb - laureat V m., Dawid Włodarczyk kl. 3Ee - laureat VI m.
Grupa teleinformatyczna: Patryk Jarosz kl. 4Ti - laureat V m.
Grupa informatyczna: Marek Lewiński kl. 4Ia - laureat VI m.
Opiekunowie: p. Andrzej Łanuszka oraz p. Paweł Koszałka (grupa informatyczna).

Gratulujemy!

XVII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 07-04-2015

14 kwietnia 2015r. Komitet Główny OWT ogłosił wyniki XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej; zawodów centralnych (III stopnia).
Uczniowie ZSŁ uzyskali znakomite wyniki: dwóch zdobyło tytuł laureata, a pięciu - finalisty OWT.

Dominik Górni kl.4Ea: zajął I miejsce w Polsce i uzyskał tytuł laureata;

Patryk Jarosz kl.4Ti: II miejsce i tytuł laureata;

Kamil Podsiadło kl. 2Ea VIII miejsce (tytuł finalisty)

Wojciech Krakowiak kl. 4EB XII miejsce  (tytuł finalisty)

Robert Łabuz kl. 4Eb XV miejsce (tytuł finalisty)

Filip Oleszek z klasy 4Eb XX miejsce  (tytuł finalisty)

Dawid Włodarczyk z klasy 3Ee XXI miejsce 

Wśród uczestników finału znaleźli się również:
Damian Chorąży kl. 3Ec - XXVIII miejsce; Patryk Gocal kl. 3Ea - XXXIII miejsce.


Wszyscy wymienieni powyżej startowali w grupie elektryczno-elektronicznej.
Opiekunem olimpijczyków jest pan mgr inż. Andrzej Łanuszka

Gratulujemy!

ROBO-NET – 23-03-2015

Dnia 21 marca nasi uczniowie: Sławomir Bańdo, Patryk Bujak, Michał Cież, Michał Roman, Konrad Szafraniec uczestniczyli w zawodach ROBO-NET w Warszawie zajmując odpowiednio 1 miejsce w kategorii freestyle przedstawiając swój interaktywny stolik ILDS table (https://www.facebook.com/ildsystem) oraz 2 miejsce w wyścigu linefollowerów przegrywając jedynie o 0,07 sekundy! Gratulujemy!

Konkurs Przedsiębiorczości – 09-03-2015

GRATULUJEMY  DRUŻYNIE „LURAMANA” w składzie Laura Fus i Marlena Homel z klasy 3IC, która zakwalifikowała się do rozgrywek półfinałowych w Ogólnopolskim Konkursie "Zarządzania firmą" JA Titan 2015 To organizowany po raz dwudziesty pierwszy w Polsce konkurs oparty na grze symulacyjnej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem.
Sukces w JA Titan jest mierzony przez "Performance Index"-  PI – wskaźnik efektywności  firmy  ocena każdego fikcyjnego przedsiębiorstwa osiągana w oparciu o następujące elementy:
•    Zysk  (50%)
•    Potencjalny popyt i podaż (20%)
•    Wydajność (10%)
•    Udział w rynku (10%)
•    Wzrost (10%)
Podczas gry, gracze próbują osiągnąć najwyższy możliwy Indeks wydajności.

POWODZENIA !!!

XLI OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ – 06-03-2015

Komitet Główny OWT na podstawie oceny prac uczestników II stopnia, podjął decyzję o wyłonieniu uczestników zawodów III stopnia XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Do reprezentowania szkoły w finałach centralnych zakwalifikowali się uczniowie: Robert Łabuz, Patryk Jarosz, Wojciech Krakowiak, Kamil Podsiadło, Dominik Górni, Damian Chorąży, Filip Oleszek, Dawid Włodarczyk i Patryk Gocal.
Opiekunem olimpijczyków jest p. Andrzej Łanuszka
Gratulujemy!

Zawody Snowboardowe – 06-03-2015

Jakub Niziołek z 4 EC, Jakub Jarzyna z 4EC, Oskar Soczyński z 2IA zajęli I miejsce w Krakowie i III miejsce w województwie małopolskim w zawodach snowboardowych rozgrywanych w ramach licealiady 2015r.
Gratulujemy!

Nagrody i wyróżnienia – 03-03-2015

10 marca 2015r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa zostaną wręczone nagrody i dyplomy za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2013/2014. Miło nam poinformować, że w gronie wyróżnionych znalazł się p. prof. Andrzej Łanuszka oraz uczniowie:
Dominik Górni, Patryk Jarosz, Robert Łabuz, Filip Oleszek, Marcin Śladowski, Grzegorz Węgrzyn.

Gratulujemy!

Konkurs PAWIE PIÓRO – 24-02-2015

Komisja Polonistyczna informuje, że uczeń klasy 1 ic Patryk Janczur za recenzję książki Andrzeja Pilipiuka p.t. "Trucizna" uzyskał trzecie miejsce w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Literacka Nagroda Pawiego Pióra".

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 27 marca 2015 r. o godz. 12.00 w Zespole Szkół Poligraficzno - Medialnych w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!.

WYNIKI XIII edycji konkursu

Konkurs na produkt interaktywny IT – 09-02-2015

Zostały ogłoszone wyniki III edycji konkursu na INTERAKTYWNY PRODUKT IT organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Uczniowie ZSŁ:
Krystian Łyczak z kl. 2 IC zodobył II miejsce za projekt: Samodzielny Heksapod "Jake"
Robot sterowany przy pomocy układu Arduino.
JAKE
Bartek Duda z kl. 4 IC i Filip Zarębiński z kl. 4IB otrzymali wyróżnienie za projekt Ansport.pl - system do umawiania się na sporty drużynowe wraz z rezerwacją boisk.
ANSPORT
Gratulujemy!

Strony: 60
[←cofnij]
[17]
[18]
[19]
[20]
[21]
[dalej→]