Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Olimpiady: 129

XVII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 07-04-2015

14 kwietnia 2015r. Komitet Główny OWT ogłosił wyniki XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej; zawodów centralnych (III stopnia).
Uczniowie ZSŁ uzyskali znakomite wyniki: dwóch zdobyło tytuł laureata, a pięciu - finalisty OWT.

Dominik Górni kl.4Ea: zajął I miejsce w Polsce i uzyskał tytuł laureata;

Patryk Jarosz kl.4Ti: II miejsce i tytuł laureata;

Kamil Podsiadło kl. 2Ea VIII miejsce (tytuł finalisty)

Wojciech Krakowiak kl. 4EB XII miejsce  (tytuł finalisty)

Robert Łabuz kl. 4Eb XV miejsce (tytuł finalisty)

Filip Oleszek z klasy 4Eb XX miejsce  (tytuł finalisty)

Dawid Włodarczyk z klasy 3Ee XXI miejsce 

Wśród uczestników finału znaleźli się również:
Damian Chorąży kl. 3Ec - XXVIII miejsce; Patryk Gocal kl. 3Ea - XXXIII miejsce.


Wszyscy wymienieni powyżej startowali w grupie elektryczno-elektronicznej.
Opiekunem olimpijczyków jest pan mgr inż. Andrzej Łanuszka

Gratulujemy!

XLI OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ – 06-03-2015

Komitet Główny OWT na podstawie oceny prac uczestników II stopnia, podjął decyzję o wyłonieniu uczestników zawodów III stopnia XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Do reprezentowania szkoły w finałach centralnych zakwalifikowali się uczniowie: Robert Łabuz, Patryk Jarosz, Wojciech Krakowiak, Kamil Podsiadło, Dominik Górni, Damian Chorąży, Filip Oleszek, Dawid Włodarczyk i Patryk Gocal.
Opiekunem olimpijczyków jest p. Andrzej Łanuszka
Gratulujemy!

Olimpiada Informatyczna – 01-02-2015

Na podstawie nadesłanych rozwiązań zawodów I stopnia i decyzji Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej, niżej wymienieni
uczniowie ZSŁ zostali zakwalifikowani do zawodów II stopnia XXII Olimpiady
Kasper Sapała z kl. 2IA i Samuel Tomczyk z kl. 4 ID
Gratulujemy!
Informacje dotyczące zawodów II stopnia pojawią się na stronie Olimpiady Informatycznej
pod adresem www.oi.edu.pl.

41 OWT – 27-11-2014

Małopolski Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Technicznej w Krakowie przekazuje informacje o wynikach zawodów szkolnych XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej. Po dokonaniu analizy rozwiązań zadań, Komitet ustalił następującą punktację dla uczniów Państwa szkoły: TABELA WYNIKÓW
Ustalony został limit punktowy w wysokości 21 punktów kwalifikujący do następnego etapu. Uczniowie, którzy uzyskali wymaganą lub wyższą liczbę punktów zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego, który odbędzie się 9 stycznia 2015 roku (piątek). Zawody okręgowe przeprowadzone zostaną w godz. 8.30 do 14.30 w Zespole Szkół Mechanicznych Nr 1 w Krakowie, al. Mickiewicza 5.
Propozycje poprawnych odpowiedzi podane są na stronach www.owt.edu.pl

Do kolejnego etapu przeszlo 19 uczniów ZSŁ. Opiekunem uczniów jest p. Andrzej Łanuszka.

Gratulujemy!

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – 30-05-2014

Komitet Główny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości ogłosił listę laureatów i finalistów Bloku A - Innowacje.
Miło nam poinformować, że wyróżnienie, a tym samym tytuł finalisty olimpiady uzyskał uczeń klasy 3Ic Krzysztof Wende za pracę "CludCab".
Uroczyste podsumowanie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbędzie się w dniu 6 czerwca 2014r. w Warszawskim Domu Technika NOT.
Serdecznie gratulujemy!

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – 22-05-2014

Protokół z posiedzenia Zespołu-Komitetu Okręgu Małopolskiego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

   W dniu 21.05.2014 w siedzibie Warszawskiego Domu Technika w Warszawie przy ul. Czackiego 3/5 odbyło się posiedzenie Zespołu-Komitetu Okręgu Małopolskiego OITiW.
Zespół-Komitet obradował w składzie:
Hendryk Bąk – Przedstawiciel Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Staszica w Wadowicach
Janusz Chmielewski – Przedstawiciel Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie
Marek Lange – Przedstawiciel Zespołu Szkół Łączności w Krakowie
Marek Ryglewicz – Przedstawiciel Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu
Tadeusz Wilczarski - Ekspert PZSWiR
Andrzej Tanaś - Ekspert PZSWiR
Tomasz Pilarski - Ekspert PZSWiR

Zgłoszonych zostało 22 prace w 3 kategoriach. Po dogłębnej analizie zgłoszonych prac Zespół-Komisja zadecydowała co następuje:
W kategorii R – pomysł techniczny zostało zgłoszone 7 prac, z których wytypowano 2 najlepsze:
Robot RZKiB – robot z kamerką i Bluetooth; Grzegorz Węgrzyn, Mikołaj Markiewicz; ZS Łączności ul. Monte Cassino 31, 30-337 Kraków, pkt: 40
C.A.S.- Compact Aerial Spy; Maciej Sady; ZS Technicznych im. Ignacego Mościckiego, Tarnów pkt: 39

W kategorii U – usprawnienie softwarowo-techniczne zgłoszono 6 prac, z których wytypowano 2 najlepsze:
CloudCab; Krzysztof Wende; Technikum Łączności nr 14 w Krakowie ul. Monte Cassino 31, 30-337 Kraków; pkt: 36
Tora – Syntezator mowy; Krzysztof Radoń, Paweł Tomasiak; ZS Elektyczno- Mechanicznych ul. Limanowskiego 4, 33-300 Nowy Sącz; pkt: 32

W kategorii P – pomoc dydaktyczna zgłoszono 9 prac, z których wytypowano 2 najlepsze:
My Box; Szymon Grabowski; ZS Łączności ul. Monte Cassino 31, 30-337 Kraków; pkt: 45
Generator Tesli;  Kamil Brońka, Dawid Foryś, Grzegorz Wędrzyk; ZS nr 2 im. ks. St. Staszica, Wadowice; pkt: 38

Gratulujemy!

VII Ogólnopolska Olimpiada: O Diamentowy Indeks AGH – 13-05-2014

Komitet Główny Olimpiady przedstawił na stronie internetowej wyniki III etapu VII  Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" .
Z przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych z matematyki  jest trzech uczniów z Technikum Łączności nr 14:

1.    Dudek Rafał    4IB    Laureat III stopnia
2.    Buchała Michał    4IB    Finalista  
3.    Kosowski Michał    4IB    Finalista 

Opiekunem uczniów jest p. Barbara Ciborowska  

Gratulujemy!!!

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – 25-04-2014

Komisja Eliminacji Okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, dnia 23 kwietnia 2014r., po długiej dyskusji ustaliła, co nastepuje:

a) uznać wszytskie prace, w każdej kategorii za równorzędne, co wyklucza wskazywanie zajętych miejsc w eliminacjach okręgowych i zgłosić wszytkie prace, w liczbie 24, do eliminacji ogólnopolskich;

b) przyznać wszytkim autorom zgłoszonych prac (45 osób) dyplom LAUREAT OKRĘGOWY OLIMPIADY.

Zespół Szkół Łączności zglosił do eliminacji okręgowych 8 prac w 3 kategoriach:

W kategorii  R – pomysł techniczny:
1  -  „Robot RZKiB – robot z kamerką i Bluetooth”- autorzy: Grzegorz Węgrzyn, Mikołaj Markiewicz
2  -  „Kompletny system przywoławczy (przyzywowy)” - autorzy: Paweł Pudo, Dominik Kucharski
W kategorii  U – usprawnienie softwarowo-techniczne:
1  -   „CloudCap”- autor: Krzysztof Wende
2  -   „Nadawanie oraz odbieranie kodu Morse’a za pomocą mikrokomputera Raspbarry Pi” autorzy: Rafał Rogala, Hubert Drogosz
W kategorii  P – pomoc dydaktyczna:
1  -   „My BOX”- autor: Szymon Grabowski
2  -   „Twigit” - autorzy: Paweł Brewczyński, Hubert Drogosz
3  -   „Aplikacja do nauki szyfrowania i podstaw kryptografii – Cryptex” - autorzy: Marek Lewiński, Grzegorz Jasiński, Grzegorz Wiśniewski
        „Modernizacja samochodu testowego z napędem elektrycznym” - autorzy: Łukasz Piwowarski, Szymon Nowakowski.

GRATULUJEMY!

Olimpiada Franciszkańska – 04-04-2014

W finale VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne Marlena Homel z kl 2 IC zajęła III miejsce w Polsce i uzyskała tytuł laureata.

Więcej informacji na stronie:http://olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl/

XXXVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 31-03-2014

XXXVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (Lublin, 27, 28 marca 2014r. ). Uczniowie Technikum Łącznosci nr 14 uzyskali doskonałe wyniki:
1 miejsce i laureat w kategorii elektronika: Marcin Śladowski, kl.4Ea
1 miejsce i laureat w kategorii elektryka: Dominik Górni kl. 3Ea 
1 miejsce i laureat w kategorii elektronika medyczna: Robert Łabuz kl. 3Eb 
2 miejsce i laureat w kategorii elektronika medyczna: Grzegorz Węgrzyn kl. 3Ea 
7 miejsce i finalista w kategorii teleinformatyka: Patryk Jarosz kl. 3Ti

 

Opiekunem uczniów jest p. Andrzej Łanuszka     Gratulujemy!

Strony: 13
[1]
[2]
[3]
[4]
[5]
[dalej→]