Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Olimpiady: 147

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego – 02-04-2019

Miło nam poinformować, że Szymon Zyguła, uczeń klasy 4 Ia zdobył tytuł Finalisty 42 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.

Finał Olimpiady odbył się w Poznaniu w dniach 29 – 31 marca 2019 r. w Wyższej Szkole Języków Obcych S.B. Lindego i Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Serdecznie gratulujemy!
Komisja Języka Niemieckiego

XXI OWEiE "Euroelektra" – 14-03-2019

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w gronie pięciu laureatów grupy elektronicznej XXI Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" znalazło się aż trzech uczniów Technikum Łączności nr 14:

  • Krzysztof Rychlewicz z klasy 4Ec - laureat II miejsca,
  • Grzegorz Kukiełka z klasy 3Eb - laureat IV miejsca,
  • Rafał Kmiecik z klasy 4Ea - laureat V miejsca.

Serdecznie gratulujemy!

Sukcesy matematyczne – 22-02-2019

Z przyjemnością informujemy, że w drugim etapie LXX Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej wzięło udział dwóch naszych uczniów: Mateusz Mirecki z kl. 2Ib oraz Michał Pieniążek z kl.3Ea.

    W drugim etapie XII Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" ( przedmiot: matematyka ) uczestniczyło 29 uczniów Technikum Łączności  Wykaz uczniów    
   Do centralnego etapu Konkursu o "Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej" zakwalifikował się uczeń klasy 4IB Ryszard Borzych.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach !!!!

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego – 21-02-2019

Miło nam poinformować, że Szymon Zyguła, uczeń klasy 4 Ia został zakwalifikowany do  finału 42 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Finał olimpiady odbędzie się w Poznaniu w dniach 29 – 31 marca 2019 r. w Wyższej Szkole Języków Obcych i Katedrze Skandynawistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Życzymy Szymonowi  zajęcia jak najwyższego miejsca.
Powodzenia!

Komisja Języka Niemieckiego

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. – 28-01-2019

   10 stycznia 2019 roku o godzinie 10  odbył się etap szkolny XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wzięło w nim udział 30 uczniów ZSŁ z klas pierwszych, drugich i trzecich.
 Tematyka olimpiady obejmowała  wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z szeroko pojętą ekologią, a także z ochroną i kształtowaniem środowiska, zawarte w podstawach programowych innych przedmiotów szkół ponadgimnazjalnych, zwłaszcza geografii, chemii i  fizyki.
Najwyższy wynik uzyskał uczeń klasy 1Ib Konrad Michalik.
Serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy:
Małgorzata Dziura, Halina Flis-Paciorek, Danuta Gajek, Ewa Kowal, Barbara Wakszyńska.

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego – 28-01-2019

Miło nam poinformować, że Szymon Zyguła, uczeń klasy 4 Ia reprezentował naszą szkołę w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, którego część pisemna odbyła się 11 stycznia br.

Życzymy Szymonowi przejścia do kolejnego etapu.
Powodzenia!

Komisja języka niemieckiego

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego – 17-04-2018

W dniach od 8 do 10  kwietnia 2018 r. odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego w Poznaniu. W tym roku wśród 60 finalistów, uczniów szkół średnich z najwyższą znajomością języka i kultury krajów anglojęzycznych, wybranych z 27 000 startujących z całego kraju,  znalazł się nasz maturzysta, Ireneusz Knapik uczeń klasy 4ib.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.

M. Syc-Jędrychowska

XI Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH – 16-04-2018

Z przyjemnością informujemy, że dwaj uczniowie Technikum Łączności nr 14: RADOSŁAW KOPEĆ z kl. 4EC ( uczeń p. Agaty Pasznickiej)
oraz ANDRZEJ PODOBIŃSKI z kl. 4EA ( uczeń p. Jolanty Bednarz) uzyskali tytuł laureata III stopnia (z matematyki).
          Warto przypomnieć, że zgodnie z uchwałą Senatu AGH, laureaci tej olimpiady przyjmowani są na wszystkie kierunki studiów z pominięciem procedury rekrutacyjnej.
                                                        Serdecznie gratulujemy!!!

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA – 06-04-2018

W dniach 15-17 marca 2018r. odbyły się zawody finałowe Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA", podczas których czterech naszych uczniów zdobyło tytuły laureata.
Franciszek Krajewski z klasy 2Eb zdobył wyróżnienie w grupie elektrycznej,
Krzysztof Rychlewicz z klasy 3Ec zajął II miejsce w grupie elektronicznej,
Piotr Śladowski (II miejsce) oraz Adam Twardosz (wyróżnienie) z klasy 4Ti zostali laureatami w grupie teleinformatycznej.
Serdecznie gratulujemy.
Opiekunami uczniów są panowie Andrzej Łanuszka (grupa elektryczna i elektroniczna) i Michał Radczuk (grupa teleinformatyczna).

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Gratulujemy!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 27-03-2018

Miło nam poinformować, że z zakończonej w sobotę 24 marca 2018 Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej uczniowie reprezentujący naszą szkołę przywieźli 5 tytułów laureata i 5 finalisty.
              W grupie elektronicznej laureatem został Arkadiusz Ćwikła (I miejsce) z 4Ed, a finalistą ( VIII miejsce) Dominik Lewandowski z 4Eb. Arek prowadził od początku i wygrał swoją grupę z dużą przewagą punktową.
              W grupie elektroniki medycznej laureatką została Patrycja Wędel ( II miejsce ) z 4Ed, a finalistą  Dawid Scechura ( VIII miejsce )z 3Ed. Szczególne gratulacje dla Patrycji. Po raz pierwszy w historii szkoły laureatką OOWEiE została dziewczyna.
            W grupie informatyki laureatem  został Vladyslav Moisieienkov ( III miejsce ) z 4Ia, a finalistami Jakub Gonet z 3Ed ( VIII miejsce ) oraz Maciej Kozieja z 4Ib ( IX miejsce). Warto podkreślić, że Kuba Gonet startujący w  grupie informatycznej, w której była największa konkurencja, uczęszcza do klasy o profilu elektronicznym.
             W grupie teleinformatycznej laureatami zostali Piotr Śladowski ( IV miejsce ) i Adam Twardosz ( VI miejsce ), natomiast finalistą Marcin Świstak ( VII miejsce ), wszyscy z klasy 4Ti. Marcinowi zabrakło tylko 0,5 punktu do tytułu laureata.

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy!
Link do wyników:  http://oowee.agh.edu.pl/aktualnosci/wyniki-etap-finalowy/"

Strony: 15
[1]
[2]
[3]
[dalej→]