Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Konkursy: 275

Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny LWIĄTKO – 19-06-2015

W Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym LWIĄTKO 2015 zorganizowanym przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie nasi uczniowie zdobyli 3 tytuły taon (wyróżnienia)
dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.
Piotr Śladowski 1Ti otrzymał - 99,25pkt.; Paweł Wojda 1Ed - 97,5 pkt., Joanna Dolaś 1Ed - 85, 50 pkt.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką p. Anny Kowalskiej i p. Piotra Farona

http://www.lwiatko.org

Gratulujemy!

Konkurs fizyczno-fotograficzny – 11-06-2015

Mateusz Zych z klasy 2TA  został laureatem  XII Ogólnopolskiego Konkursu  Fizyczno – fotograficznego
„Zjawiska optyczne wokół nas”

W konkursie wzięło udział 90 uczestników, przesłano 571 zdjęć, z czego 8 zdjęć zostało wyróżnionych.Poniżej wyróżniona praca.

Gratulujemy Mateuszowi!

Konkurs CZY ZNASZ DRZEWA I KRZEWY WOKÓŁ SZKOŁY – 06-06-2015

5 czerwca odbył się konkurs przyrodniczy: ,, CZY ZNASZ DRZEWA I KRZEWY WOKÓŁ SZKOŁY’’, przeznaczony dla uczniów klas pierwszych Technikum Łączności nr 14.
     W konkursie wzięło udział 19 uczniów.
Zwycięzcą został       Witek Paweł klasa 1Ic
Drugie miejsce          Kłusek Bartłomiej 1Ia
Trzecie miejsce         Miętka Jarosław   1Eb

                                     Serdecznie gratulujemy!
Organizatorki konkursu
Halina Flis-Paciorek, Danuta Gajek

8. Międzyszkolny Festiwal Informatyczny – 29-05-2015

WYNIKI 8 edycji Międzyszkolnego Festiwalu Informatycznego "Projekt na Szóstkę":

I miejsce: Jacek Paciorek, Patryk Ciepiela (ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE) - SHOPPING COMPANION
II miejsce: Jakub Hajto, Karolina Feluś (ZESPÓŁ SZKOŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE)- LANCEIT.PL - SIEĆ LOKALNEGO OUTSOURCING-U
III miejsce: Adrian Jeleń, Łukasz Jeleń (ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH NOWY SĄCZ) - ORTOMANIAK
IV miejsce: Jan Jaracz, Paweł Tomaszek (ZESPÓŁ SZKÓŁ NIEPOŁOMICE) - ROBOCAR
V miejsce: Dawid Kotlarz, Krzysztof Pytel (ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W LIMANOWEJ) - SYMULATOR SYSTEMU MIKROPROCESOROWEGO
VI miejsce: Piotr Madej (ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNO-EKONOMICZNYCH W SKAWINIE), Damian Korczowski (ZSEIS ZIELONA GÓRA OTYŃ) - GRA KOMPUTEROWA "MURDERSHADOW"


NAGRODA PUBLICZNOŚCI:
Piotr Madej (ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNO-EKONOMICZNYCH W SKAWINIE), Damian Korczowski (ZSEIS ZIELONA GÓRA OTYŃ) - GRA KOMPUTEROWA "MURDERSHADOW"

Gratulujemy!

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny TIK-TAK – 20-05-2015

W V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK ? - TAK ! organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne w ramach Światowych Dni Społeczeństwa, VIII miejsce w Polsce na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zajął uczeń ZSŁ - Konrad Makuch kl.2Ia

Opiekunem uczniów startujących w konkursie jest pan mgr Aleksander Kielski

Gratulujemy!

Dyplom dla Konrada Makucha

Dyplom dla Technikum Łączności

MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY 2015 – 19-05-2015

WYNIKI FINAŁU                 
W obecnym roku szkolnym odbyła się już XI edycja szkolnego konkursu "MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY". W eliminacjach wzięło udział 103 uczniów ZSŁ, zaś do finału zakwalifikowało się 24 uczestników. Zwycięzcą tej edycji został PATRYK CHEŁMECKI z klasy 2IB.  POZOSTAŁE WYNIKI             
Gratulujemy!

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY – 15-05-2015

15 maja 2015 roku został rozstrzygnięty Wewnątrzszkolny Konkurs Chemiczny przeznaczony dla uczniów klas pierwszych Technikum Łączności Nr 14.  
      Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu  prezentacji  multimedialnej, której temat obejmował bardzo ważny aspekt naszego życia: „Chemiczne i biologiczne zagrożenia współczesnego świata”.

Ocenie podlegał:
- merytoryczny dobór treści,
- układ graficzny prezentacji,
- jej czytelność,
- oryginalność pomysłu,
- możliwość wykorzystania jako pomocy dydaktycznej,
- umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został uczeń klasy I K – Mariusz Nurek.


Serdecznie gratulujemy!
Organizatorki Konkursu:
Ewa Kowal, Barbara Wołkanowska-Chrebor





Małopolski konkurs fantasy – 28-04-2015

Małopolski konkurs fantasy
Z wielką satysfakcją przekazujemy wiadomość, iż uczeń kl. 4 Ia, Artur Kawala, został wyróżniony w „Konkursie Literackim na OPOWIADANIE FANTASTYCZNE dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych” organizowanym przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana. Tekst Artura pt. „Zaniki” znalazł się w ścisłej czołówce i przysporzył problemów Jury, które przyznało, że nie spodziewało się tak wyrównanego oraz wysokiego poziomu i w konsekwencji nie przyznało pierwszego miejsca.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Województwa Małopolskiego, a nadesłane teksty oceniali pracownicy naukowi Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Gratulujemy!

XI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego – 28-04-2015

24 kwietnia w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego.
Wśród dwunastu finalistów, pięciu reprezentowało naszą szkołę, było też dwóch reprezentantów Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 , dwóch z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 oraz dwóch z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami i wykazali się nie tylko ponadprzeciętną znajomością języka angielskiego, ale również refleksem i poczuciem humoru.
Jury w składzie: p. Elżbieta Kiryszewska (Zespół Szkół Mechanicznych nr 2), p. Zofia Włodarczyk (Zespół Szkół Elektrycznych nr 2), p. Artur Łabudzki (Zespół Szkół Elektrycznych nr 1) oraz reprezentujące naszą szkołę: p. Magdalena Czechowska-Buratowska, p. Katarzyna Peters, oraz p. Ewa Bonior, miało niełatwe zadanie wyłonienia trójki najlepszych z najlepszych.
I tak:
pierwsze miejsce zdobył: Adam Strzyżewski z kl.3 Ia – reprezentant ZSŁ (nagroda pieniężna oraz zestaw książek i upominków)
drugie miejsce: Magdalena Olchawska, kl 4 Ic – ZSŁ (nagroda pieniężna oraz zestaw książek)
trzecie miejsce: Piotr Bugaj z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 oraz Patryk Dębski z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 – (słowniki oraz upominki)
 Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i nagrody książkowe.
 
Serdecznie dziękujemy prowadzącym finał: Mateuszowi oraz Kubie z klasy 2 Ic, wszystkim uczestnikom, członkom jury oraz publiczności – kto wie, może wśród niej znalazł się przyszły finalista? A kolejny konkurs i szansa sprawdzenia swoich językowych umiejętności już za rok. Zapraszamy!

Strony: 28
[←cofnij]
[7]
[8]
[9]
[10]
[11]
[dalej→]