Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Konkursy: 291

Konkurs – 25-05-2009

Dnia 25 maja 2009 odbył się Przegląd Zespołów Cheerleaders organizowany przez Dom Kultury Podgórze. Zawody odbywały się w Kinie Wrzos przy ul. Zamojskiego. Zespół Szkół Łączności reprezentował 6 osobowy zespół ELEKTRA w składzie: Justyna Tylec z 2La, Aleksandra Budzyńska 2La, Joanna Trybuś 2La, Paulina Morawska 2La, Sylwia Warchoł 2La, Karolina Zdebska 1La. Opiekunem grupy jest Beata Więckowska.

Dziewczyny zajęły III miejsce. Dnia 8 czerwca 2009 r na uroczystym rozdaniu nagród otrzymały medale i dyplomy.

Nagroda – 21-05-2009

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 21 maja 2009 r. absolwent Zespołu Szkół Łączności Piotr Mars został nagrodzony za wybitne osiągnięcia Nagrodą Edukacyjną Miasta Krakowa. Gratulujemy!

Konkurs historyczny – 29-04-2009

Tomasz Kotarba z klasy 3Lza został finalistą konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego pod patronatem Marszałka Sejmu RP pod nazwą: "Budujmy Europę godną tradycji Rzeczpospolitej". Ucznia przygotowywał dr Piotr Skałba. Gratulujemy!

Konkurs fotograficzny – 23-03-2009

Dom Kultury "Podgórze" ogłosił wyniki konkursu fotograficznego pt. "Zimą malowane", na który nadesłano 1480 prac z 76 szkół. Z ogromną radością informuję, że pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich otrzymał uczeń klasy 4Ib Dariusz Gruca, a uczeń 4Ed Mateusz Woźniak zajął miejsce trzecie. Prace można zobaczyć na wystawie w Domu Kultury "Podgórze" przy ul. Krasickiego 18 w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!

Ranking Rzeczpospolitej i Perspektyw 2009 – 06-03-2009

Zespół Szkół Łączności znalazł się w **ścisłej czołówce** szkół Małopolski, tuż za najbardziej renomowanymi krakowskimi liceami ogólnokształcącymi (VLO im. Augusta Witkowskiego, I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego, II LO im. Króla Jana III Sobieskiego) oraz tarnowskim III LO im. Adama Mickiewicza. Od kilku lat, sukcesywnie zajmujemy coraz wyższe miejsca w tabeli rankingowej. Z zeszłorocznej 152 pozycji, awansowaliśmy na 81 miejsce w Polsce. Warto zauważyć, że wyższą punktację niż Zespół Szkół Łączności otrzymały jedynie dwie szkoły zawodowe: Zespół Szkół nr 14 z Warszawy (32 miejsce) i Zespół Szkół nr 1 z Wielunia (63 miejsce). Żadna z nich nie posiada w swojej ofercie edukacyjnej kierunków związanych z elektroniką, informatyką, telekomunikacją i teleinformatyką. Nasz sukces zawdzięczamy głównie młodzieży, która przygotowywana przez długoletniego opiekuna olimpijczyków mgr. inż. Andrzeja Łanuszkę zajmuje wysokie pozycje w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra", a także Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. W gronie finalistów znalazł się również uczeń naszej szkoły, który startował w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego. Wszystkim uczestnikom olimpiad przedmiotowych oraz ich opiekunom jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs ortograficzny – 17-12-2008

W Domu Kultury "Podgórze" odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu ortograficznego - "Podgórskie dyktando". Z Zespołu Szkół Łączności wyzwanie podjęło sześcioro uczniów, wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad pisowni. Tytuł mistrza ortografii po raz kolejny zdobył Dominik Bobek z kl. 3 Ic a wicemistrzem został Sebastian Dadał z kl. 4 Ia. W ścisłym finale znaleźli się również: Barbara Kurdziel, Łukasz Zaręba, Igor Skuhar i Tomasz Windak.
Gratulujemy sukcesu!

Konkurs – 26-11-2008

Wyniki konkursu na Specjalne Wydanie Gazety Codziennej o TRIUMFALNYM POWROCIE JANA III SOBIESKIEGO Z ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ, który został zorganizowany przez Zamek Królewski na Wawelu we współpracy z Dziennikiem Polskim. W konkursie wzięło udział 193 uczniów gimnazjów i szkół średnich; nadesłano 46 prac. Zespołów ze szkół średnich było 17. Redakcja gazetki szkolnej ZSŁ "Margines" w składzie: Roman Franczak, Konrad Germański, Piotr Jeziorek, Jarosław Wilimberh, Jakub Stadtműller i Łukasz Zaręba zajęła 3 miejsce. Opiekunami naszych młodych dziennikarzy są: mgr Katarzyna Sobieraj, mgr Tomasz Ślosarczyk.
Laureatom i opiekunom gratulujemy sukcesu!
Zobacz relację i zdjęcia z wręczenia nagród.
Przeczytaj wydanie specjalne gazety.

Konkurs – 22-11-2008

W siedzibie krakowskiego oddziału Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, odbył się finał Konkursu Wiedzy o Obronie Lwowa, historii Lwowa i Ziemi Czerwieńskiej. Drużyna ZSŁ w składzie: Andrzej Bielak (3Ea), Rafał Szymczyk (3Ea), Patryk Konias (3Ic) zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Konkurs recytatorski – 18-11-2008

Wyniki kolejnej edycji konkursu recytatorskiego poezji niemieckiej.
Laureatem konkursu został Paweł Szuba, uczeń klasy 3Ec, recytujący wiersz T. Storm"a "Beginn des Endes".
Kolejne miejsca zajęli:
Dominik Wiecheć z klasy 4Ed - 2 miejsce,
Daniel Kolemba z klasy 1Ti oraz Marek Dudzik z 2Lz - 3 miejsce,
Kinga Foryś z klasy 1Ea - 4 miejsce,
Dawid Rapacz z klasy 1Ea - 5 miejsce.

Konkurs – 16-11-2008

W konkursie zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody pod nazwą: "Piękno, które chronimy. Krajobrazy wód otwartych Krakowa i jego okolic", w kategorii: strumyki, ruczaje, potoki, rzeki; drugą nagrodę otrzymał uczeń klasy 4 EB - Michał Sarbiewski. Gratulujemy!
Strony: 30
[←cofnij]
[21]
[22]
[23]
[24]
[25]
[dalej→]