Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Konkursy: 291

Konkurs Języka Niemieckiego – 04-03-2011

Dnia 03.03.2011 odbył się finał Konkursu Języka Niemieckiego. Wzięło w nim udział siedmiu uczestników. Laureaci mieli za zadanie opisać obrazek, odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, wykazać się umiejętnością relacjonowania w czasie przeszłym oraz przygotować prezentację multimedialną. Odpowiedzialne za organizację i przebieg konkursu były panie: Joanna Kucharzyk, Anna Rutkowska, Danuta Stecka, Barbara Syc. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz drobne upominki, zaś trzej najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi. A oto nasi finaliści:

I miejsce:  Alan Siuda, kl. 4K
II miejsce: Paweł Kapelan, kl. 2 EB
III miejsce: Leszek Kaczor, kl. 3IB

 Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w naszym konkursie w przyszłym roku!

Konkurs ortograficzny – 22-01-2011

Konkurs ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii ZSŁ"
   W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 89 uczniów, którzy pisali dyktando eliminacyjne pt. "Zwierzenia rozmarzonego łasucha". Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10. Zmierzyli się tym razem z tekstem pt. "Detektywistyczna codzienność owadziego kryminologa". W finale spotkało się trzech najlepszych. Najpierw pisali dyktando pt. "Ze wspomnień byłego wokalisty", a następnie w części ustnej udzielali odpowiedzi na podchwytliwe pytania dotyczące niuansów polskiej pisowni.
 Ostatecznie tytuł Mistrza Ortografii ZSŁ uzyskał Rafał Najder z kl. 2 ic, wicemistrzem został Bartosz Kowalski z kl. 3 ib, a trzecie miejsce otrzymał Józef Kania z kl. 4 ic.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 stycznia 2011 r. w gabinecie Pana Dyrektora Antoniego Borgosza w obecności kierownictwa szkoły i wychowawców

Śpiewać i grać każdy może – 17-12-2010

W niedzielę 12 grudnia 2010 r w zabierzowskim Centrum Kultury odbyła się szósta edycja Powiatowego Przeglądu Zespołów Wokalno-Instrumentalnych „Śpiewać i grać każdy może” organizowanego przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

W kategorii „Zespoły muzyczne” III miejsce zajął duet Damian Lusina i Adrian Łukasik

Gratulujemy i życzymy błyskotliwej kariery scenicznej!

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" – 14-12-2010

Komitet Główny Olimpiady poinformował na stronie internetowej olimpiady o wynikach pierwszego etapu XIII edycji, przeprowadzonego w naszej szkole w dniu 5 listopada 2010 r.
Wśród zawodników zakwalifikowanych do II etapu jest 16 uczniów Technikum Łączności nr 14.

  • w grupie elektrycznej: Marcin Śladowski,
  • w grupie elektronicznej: Dawid Szmagier, Grzegorz Kozdęba, Paweł Kącki, Piotr Kącki, Adrian Bober, Grzegorz Łach, Tomasz Jaśkowiec, Wojciech Szafrański, Michał Kmiecik,
  • w grupie teleinformatycznej: Jakub Sroka, Michał Korus, Krzysztof Wyżga, Tomasz Kańka, Maciej Łoboda, Artur Janus.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach II stopnia (okręgowych), które odbędą się 12 stycznia 2011 r. w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych w Katowicach.

Matematyczne Łamanie Głowy - wyniki VII edycji – 13-12-2010

LISTA LAUREATÓW VII EDYCJI "MATEMATYCZNEGO ŁAMANIA GŁOWY"

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Konkurs Języka Niemieckiego – 12-12-2010

Dnia 17 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy etap Konkursu Języka Niemieckiego, przeprowadzony w formie pisemnej. Przystąpiło do niego 36 uczniów.

Do etapu ustnego zakwalifikowali się:

1. Rafał Pachołek 2IA
2. Rafał Mirewicz 4EB
3. Grzegorz Pojnar 4IC
4. Piotr Najder 3TI
5. Michał Odziewa 3TI
6. Alan Siuda 4K
7. Leszek Kaczor 3IB
8. Magdalena Ciułany 3LZ
9. Dawid Rapacz 3EA
10. Paweł Kapelan 2EB
11. Dominik Sobesto 3EC

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas dalszych zmagań konkursowych!

Sukcesy w konkursach przedmiotowych – 29-11-2010

Zbliża się koniec roku kalendarzowego – czas podsumowań i refleksji. 16 grudnia 2010 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa  im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów uczniom oraz ich nauczycielom - opiekunom, wyróżnionym za sukcesy w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2009/2010.
Zespół Szkół Łączności reprezentować będą :

Uczniowie:                                                        

Maciej Janus
Andrzej Ścisłowski
Paweł Szuba
Łukasz Waligórski
Tomasz Kańka
Maciej Kucia

Nauczyciele:

Franciszek Rożek
Artur Wardas
Rafał Stabrawa
Andrzej Łanuszka
Michał Okrajni

Gratulujemy!

Moje 2 minuty – 16-11-2010

W konkursie Moje 2 minuty" organizowanym przez Krakowski Park Technologiczny Zespół Szkół Łączności został wyróżniony tytułem „Szkoły wspierającej przedsiębiorczość”, a dwie prezentacje naszych uczniów znalazły się w finałowej dziesiątce.

Podczas gali podsumowującej wyniki konkursu zostały przedstawione filmy przygotowane przez:

Bartłomieja Kroczka i Pawła Jedwabnego - ich pomysł na własną firmę zajął ostatecznie

3 miejsce

a prezentacja  Pawła Wójcika uplasowała się na 7 pozycji.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji planów!

Więcej w aktualnosciach

Matematyczne Łamanie Głowy - wyniki VI edycji – 10-11-2010

Komisja Matematyczna ogłasza wyniki Finału VI edycji szkolnego konkursu „Matematyczne Łamanie Głowy”, który odbył się 16 listopada 2009 roku - lista laureatów i finalistów.

Gratulujemy!

4 Festiwal Informatyczny – 01-06-2010

Wyniki 4 edycji Międzyszkolnego Festiwalu Informatycznego "Projekt na Szóstkę":

Grand Prix - Pakiet CS 5 Web Premium ufundowane przez firmę ADOBE

  1. Marcin Gębala (Zespół Szkół Łączności)

Grand Prix - szkolenie CISCO ufundowane przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie

  1. Mieszko Domagała (Zespół Szkół Energetycznych)

Kategoria "Flash/Flex/AIR"

  1. miejsce - Paweł Wciślak (ZSŁ)
  2. miejsce - Dawid Pawlik, Artur Majcher (ZSŁ)
  3. miejsce - Grzegorz Guguła i Marcin Szczygieł (ZSŁ)

Kategoria "użytkowa Aplikacja WWW"

  1. miejsce - Marcin Gębala (ZSŁ)
  2. miejsce - Mieszko Domagała (ZSE)
  3. miejsce (ex aequo) - Sebastian Badura (ZSŁ) i Tomasz Łaguz (ZSŁ)

Kategoria "program"

  1. miejsce - Artur Gdański (ZSŁ)
  2. miejsce - Bartosz Szewczyk (ZS1)
  3. miejsce - Marcin Kołodziej (ZSŁ)

Kategoria "grafika 2D i 3D"

  1. miejsce - Piotr Rajtar (ZSŁ)
  2. miejsce - Andrzej Wolak (ZSE)
  3. miejsce - Katarzyna Bartusiak (ZSE)
Strony: 30
[←cofnij]
[19]
[20]
[21]
[22]
[23]
[dalej→]