Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Konkursy: 297

Konkurs: MAM ZAWÓD. MAM FANTAZJĘ – 22-10-2012

Ogłoszono listę nagrodzonych w II edycji  konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w branży informatycznej.

Konkurs odbył się 16 października 2012 r. w naszej szkole. Do konkursu zgłosiło się 13 dwuosobowych i 2 jednoosobowe drużyny. Zadaniem uczestników było opracowanie i wykonanie materiału filmowego.

Druzyna ZSŁ zajęła I MIEJSCE: Andrzej Cader, Piotr Chryc - Zespół nr 8 uzyskał 45 pkt. (maksymalna ilość punktów do uzyskania - 50)

Pozostałe wyniki można znaleźć na stronie www.zawodowamalopolska.pl

Gratulujemy !

Konkurs językowy – 15-06-2012

W imieniu organizatorów II internetowej edycji konkursu Wiedzy o Historii, Geografii, Kulturze i Życiu Współczesnym Krajów Anglo- i Niemieckojęzycznych informujemy o jego wynikach.

I miejsce i nagrodę w postaci kuponu uprawniającego do bezpłatnej nauki przez jeden
semestr w Centrum Językowym Everest zdobył Marek Brykalski z klasy 3TI (91 punktów)

Kolejni finaliści zdobyli nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Pearson Longman

II miejsce: Adam Grochal – klasa 2IA (88 punktów)

III miejsce Grzegorz Wawrzak – klasa 2IB (86 punktów)

Wszyscy finaliści otrzymali także kupony uprawniające do otrzymania kompletu podręczników do nauki języka niemieckiego w kolejnym roku szkolnym oraz drobne upominki ufundowane przez Centrum Językowe Everest.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu w przyszły roku szkolnym.

Konurs przyrodniczy – 15-06-2012

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU ,, CZY ZNASZ DRZEWA I KRZEWY WOKÓŁ SZKOŁY’’

Konkurs odbył się 15 czerwca 2012 roku, wzięło w nim udział 12 uczniów z klas I-III Technikum Łączności nr 14.

Przygotowania do konkursu rozpoczęliśmy od zrobienia plakatów informacyjnych ,
które zostały powieszone na korytarzach .Została przygotowana ekspozycja roślin .

Wyniki konkursu:

1 miejsce - AGNIESZKA GUZIK klasa 3Ib

2 miejsce - WOJCIECH GAJDA klasa 3Ib REMPICHEL TOMASZ klasa 3Ib

3 miejsce - ADRIAN BRODA klasa 3IB

VIII Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego – 11-06-2012

Damian Hanusiak - uczeń klasy 1 IA zajął I miejsce w konkursie plastycznym VIII Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego - zorganizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji "MEC" i Dom Kultury "Podgórze". Za swoją pracę otrzymał również wyróżnienie Prezydenta Miasta Krakowa.

Gratulujemy!

 

Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY – 29-05-2012

Komunikat Komisji Matematycznej.

Komisja Matematyczna  informuje o wynikach przeprowadzonego w dniu 15 marca 2012r. Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W konkursie wzięło udział  w województwie krakowskim ponad 19 tys. uczestników, w tym 44 uczniów naszej szkoły.

Wyróżnienie  czyli nagrodę  II stopnia otrzymują:
- Dominik Górni  z klasy 1EA
- Rafał Dudek z klasy  2IB
- Karol Wojnarowski z klasy 2ID
oraz
- Oskar Grudziński z klasy 4Ic.


Gratulujemy im i cieszymy się z ich osiągnięć. Dyplomy i nagrody za wyróżnienie zostaną wręczone w czerwcu przez Szkolnego Opiekuna Konkursu- p. Bożenę  Marszał.

Konkurs wiedzy informatyczno-matematycznej Algorytmion – 04-05-2012

Uczeń klasy 2 ID - Krystian Wrona otrzymał dyplom za udział w finale trzeciej edycji konkursu informatyczno-matematycznego ALGORYTMION organizowanego przez Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.

Gratulujemy zakwalifikowania się do finału!

Konkurs językowy – 28-04-2012

Sprawozdanie z Finału 9 MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU
JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 13 kwietnia 2012 roku o godzinie 9:00 w świetlicy Zespołu Szkół Łączności odbył się finał 9-mego Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego jak co roku przez nauczycieli języka angielskiego w ZSŁ mgr Barbarę Fiut, mgr Małgorzatę Syc-Jędrychowską, mgr Ewę Bonior oraz mgr Magdalenę Czechowską-Buratowską. W tym roku rywalizacja odbywała się pomiędzy zawodnikami z 5 szkół a gościliśmy nauczycieli oraz uczniów-uczestników z 4 krakowskich szkół: Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 oraz Zespołu Szkół Energetycznych.
Do finału zakwalifikowali się uczestnicy, którzy uzyskali największa liczbę punktów w dwóch wstępnych etapach konkursu przygotowanych merytorycznie przez mgr Barbarę Fiut oraz mgr Małgorzatę Syc-Jędrychowską. W pierwszym etapie uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie zadań leksykalno-gramatycznych na poziomie trudności egzaminu językowego FCE. W drugim etapie uczestnicy wykonywali wyłącznie zadania ze słuchu, co miało na celu sprawdzenie ich stopnia znajomości i zrozumienia języka angielskiego używanego przez rodzimych użytkowników tego języka.
W jury rozgrywki finałowej, którego Przewodniczącą w tym roku była Pani prof. Monika Auriga zasiedli nauczyciele angliści z ZSŁ (organizatorzy) oraz nauczyciele z wyżej wymienionych szkół. Zadanie finałowe (autorstwa mgr Ewy Bonior oraz mgr Magdaleny Czechowskiej-Buratowskiej) składało się z 2 części polegało na: 1. wylosowaniu, przygotowaniu i zaprezentowaniu w parach przedmiotu codziennego użytku np. wałka do ciasta tak, by myśląc o jego nietypowych zastosowaniach, zachęcić odbiorcę reklamy do zakupu.2.wylosowaniu, przygotowaniu i odegraniu (również w parach) przydzielonej roli np. nauczyciela, dyrektora szkoły, ucznia, konduktora, pasażera itp znajdujących się w jakiejś kuriozalnej sytuacji z życia codziennego, z której uczestnicy musieli wybrnąć. Oceniany był nie tylko stopień znajomości języka, ale również umiejętność dostosowania tak zwanego rejestru językowego (dobór wyrażeń oraz struktur używanych w kontekście formalnym           i nieformalnym) do wylosowanej „sytuacji z życia” . Niektórzy uczestnicy konkursu wywołali entuzjazm widowni swoimi dużymi zdolnościami aktorskimi.
Miło nam poinformować, że miejsca finałowe przypadły w udziale uczniom Zespołu Szkół Łączności:

I.    Krzysztof Sendor (klasa 4 Ib)- ZSŁ
II.   Arkadiusz Mleczek (Zespół Szkół nr 1)
III.  Maciej Chwaja (Zespół Szkół Elektrycznych nr 1)
IV.   Artur Żółkoś (klasa 2 Ib)- ZSŁ

Moment ogłoszenia wyników uświetnił swoją obecnością Pan Dyrektor mgr Antoni Borgosz, który po krótkim przemówieniu i powitaniu gości wręczył zwycięzcom nagrody pieniężne i ksiązkowe oraz pogratulował im sukcesu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Na uwagę i pochwałę zasługuje wysoki poziom znajomości języka angielskiego wśród uczestników konkursu oraz fakt, iż w tym roku po raz pierwszy w rozgrywce finałowej znaleźli się uczniowie klas pierwszych.
Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim gościom z zaprzyjaźnionych szkół dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę! See you next year!


                                                                                                                     Magdalena Czechowska-Buratowska

Zobaczyć Matematykę – 23-03-2012

Ogłoszone zostały wyniki konkursu "Zobaczyć matematykę" organizowanego przez Uniwersytet Jagieloński.
Dwaj uczniowie ZSŁ z kl.2 IB otrzymali wyróżnienia:
Michał Kosowski - za pracę Twierdzenie Eulera
i Grzegorz Kowalski - za pracę Krzywa Hilberta
Gratulujemy!

Rozdanie nagród odbędzie się 23 marca o godz. 11.00 w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Uroczystość będzie częścią inauguracji Roku Matematyki w Małopolsce.

Osiągnięcia w konkursach przedmiotowych 2010/2011 – 21-03-2012

20 marca w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie na którym wręczono nagrody wyróżniającym się uczniom, nauczycielom i opiekunom. Najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2010/2011 osiągnęli uczniowie ZSŁ:

Marcin Śladowski, Tomasz Jaśkowiec, Tomasz Kańka, Krzysztof Wyżga, Michał Korus, Grzegorz Piper, Grzegorz Kozdęba, Grzegorz Łach, Krzysztof Balon, Andrzej Drożdż, Piotr Burys, Mateusz Galos, Mateusz Rajca, Anna Oleś, Mateusz Głogowski.
Wyróżniono również nauczycieli:
pana Andrzeja Łanuszkę, panią Agatę Pasznicką, panią dyr. Barbarę Ciborowską i pana Artura Wardasa.

Zobaczyć Matematykę – 12-03-2012

W czwartej edycji do uczestnictwa w konkursie "Zobaczyć Matematykę" zarejestrowało się 289
uczniów z różnych szkół z całej Polski. Komisja konkursowa przedstawiła na stronie internetowej Listę Finalistów 2012.
Miło nam poinformować, że znalazło się wśród nich 9 uczniów Technikum Łączności nr 14. 

Lista osób zakwalifikowanych do finału.

Serdecznie gratulujemy!

Strony: 30
[←cofnij]
[17]
[18]
[19]
[20]
[21]
[dalej→]