Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.


Nasze strony

Nasze strony

strona Samorządu Uczniowskiego ZSŁ

Tam znajdziecie informacje o działalności naszego samorządu, aktualności, plany na przyszłość, linki do stron związanych z samorządem, galerię fotografii. Po zarejestrowaniu będziecie mieli możliwość podyskutowania na forum,  podany jest też kontakt przez GG.

strona Pracowni Technologii Przetwarzania Informacji

Na niej możecie zobaczyć jak wyglądają najciekawsze projekty uczniów, znaleźć materiały pomocnicze do lekcji, zapoznać się z historią i aktualnymi informacjami na temat Festiwalu Informatycznego "Projekt na Szóstkę" organizowanego w naszej szkole od czterech lat. Po zalogowaniu można wypełnić ankietę dotyczącą praktyk zawodowych i poznać opinie naszych uczniów na temat firm współpracujących ze szkołą. Strona obowiązkowa dla tych, którzy myślą o wyborze specjalizacji APLIKACJE INTERNETOWE

strona ECDL

ECDL to certyfikat umiejętności komputerowych, skrót pochodzi od nazwy: „European Computer Driving Licence” – w dosłownym tłumaczeniu: „Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy”.

strona Biblioteki ZSŁ

Możecie na niej sprawdzić co zawiera księgozbiór naszej biblioteki poprzez katalog alfabetyczny i tytułowy oraz kartotekę. Zobaczyć  jakie są nowości (lista 100 książek ostatnio wpisanych do inwentarza), wystawy, recenzje, audycje, projekty. W aktualnościach i kalendarzu znajdziecie informacje o wydarzeniach szkolnych i krakowskich. Możecie zobaczyć prace plastyczne i fotografie w galeriach stworzonych specjalnie dla Was. Każdy, kto ma talent literacki czy plastyczny może zadebiutować właśnie na tej stronie. W zakładce CENTRUM możecie znaleźć ciekawe cytaty i wiersze oraz informacje na temat centrum multimedialnego. Możecie wypełnić ankietę na temat pracy biblioteki i złożyć zamówienie, jeśli uważacie, że w księgozbiorze brakuje pozycji, która koniecznie powinna w nim być. Zapraszamy do współredagowania tej strony.

strona Centrum Multimedialnego

    To strona która dokumentuje działalność Koła Medialnego i Koła Promocji Szkoły. Jeśli ktoś chce zobaczyć życie szkoły podczas festiwali, konkursów, wycieczek, Dnia Sportu, akcji społecznych i wielu innych nietypowych działań, to najlepiej zajrzeć do galerii. Na stronie można też przeczytać artykuły, wywiady, relacje oraz znaleźć informacje na temat promocji szkoły i członków obydwu Kół: KPSz i KM. Twórcą i administratorem tej strony jest nasz absolwent - Tomasz Jastrzębski, design jest dziełem Łukasza Kuszlika, który również opuścił już mury naszej szkoły.

strona Sport i rekreacja w ZSŁ

  Oprócz najbardziej aktualnych wyników rozgrywek i turniejów, możecie sprawdzić terminy zajęć poszczególnych  sekcji oferowanych przez SKS. W galerii zobaczycie fotorelacje z zawodów i wyjazdów treningowych. Kontakt mailowy i telefoniczny do trenerów.

 strona English sajt!

   Angielski ogólny - Tutaj możesz znaleźć ćwiczenia leksykalno-gramatyczne (dział Dokumenty), linki do ciekawych stron lub  błyskawicznie sprawdzić swoją wiedzę wykonując ćwiczenia interaktywne, rozwiązując krzyżówki i quizy (dział Ćwiczenia). Angielski zawodowy - Ta strona stworzona została specjalnie dla tych z Was, którzy uczą się języka angielskiego zawodowego. Polecam dział linki, a w nim stronę z Interaktywnym Workbookiem do podręcznika Infotech.  Tych,  którzy chcą wiedzieć coś o wszystkim, z pewnością zainteresuje strona How Stuff Works. W wolnym czasie zapraszam do odwiedzenia działu Ćwiczenia - spróbujcie rozwiązać krzyżówkę zanim skończy wam się czas :) Matura - Maturzyści znajdą tu wszystko, co niezbędne do przygotowania się do egzaminu z języka angielskiego. Koniecznie zajrzyjcie do działu Dokumenty. Znajdziecie tu aktualny Informator Maturalny, zestawy do egzaminu pisemnego i ustnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Są też przydatne linki i aktualności.

kurs prawa jazdy w ZSŁ

   Bieżące informacje na temat kosztów i zasad prowadzenia kursu prawa jazdy przez Stowarzyszenie Absolwentów  i Przyjaciół Zespołu Szkół Łączności. Można tu znaleźć testy on line, najnowszy kodeks drogowy oraz wewnętrzny egzamin w  formie elektronicznej a także encyklopedię przydatną w przygotowywaniu się do egaminu. Uczniowie ZSŁ mogą liczyć na zniżkę jeśłi wybiorą ten właśnie kurs.

strona ZHP

  Harcerzy i harcerki, a także tych, którzy chcą przyłączyć się do "Dzieci Pioruna" - zapraszamy na stronę szczepu. Można tam oglądnąć fotografie z obozów i wycieczek, podyskutować na forum i zapoznać  się z historią szczepu.

archiwalna strona PTTK

  Na terenie szkoły działał Samodzielny Szkolny Oddział PTTK, którego załozycielem był legendarny nauczyciel i milośnik turystyki p. Janusz Korosadowicz. Obecnie uczniowie zainteresowani wyjazdami i rajdami mogą zasięgnąć szczegółowych informacji u p. Macieja Aleksandrowicza (nauczyciel przedmiotów zawodowych), który jest organizatorem turystyki pieszej w ZSŁ.