Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Dla uczniów

NOWY EGZAMIN MATURALNY INFORMACJE NA STRONIE CKE

Informator dla Maturzystów 2016 jest jedynym tego typu w Polsce przewodnikiem po wszystkich uczelniach i wszystkich kierunkach studiów. To kompendium wiedzy o zasadach przyjęć na studia, a jednocześnie poradnik zawierający zbiór porad jak dobrze przygotować się do matury oraz raport dotyczący progów punktowych rekrutacji 2015/16.

Aplikacja dostępna jest na Androida (iOS i Windows Phone od 20 stycznia br.) i jest absolutnie bezpłatna. Zachęcamy do jej pobrania. Jej niewątpliwą funkcjonalnością jest możliwość użytkowania w trybie off-line.

 

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017: technikum, zasadnicza szkoła zawodowa.

Informacje o praktykach zawodowych.

Inne dokumenty znajdziesz w O szkole/dokumenty

STATUT STOWARZYSZENIA MŁODZI PATRIOCI , który powstał w ramach projektu Malopolskiej Chmury Edukacyjnej - Społeczeństwo Obywatelskie (opiekun - p. Tadeusz Januszek)

FILMY SZKOLENIOWE O EGZAMINIE MATURALNYM 2014 - OKE Kraków

GALERIA PLAKATU FILMOWEGO http://gapla.fn.org.pl/

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA oraz PLANY NAUCZANIA:

dla każdego kierunku kształcenia znajduje się w zakładce Kierunki kształcenia

INNE:

Płatne staże wakacyjne dla uczniów ZSŁ
Miło nam poinformować, że rozpoczyna się trzecia edycja staży organizowanych dla uczniów ZSŁ. Uczniowie w okresie trwania wakacji szkolnych będą mogli wziąć udział w 4-tygodniowym stażu z możliwością wypłaty stypendium w wysokości 1000 zł.  Celem realizacji stażu jest umożliwienie uczniom szkół zawodowych z województwa małopolskiego zdobycia doświadczenia praktycznego, a w konsekwencji wzmocnienie kształcenia zawodowego w branży elektroniczno-informatycznej  oraz lepsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy. Staże w tym roku będą się odbywały wyłącznie w lipcu. Poniżej przedstawiamy listę przedsiębiorstw, które nawiązały współpracę z Zespołem Szkół Łączności.
- Agencja interaktywna IVISION.Pl ul. Kazimierza Wielkiego 40/4, 30-074 Kraków - technik informatyk (4 osoby, o przyjęciu na staż decyduje właściciel firmy po rozmowie z kandydatami)
- Przedsiębiorstwo Informatyczne Petroinform.Net ul. Armii Krajowej 7/200, 30-150 Kraków - technik informatyk ( 4 osoby)
- Sedlak&Sedlak - ul. Królowej Jadwigi 189 B, 30-220 Kraków - technik informatyk na stanowiskach Web Developer/Front-end Developer (2 osoby)
- Sekonet s.c. ul. Pułaskiego 6, 32-050 Skawina - technik informatyk, technik elektronik (2 osoby)
-  SEO4.net Seofriendly Solutions ul. Kordylewskiego 7/18, 31-542 Kraków - technik informatyk ( 3 osoby, o przyjęciu na staż decyduje właściciel firmy po rozmowie z kandydatami)
-  Elektrotermia ul. Fabryczna 10, Niepołomice - technik elektronik (10 osób )
- ESC S.A ul. Mieszczańska 19, 30-313 Kraków – technik informatyk (4 osoby )
- Agencja Interaktywna Krakweb.pl ul. Rzemieślnicza 20/124B, 30-363 Kraków – technik informatyk (4 osoby, o przyjęciu decyduje wynik testu przygotowanego przez firmę)
- Strefa IT ul. Lipińskiego 9, 30-349 Kraków – technik elektronik, technik informatyk (1 osoba )
- FlyTech Solutions ul. 28 lipca 1943 32d, 30-233 Kraków – technik elektronik, technik informatyk (2 osoby)
- Crann Sp. z o.o. ul. Budryka 4, 30-072 Kraków – dział serwisu - technik elektronik (5 osób), dział handlowy – technik informatyk, technik elektronik, technik teleinformatyk, technik telekomunikacji (5 osób)

Wszyscy zainteresowani uczniowie odbyciem stażu w jednej z powyższych firm proszeni są o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO oraz ZAŚWIADCZENIA podpisanego przez wychowawcę i dostarczenie tych dokumentów Panu Mirosławowi Paszkowskiemu w terminie do 19 maja 2015.

  • Gazetka szkolna:
  • Portal maturzysty.info jest ogólnopolską bazą wiedzy dla maturzystów. Serwis ten oferuje kompleksową bazę wiedzy niezbędną, aby dobrze zaplanować ścieżkę swojej kariery

Nowa strona ZSŁ

Zapraszamy wszytskich chętnych uczniów do współredagowania nowej strony internetowej ZSŁ. Jeśli macie pomysły na newsy, fotografie, prezentacje czy banery związane z naszą szkołą to będziecie cennym nabytkiem w Kole Medialnym. Chcielibyśmy, żeby ta strona była dla WAS i o WAS, dlatego oprócz oficjalnych informacji będziemy zamieszczać w części DLA UCZNIÓW, informacje mniej oficjalne, ciekawostki, fotografie z życia szkoły, teksty blogerów i żarty rysunkowe. Chętnych do współpracy zapraszam do biblioteki szkolnej. Marta Stefańczyk.