Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

02-12-2015 Koło naukowe ABB

Uprzejmie informujemy, że termin zgłoszeń do IV Edycji Koła Naukowego ABB został przedłużony do 14 grudnia 2015r.

Pozostało już tylko dwa tygodnie na wysłanie swojego zgłoszenia do IV edycja Koła Naukowego ABB. Jak co roku skupiamy się na identyfikacja ciekawych obszarów naukowych oraz realizacja projektów badawczych we współpracy ze studentami oraz uczniami szkół technicznych.

Koło Naukowe ABB udostępnia optymalne warunki do technicznego rozwoju i spełniania się w pasji poprzez możliwość prowadzenia badań naukowych pod okiem pracowników naukowych Korporacyjnego Centrum Badawczego. Najważniejszą częścią Koła Naukowego są kilkuosobowe Zespoły Projektowe, które składają propozycje innowacyjnych, awangardowych projektów w jednym z poniższych tematów:

·         Elektroenergetyki

·         Energoelektroniki

·         Automatyki i Diagnostyki Przemysłowej

·         Inżynierii Materiałowej i Nanotechnologii

·         Systemów Informatycznych

·         Elektroniki, informatyki i mechaniki

Chęć udziału w IV edycji Koła Naukowego ABB należy zgłaszać wypełniając formularz, dostępny na stronie www.abb.pl/kolonaukowe. Lista najciekawszych projektów zostanie ogłoszona 31 grudnia 2015 r., a wyłonione Zespoły Projektowe rozpoczną pracę 1 lutego 2016 r. IV edycja Koła Naukowego ABB zostanie zakończona 30 września 2016 r. podsumowaniem uzyskanych wyników.

W poprzednich edycjach zespoły projektowe Koła Naukowego ABB zrealizowały następujące projekty:

·         Praktyczne zastosowania filtrów aktywnych

·         Budowa modelu przekształtnika macierzowego jako łącznika w systemie elektroenergetycznym do kontroli przesyłu mocy wraz z automatyką sterującą

·         Wysoko wytrzymałe i przewodzące panele otrzymane z odpadów nanokompozytów polimerowych

·         Mobilny zespół manipulatorów na wspólnej platformie jezdnej

·         Wyświetlacz LIX

·         Ramię dla egzoszkieletu roboczo-konstrukcyjnego

·         Autonomiczne łożysko magnetyczne

Na każdym etapie działalności Koła Naukowego Zespoły Projektowe mogą liczyć na pomoc swoich Opiekunów – pracowników naukowych Korporacyjnego Centrum Badawczego, którzy zapewnią profesjonalna pomoc w realizacji projektów, w tym dostęp do niezbędnych narzędzi i materiałów.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze znajdują się na stronie Koła Naukowego ABB www.abb.pl/kolonaukowe.