Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

20-10-2015 Ślubowanie klas pierwszych Krzysztof Głowacki

Dzień 14 października 2015 roku był niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem dla pierwszaków z ZSŁ, bowiem w Kinie Kijów przy alejach Zygmunta Krasińskiego w Krakowie miało miejsce ich ślubowanie. Składanie przysięgi miało symboliczny wymiar dołączenia ich do naszej Łącznościowej rodziny i stania się jej pełnoprawnymi ogniwami. Było sporo dobrego humoru, miłej, rodzinnej atmosfery z lekką dozą patriotyzmu w postaci filmu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
Konkurs wiedzy o szkole dla klas pierwszych
 Zwyciężczynią konkursu została Zofia Oknińska z klasy I ia, drugie miejsce zajął Mateusz Widerski z klasy I ic, a trzecie Ryszard Borzych z I ib.
Gratulujemy! [Tadeusz Januszek]

Więcej zdjęć na stronie FB ZSŁ

Pierwsi uczniowie byli w kinie już około godziny 7:15, jed¬nak wszyscy, tak jak ustalono, mieli stawić się o godzinie 7:30. W oczekiwaniu na magiczną godzinę 8:00, o której miała się rozpocząć uroczystość, trwały przygotowania, próby oraz dopinanie wszystkiego na ostatni guzik. O godz.8:00 z gardeł obecnych w sali kinowej wydobył się „Mazurek Dąbrowskiego”. Po odśpiewaniu i wyprowadzeniu flagi państwowej, swoją przemowę do 350 obecnych na sali pierwszoklasistów wygłosił dyrektor ZSŁ, Antoni Borgosz. Po orędziu wicedyrektor, Tadeusz Piszkowski, w bardzo zabawny i miły sposób, w pełni oddając szacunek, podał Dyrektorowi Naczelnemu rezystor, symbol szkoły, którym następnie zostali pasowani przewodniczący klas pierwszych oraz ich wychowawcy. Po „chrzcie” młodych uczniów nastąpiło rozdanie nagród w postaci czeków pieniężnych za osiągnięcia w konkursie wiedzy o Zespole Szkół Łączności. Przy rozdawaniu nagród zwycięzcom zadawano pytania o jedyne i niepowtarzalne nigdzie indziej powiedzonka dyr. Piszkowskiego. Następnie wszystkie klasy pierwsze prezentowały swoje umiejętności wokalne, gimnastyczne, satyryczne, niektóre w bardzo śmieszny sposób, wielu uczniów pokazało się od strony od jakiej nie znaliśmy ich do tej pory. Po wszystkich występach i krótkiej przerwie o godzinie 9:30 rozpoczął się film o żołnierzu wyklętym, Witoldzie Pileckim; wszyscy z przejęciem oglądali losy wielkiego patrioty. Projekcja zakończyła się około godziny 11:00. Wszyscy w dobrych humorach, z nutą zastanowienia nad osobą Witolda Pileckiego, rozeszli się do domów.
Krzysztof Głowacki