Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

26-10-2015 XVII Spinningowe Mistrzostwa ZSŁ zostały rozstrzygnięte dyr. Tadeusz Piszkowski

   
    Do cudownej pogody – tym razem – niestety nie dostroiły się ryby. Kompletnie zignorowały wyszukane przynęty i dały ostro po nosie naszym wyśrubowanym ambicjom wędkarskim. Na nic się zdały kosztowne blachy, woblery, twistery, steamery… Do tego stopnia potrafiły z nas zadrwić, że po pstrągowym, energicznym braniu – NA SZTUCZNĄ MUCHĘ – na mojej wędce zatańczyła……. całkiem ładna..… PŁOĆ! Tego tu jeszcze „NIE GRANO”!  Pan Przemysław Cienkosz prawie popłakał się ze śmiechu, chociaż tak naprawdę to dzikie kaczki, wciąż wydając przedziwne, hałaśliwe dźwięki, drwiły z nas, pozostając w ewidentnej zmowie z obojętnymi tego dnia rybami.

Więcej fotografii na FB ZSŁ

Tak prywatnie przyznam, że miałem nadzieję, iż po tegorocznej TOTALNEJ wakacyjnej klęsce wędkarskiej odkuję się jesienią w Dolinie Będkowskiej – ale nie, nic bardziej błędnego! Górą znowu były ryby!
Bardzo rzadkie brania, szokujące gatunki na pstrągowej wodzie, miniaturowe rozmiary, ale i zażarta rywalizacja pomiędzy pierwszoklasistami, a uczniem klasy 4EePawłem Typą – tak z perspektywy obserwatorów ta rywalizacja wyglądała.

Prowadzenie na długi czas objął ubiegłoroczny mistrz, Sebastian Gębuś z klasy 2Ib – aspiracje do wygranej zgłaszali też Igor Zakrocki z 1Ti, Jakub Buś z 1Ea i Mateusz Tondos z 2Ia. Wszyscy jednak ostatecznie musieli uznać wyższość tegorocznego maturzysty, który półkilogramowym pstrągiem tęczowym sięgnął po trofeum po raz drugi (pierwszy raz uczynił to jesienią 2012r.). Gratulacje i duże brawa!

    We współzawodnictwie opiekunów (zawody organizowałem wspólnie z Panem Przemysławem Cienkoszem) tym razem zwyciężyłem, jednak nasze zdobycze proponuję skwitować pokornym milczeniem.

Kobylany, 24 października 2015r.                         Tadeusz Piszkowski