Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

13-02-2015 Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej p. Agnieszka Kozłowska

   12 lutego 2015 po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Pomysłodawcami tego wydarzenia byli uczniowie klasy 3Eb - Szymon Gurgul i Radosław Górszczak. Organizacją przedsięwzięcia zajęły się Panie: Agnieszka Kozłowska i Jadwiga Wrońska, a przygotowaniem technicznym - zespół Szkolnego Studia pracujący pod czujnym okiem Pana Zygmunta Parzelki. O wizualne efekty zadbał w sposób profesjonalny Mateusz Jachyra z kl. 2Ic.

Konkurs składał się z dwóch części - przesłuchań uczestników oraz występu chóru "Łącznik" pod kierownictwem Pani Jadwigi Wrońskiej. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Ładunek emocjonalny towarzyszący niektórym występom był tak silny, że udzielił się całej publiczności. Niejednemu zakręciła się łza w oku, gdy zabrzmiały słowa Roty M. Konopnickiej czy Murów Jacka Kaczmarskiego. Wielu wzruszeń dostarczył słuchającym również występ szkolnego chóru.

Największe uznanie jurorów podczas konkursu wzbudziły występy:

Mikołaja Śliwy z kl. 2Id, który otrzymał Grand Prix za wykonanie piosenki A my nie chcemy uciekać stąd ;Andrzeja Pałki z kl. 1Ec, recytującego Redutę Ordona ( druga równorzędna nagroda -Grand Prix); Macieja Kurka z kl. 3Ib (1. nagroda) za występ wokalny oraz zespołu z kl. 2Ic w składzie: Michał Ciborowski, Krzysztof Kapusta i Jakub Szura za autorski tekst i muzykę (zespół otrzymał Nagrodę Specjalną).

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW

Występy oceniało jury w składzie: p. Jadwiga Wrońska, p. Marta Stefańczyk oraz p. Tomasz Ślosarczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć z konkursu