Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

20-11-2014 TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - relacja Marek Siwecki

Dnia 13 listopada w naszej szkole odbyły się wykłady przeprowadzone przez pracowników Krakowskiego Parku Technologicznego. Tematyka spotkania była związana z pomysłami na siebie, swój biznes oraz z kreatywnością. „Janusze biznesu przyjeżdżają do szkoły” - podśmiewaliśmy się z kolegami, wyczuwając lekki kicz typu: „Patrzcie, jakie my tu cuda robimy, jakie pieniądze lecą”, a tu dosyć miłe zaskoczenie. Prowadzący w humorystyczny i bardzo przystępny sposób opowiadał o historiach istniejących już przedsięwzięć oraz sposobów, jak rozpocząć własne. Siedząc na sali gimnastycznej, odnosiłem wrażenie, że większość obecnych, z każdą nową aneg¬dotą, przyswaja nowe wiadomości z uśmiechem na twarzy. Po wykładzie można było zapisać się na warsztaty, które odbyły się 19. listopada w świetlicy szkolnej.
Zwabiony ciekawą oprawą pierwszego występu postanowiłem pojawić się także w terminie następnym, a co jak się bawić, to się bawić. Zaczęło się niewinnie dwuminutowe ćwiczenie na kreatywność i tu miałem wrażenie, że wylądowałem na jednym z bezsensownych ćwiczeń, które prowadzi się dla samego prowadzenia. Po krótkiej chwili przekonałem się, że byłem w błędzie. No cóż, panowie z KPT vs ja 2:0. Prowadzący przekazali nam sporo ciekawej i rzeczowej wiedzy, aż w końcu dotarliśmy do punktu kulminacyjnego warsztatów, czyli do pracy nad własnym pomysłem biznesu. Po podziale na grupy tworzyliśmy - z pomocą prowadzących - model biznesowy, zapełniając tabele różnymi danymi dotyczącymi naszego pomysłu. Zanim się zorientowałem, warsztaty dobiegły końca, a leżąca przede mną kartka była cała zapełniona zapisanymi samoprzylepnymi żółtymi karteczkami.
Osobiście byłem na różnych szkoleniach czy warsztatach i nie wiem, co było w tych tak niezwykłego, że pochłonęły mnie w takim stopniu. Odnoszę wrażenie, że organizatorzy osiągnęli swój główny cel, czyli zachęcenie obecnych na sali do kreatywnego myślenia oraz prób wdrażania swoich planów w życie. Jeżeli ktoś nie był w tym roku, niech żałuje, ponieważ było warto poświęcić te kilka godzin. Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku również się odbędą tego typu szkolenia.