Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

16-10-2014 Relacja ze ślubowania Renata Makuch

We wtorek (14.10) jak co roku w kinie „Kijów” wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami oraz Dyrekcją spotkali się na ceremonii ślubowania.  Od godziny  8:00  do 10:00 trwały próby i przygotowania do całej uroczystości. Po krótkiej przerwie, o godzinie 13:00 rozpoczęło się ślubowanie. Na początku panował lekki chaos ale szybko udało się wszystko doprowadzić do porządku i rozpocząć uroczystość. Pierwsze rzędy zajęła Dyrekcja wraz z nauczycielami, dalsze miejsca jak zwykle należały do uczniów. Przedstawiciele samorządu szkolnego przywitali wszystkich zgromadzonych i poprosili o powstanie, na scenę wkroczył poczet sztandarowy. Po odśpiewaniu hymnu na scenie pojawił się Pan Dyrektor Antoni Borgosz i wygłosił krótkie przemówienie, w którym podkreślił wartość nauki w naszym życiu i powitał nowych uczniów w „łącznościowej rodzinie”. Następnie przewodniczący klas pierwszych zostali zaproszeni na scenę i odbył się akt pasowania. Wszystkim dobrze znane słowa ślubowania:


Stojąc przed sztandarem szkoły ślubuję uroczyście,
Zachować postawę godną ucznia Zespołu Szkół Łączności,
Systematycznie i pilnie zdobywać wiedzę,
Dbać o dobre imię szkoły

fot. Przemysław Dziedzina


Już po raz 69 zostały uroczyście wypowiedziane przez uczniów. Każdy z przewodniczących został pobłogosławiony rezystorem przez Pana Dyrektora. Po przewodniczących na scenie pojawili się wychowawcy i zostali oficjalnie opiekunami klas pierwszych.  Jak co roku odbył się konkurs wiedzy o szkole, Dyrekcja wręczyła uczniom nagrody, nie obyło się bez krótkich pytań związanych ze szkołą dotyczące np. hobby Pana Dyrektora  Piszkowskiego.
Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Na pierwszy ogień ruszyła klasa 1ic z tańcem belgijskim. Następnie wystąpił zespół złożony z uczniów klas 1eb z piosenką „Sultans of swing”. Tegoroczne występy były bardzo różnorodne, był również pokaz taneczny Jakuba Piątkowskiego z klasy 1k wraz z jego partnerką Jolantą Kłapud. Ich występ cieszył się największymi owacjami co doprowadziło do ponownego wystąpienia. Pokaz taneczny zaoferował nam również Rafał Kurek z klasy 1id. Hubert Mosz z klasy 1eb zagrał na saksofonie. Dużą furorę zrobił występ chłopaków z klasy 1 ia, którzy zaprezentowali się na monocyklach.  Jednym z najzabawniejszych występów był skecz Patryka Wadowskiego z klasy 1k, a klasa 1id zaprezentowała szanty. Część artystyczną zakończył występ wiecznie żywego Elvisa (Piotr Koźmiński z klasy 1ia) Publiczność gromkimi brawami uhonorowała każdego z artystów, można po tym wnioskować, że występy były naprawdę udane.
Po zakończeniu ślubowania odbyła się projekcja filmu „Miasto 44".
Uroczystość ta nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania pani profesor Marioli Stegienko, Agnieszki Osuch oraz grupy uczniów, która zajęła się programem artystycznym oraz techniczną stroną ślubowania.