Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

16-10-2014 Dzień Edukacji Narodowej w Internacie ZSŁ p. Justyna Kaleta, p. Dominika Pilch

Dzień Edukacji Narodowej w Internacie
„To święto przypada
W czas złotej jesieni
Gdy wśród drzew podcieni
Grad kasztanów spada”.

Tak i my - wychowawcy, pracownicy Internatu spotkaliśmy się wśród tych październikowych kolorów jesieni, by uczcić Dzień Edukacji Narodowej.
W tym roku ten uroczysty dzień świętowaliśmy 13 października. W małej kameralnej świetlicy zgromadziła się licznie młodzież, która przygotowała program artystyczny.
Całe spotkanie poprowadził Mateusz Zębala, który przywitał serdecznie gości, złożył najserdeczniejsze życzenia i oraz wyraził wdzięczność za trud pracy pedagogicznej. Towarzyszący mu koledzy: Krzysztof Wicher, Kamil Głogowski oraz Marcin Świstak poprzez słowa poetów podziękowali za cenne rady i wskazówki, za poświęcony czas i uwagę, po prostu za rozmowę… jednocześnie przeprosili: „za figle, za psoty, za problemy i kłopoty”.
Dużą przyjemnością dla wszystkich zgromadzonych gości było wysłuchanie standardów jazzowych, które dostarczyły wszystkim pięknych i niezapomnianych wrażeń. Można było usłyszeć dźwięki skrzypiec (Karol Przybojewski) , saksofonu (Maciej Piotrowski), trąbki (Wojciech Stańczak), całość uzupełniała perkusja oraz gitary: elektryczna (Łukasz Flaga) i basowa (Marcin Mucha) przy akompaniamencie keyboardu (Mateusz Drabik).
Szczyptę dobrego humoru dostarczył nam na zakończenie spotkania Jakub Janowicz, który doskonale wcielił się w rolę belfra w zabawny sposób ukazując cienie i blaski pracy nauczyciela.
Uwieńczeniem spotkania było rozdanie upominków oraz poczęstunek przy kawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. J. Kaleta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  fot. p. J.Kaleta