Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualność

19-10-2014 XVI Mistrzostwa Spinningowe dyr. Tadeusz Piszkowski

    Od kilku lat jesienne zawody wędkarskie o tytuł Spinningowego Mistrza Zespołu Szkół Łączności w Krakowie organizujemy w cudownej Dolinie Będkowskiej na komercyjnym łowisku położonym w otoczeniu intensywnie barwnych o tej porze roku lasów liściastych.  W sobotę 18 października 2014r. rozegrano już XVI Mistrzostwa. Mimo większej, aniżeli w latach poprzednich liczby zgłoszeń, ostatecznie na zawody pojechało ośmiu wędkarzy, z organizatorami włącznie. Naszym łupem padały naprawdę wielkie tęczaki i całkiem spore potokowce. Żaden z uczestników nie wrócił „o kiju”, a każdy skorzystał z możliwości przyjemnego i efektywnego wędkowania na atrakcyjnym łowisku w otoczeniu pięknej przyrody.    
    Absolutną rewelacją w tym roku okazał się uczeń klasy 1Ib Sebastian Gębuś, którego mierzący 56 cm i ważący około 1 kg pstrąg tęczowy okazał się największą rybą w rywalizacji uczniowskiej. To właśnie ten okaz zapewnił Sebastianowi sukces i tytuł mistrzowski. Oprócz tej pokaźnej ryby nasz nowy Mistrz wyholował pięć innych, dużych pstrągów potokowych i tęczowych, czym potwierdził swoje niemałe już umiejętności wędkarskie. Wyjątkowo piękną sztukę, tylko minimalnie mniejszą od zwycięskiej, zaciął Konrad Mączka z klasy 4Ed. Wyróżniającym się zawodnikiem był Karol Żurek z klasy 3K, który złowił trzy piękne okazy, z kolei tylko trochę mniejsze od trofeum Konrada. Całkiem dobre wyniki osiągnęli: ubiegłoroczny Mistrz Jakub Podsiadło z klasy 2Ic oraz Michał Roman z klasy 4Ed.
    Tradycyjnie, w cieniu współzawodnictwa uczniów swą małą bitwę wędkarską stoczyli opiekunowie i organizatorzy zarazem: Pan Przemysław Cienkosz oraz autor niniejszego tekstu.
    W tym roku zwyciężył kolega Przemek (9:7 w statystyce wyholowanych ryb), który sprytnie wykorzystał mój słabszy start spowodowany opieszałością w wiązaniu sztucznych much i przyponów, wynikającą ze słabszego wzroku. Mój Rywal złowił kilka okazałych pstrągów, w tym tęczaka mierzącego około 70cm o wadze ponad 2 kg  – piękna walka z wykorzystaniem delikatnego sprzętu. Ta ryba, podobnie jak większość innych złowionych przez nas – wróciła do akwenu, aby zwiększyć swe rozmiary do przyszłorocznych zawodów.

Tadeusz Piszkowski  Kobylany w Dolinie Będkowskiej – Kraków 18       października 2014r. 

 

 

 

 

 

 

 fot. dyr. T. Piszkowski

więcej zdjęć na FB ZSŁ