Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

19-03-2018 POTYCZKI MŁODYCH ADMINÓW p. Katarzyna Ślusarczyk

Po raz piąty zapraszamy na konkurs dla młodych administratorów systemów komputerowych.
Zakres konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności z kwalifikacji E.13: "Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami" szczególnie przydatne przyszłym informatykom i teleinformatykom.
Dla zwycięskich zespołów przewidziano atrakcyjne nagrody!!!
Uczestnicy finałów powalczą o zestawy Raspberry PI3 ufundowane przez Suse Polska. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału w Konkursie, a finaliści – certyfikaty SCA-PL
 Potyczki  administratorów odbywają się na rzeczywistych systemach serwerowych.
•         Etap II konkursu organizowany jest w trybie on-line na maszynach wirtualnych
•         Etap III to finały - odbywają się stacjonarnie.
Szczegóły odnośnie konkursu na stronie http://potyczkimlodychadminow.pl/
Etap szkolny konkursu odbędzie się 22 marca o godzinie 15 w sali 512i.

Chętnych (dwuosobowe zespoły )prosimy o zgłaszanie się do pani Katarzyny Ślusarczyk lub mailowo na adres: ssoissk@gmail.com do 21.03.2017 do godziny 15.

16-03-2018 IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej p. Małgorzata Syc-Jędrychowska

 

Dnia 1 marca w XXI Liceum w Krakowie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Wzięło w nim  udział kilkudziesięciu uczniów z całego województwa, prezentując bardzo wysoki poziom umiejętności i zdolności wokalno-muzycznych w często niezwykle ambitnym repertuarze, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń oraz wzruszeń artystycznych.

Naszą szkołę reprezentowały między innymi Olga Biel i Aleksandra Podróbek  uczęszczające do klasy 1IC.

Olga bardzo pięknie i dziewczęco zaprezentowała się na scenie w utworze Maybe this time Lisy Minelli. Natomiast Ola przepięknie i przejmująco zaśpiewała utwór Sama Smith’a Writings on The Wall. Obydwa wykonania zostały nagrodzone gromkimi brawami, a interpretacja Oli znalazła również uznanie u jury w postaci wyróżnienia, tym bardziej cennego, że  poziom występów był niezwykle wysoki i wyrównany, a jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia.

Obydwu naszym dziewczętom z całego serca gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów w przyszłości.

16-03-2018 Wolontariat

Zachęcamy społeczność uczniowską do włączenia się w wolontariat podczas tegorocznej edycji Cracovia Maraton w dniu 22.04.2018 (w godz. około 7:30 - 14:30). Dzięki pomocy wolontariuszy możemy odpowiednio pomóc w organizacji imprezy, zapewnić bezpieczeństwo na trasach biegów, płynną obsługę  zawodników oraz stworzyć niepowtarzalny klimat sportowego święta.
 Wolontariuszom oprócz wspaniałej zabawy i pakietów zapewnianych przez organizatora w trakcie imprezy (prawdopodobnie: koszulka, napój, baton, gadżety sponsorów) możemy zaproponować odrobienie godzin nieusprawiedliwionych, zgodnie z zasadami statutu szkoły, a także podwyższyć ocenę z zachowania.

Chętne osoby, które mogą się zaangażować w podanym terminie, prosimy o wypełnienie poniższego formularza do 22.03.2018r.-> https://goo.gl/forms/vNoHINTTPkHCtFGy1. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco informować Was o szczegółach wolontariatu.

16-03-2018 Festiwal Zbigniewa Herberta

Zapraszamy do udziału!

16-03-2018 Gazetka geogaficzna p. Małgorzata Dziura

 

 

 

 

Na pierwszym piętrze, obok gabinetu geograficzno-historycznego można obejrzeć i przeczytać krótką gazetkę na temat globalnego ocieplenia, autorem której jest Łukasz Luty z klasy 1Ia.

15-03-2018 Konkurs na najpiękniejszą zakładkę p. Dorota Madej

12.03.2018r. wręczone zostały nagrody w konkursie na najpiękniejszą zakładkę. Prace nagrodzone i wyróżnione będą eksponowane na wystawie zorganizowanej przy współpracy z Biblioteką Główną przy ul. Powroźniczej 2.

I miejsce – Bartosz Sioła 1 Ec
II miejsce – Rafał Dudzik 2 Ta
III miejsce – Zuzanna Biernat 4 Ic

Wyróżnienia: Radosław Rejman 4 Eb, Maciej Piechota 4 Eb, Hubert Mosz 4 Eb, Arkadiusz Pępkowski 4 Eb, Szymon Karpęcki 4 Eb, Robert Skrzypczak 4 Ic, Krzysztof Wójcik 4 Ic, Tomasz Maczek 4 Ic, Agnieszka Lange 1 Ia, Miłosz Mirowski 1 K, Monika Szczurek 1 K.

Fot. Kamil Bułat

15-03-2018 XI Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH p. Barbara Ciborowska

Z przyjemnością informujemy, że wśród osób zakwalifikowanych do III etapu ( finału) znalazło się dwóch uczniów Technikum Łączności nr 14: RADOSŁAW KOPEĆ z kl.4EC ( uczeń p. Agaty Pasznickiej) oraz ANDRZEJ PODOBIŃSKI z kl. 4EA ( uczeń p. Jolanty Bednarz).  
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału, który odbędzie się 18 marca 2018r. w Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie.

15-03-2018 Konkurs Geograficzny FLAGI

9 marca 2018 roku w gabinecie pana dyrektora Pawła Kucharczyka odbyło się wręczenie dyplomów i nagród za Konkurs Geograficzny FLAGI. Sytuacja wyjątkowa, trzy pierwsze miejsca zajęli (alfabetycznie): Jan Latosiński - klasa 1Id, Sebastian Pilch - klasa 2Eb, Dawid Ryskala - klasa 1Ia. Panowie byli nie do pokonania, pomimo silnej rywalizacji 45 osób.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

15-03-2018 TECHNIK ABSOLWENT 2017

Zarząd oddziału SIMP w Krakowie informuje, że w Ogólnopolskim Konkursie o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIPM dla absolwentów średnich szkół technicznych „TECHNIK ABSOLWENT 2017”

I miejsce w specjalności „technik informatyk” zajął Michał Ciborowski, a III miejsce w kategorii „technik elektronik” Andrzej Laczewski – absolwenci ZSŁ.

 

 

 

Gratulujemy!

Strony: 155
[←cofnij]
[7]
[8]
[9]
[10]
[11]
[dalej→]