Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

13-11-2018 Pisemny etap Konkursu Języka Niemieckiego p. Joanna Posełkiewicz

   19 listopada 2018 roku ( poniedziałek ) odbędzie się Konkurs Języka Niemieckiego.
Etap pisemny zostanie przeprowadzony na drugiej godzinie lekcyjnej, tj. o 8.25 i będzie trwał 45 minut. Uczniowie, którzy zostali do niego zgłoszeni, proszeni są o punktualne przybycie do sal lekcyjnych nr 110 oraz 112.


Wszelkich informacji udzielają nauczyciele języka niemieckiego.


13-11-2018 Konkurs MILON NA BANK p. Barbara Wakszyńska.

   31.10.2018 r. ruszyła rekrutacja do konkursu  „Milion na Bank" dla uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 15-20 lat.
Uczestnik konkursu „Milion na Bank" bierze udział w internetowej grze inwestycyjnej „Pierwszy milion". Gra jest symulacją inwestowania, a  uczestnictwo  ma  charakter  zabawy  edukacyjnej. Uczniowie będą mieli okazję nauczyć się jak oszczędzać, gospodarować budżetem i w jaki sposób inwestować na giełdzie. Celem jest zgromadzenie wirtualnego  kapitału w  wysokości  co  najmniej  1.000.000,00 zł ( słownie:  miliona  złotych)  w  jak  najmniejszej  liczbie  tur. Swój udział w konkursie uczeń zgłasza samodzielnie poprzez założenie konta na stronie gry. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Zamknięcie gry (a tym samym zakończenie rywalizacji) nastąpi w dniu 15.01.2019 r. o godz.
23.59.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram konkursu są dostępne na stronie:
www.bakcyl.wib.org.pl/milionnabank

Jednocześnie przypominamy, że nadal można przystąpić do konkursu Score Hunter, który jest skierowany do pełnoletnich uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs trwa do 12.01.2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.bakcyl.wib.org.pl/scorehunter

13-11-2018 Obchody Święta Niepodległości p. Tadeusz Januszek

9 listopada 2018 roku społeczność Zespołu Szkół Łączności włączyła się w obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez uroczyste odśpiewanie, o godzinie 11.11, czterech zwrotek hymnu państwowego.
Na korytarzu ZSŁ odtwarzane były również okolicznościowe filmy i prezentacje, a przez szkolny radiowęzeł przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia z okresu rozbiorów i lat 1918-1921.

Więcej na FB ZSŁ

10-11-2018 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

    W stulecie odzyskania niepodległości, zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami z historii Polski - tuż obok gabinetu 114 znajduje się wystawa tematyczna.

10-11-2018 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

   Komisja Języka Angielskiego informuje, że etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego odbędzie się we WTOREK, 13 listopada 2018 roku o godzinie 8.45 w sali 218 - INTERNAT. Prosimy o punktualne przybycie.

09-11-2018 Życzenia w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Komisja historyczna


"Jest takie miejsce u zbiegu dróg,
Gdzie się spotyka z zachodem wschód...
Nasz pępek świata, Nasz biedny raj...
Jest takie miejsce, Taki kraj...
Z pokoleń trudu, z ofiarnej krwi
Zwycięskiej chwały nadchodzą dni.
Dopomóż Boże I wytrwać daj!
Tu nasze miejsce, To nasz kraj!"

                                         /Jan Pietrzak/


       11 listopada to wyjątkowy i symboliczny dzień w historii narodu polskiego. Po 123 latach niewoli, którą poprzedziły rozbiory, w 1918r. znów w sercach i umysłach Polaków zawitały duma i radość z wywalczonej w zmaganiach I wojny światowej wolności.
   Dziś, w przededniu Rocznicy Odzyskania Niepodległości, warto przypomnieć starszym i młodszym, że o wolną Polskę walczyło tak wiele pokoleń. Początkowo  Polacy organizowali powstania (kościuszkowskie, listopadowe, krakowskie, styczniowe), które jednak kończyły się klęską. Z czasem rodacy zrozumieli, że są za słabi na walkę zbrojną i trzeba walczyć inaczej - poprzez pielęgnowanie polskiej kultury i języka.
   Dbali o to rodzice, którzy byli przykładem dla swoich dzieci. Dbali o rodzimą kulturę nauczyciele, którzy uczyli języka ojczystego, pomimo zakazów zaborców i artyści, tworzący w języku polskim i na narodową nutę. Dbali o nią  księża, którzy  wzmacniali wiarę chrześcijańską i polskie tradycje. Dbali o kulturę także żołnierze, choć zmuszani do służby w armiach zaborców,  zawsze pamiętali o tym, że są Polakami.
    Kultura i tradycja była wówczas dla Polaków skarbem narodowym. To dzięki niej naród przetrwał trudne lata niewoli. Wykreślona z mapy Europy Polska istniała w  sercach i umysłach jako najwyższa wartość, o którą należy walczyć.   

11 Listopada  jest okazją, aby oddać hołd tym pokoleniom naszych przodków, którzy „nie dali pogrześć mowy i wiary...” w głębokim przekonaniu, że nastanie ów dzień,  kiedy powiedzą: Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy, co nam obca moc wydarła, szablą odebraliśmy.
   Najważniejszym wydarzeniem, prowadzącym do odzyskania niepodległości był wybuch I wojny światowej. Kiedy 1 sierpnia 1914 r. rozpoczęła się wojna pomiędzy Rosją, a Niemcami i Austrią, w sercach Polaków zapłonęła nadzieja, że nadchodzi godzina wyzwolenia. Trzy państwa zaborcze rozpoczęły między sobą walkę. Polacy musieli stanąć w szeregach wrogich armii, ginęli w bratobójczej walce w nadziei, że ich ofiara przyniesie Ojczyźnie niepodległość. Zmagania wojenne trwały ponad 4 lata i zakończyły się klęską Niemiec i Austrii oraz rewolucją w Rosji.

  Dzięki tym wydarzeniom oraz poparciu naszych spraw przez Stany Zjednoczone, Francję i Anglię powstało w listopadzie 1918 r. niepodległe PAŃSTWO POLSKIE. Po ponad stu dwudziestu latach rozbiorów nasza Ojczyzna powróciła na mapy świata. Po latach niewoli i nadziei, po długim okresie narodowych nieszczęść, zrywów i mrówczej pracy pięciu pokoleń, nadeszła upragniona chwila -  odzyskaliśmy Niepodległość.

   W tym szczególnym dniu, wam wszystkim: Uczniom, Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Szkół Łączności oraz Waszym Rodzinom życzymy radosnego świętowania, a w sposób szczególny Naszej  100-letniej Jubilatce - Niepodległej Polsce – składamy najserdeczniejsze  życzenia mądrych obywateli, rozsądnych rządzących, szczęśliwych i spełnionych pokoleń oraz wielu następnych lat wszelkiej pomyślności!!!

                                                                                                                  Komisja historyczna

Grafika PIXABAY

09-11-2018 Koncert MYŚMY WICIĄŻ DO NIEPODLEGŁEJ SZLI p. Jadwiga Wrońska-Madej

   2 października 2018  Chór Zespołu Szkół Łączności ,,Łącznik” wziął udział w Galowym Koncercie pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Koncert pt. ,, Myśmy wciąż do Niepodległej szli…” miał miejsce w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.  Występowaliśmy w gronie najlepszych - obok Chóru Akademickiego Organum, pod dyrekcją Maestro profesora Bogusława Grzybka, Chóru I  Liceum Nowodworskiego  i artystów Opery Krakowskiej. Akompaniowała ,, Łącznikowi” znana krakowska pianistka, kompozytorka i pedagog profesor Monika Bylica.
   Chór ,, Łącznik” , choć najmłodszy stażem, otrzymał największe oklaski i ,,zmuszony” został do wykonania bisu.
   Organizatorzy skierowali do Chóru notkę, która zaczynała się od słów:

 ,, Przezacni,
Zawsze Wielce Wspaniali
I Niepowtarzalni,
dodający nam sił, natchnienia i pozwalający nam przeżywać oraz rozumieć sztukę i muzykę …”
13 listopada 2018 ukaże się ,, Dziennik Polski” z okolicznościową wkładką, w której można będzie zobaczyć zdjęcie Chóru ,, Łącznik”.

WIĘCEJ NA FB ZSŁ

08-11-2018 Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! dyr. Paweł Kucharczyk

Akcja „Rekord dla Niepodległej” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej.

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewajmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Zachęcamy całą społeczność szkoły do aktywnego udziału w akcji.

08-11-2018 Projekt Politechniki Warszawskiej - STEM.

   Program jest adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli. Przedsięwzięcie to ma na celu podniesienie jakości kształcenia i promocję edukacji w zakresie STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

W ramach projektu odbędzie się konkurs interdyscyplinarny uwzględniający wymagania
w zakresie rozszerzonym programu nauczania z fizyki, matematyki i informatyki w szkole
ponadgimnazjalnej.

I etap odbędzie się 26 listopada, będzie to test z matematyki, fizyki i informatyki.

OPIS PROJEKTU

REGULAMIN

Więcej na stronie:

Strony: 170
[←cofnij]
[6]
[7]
[8]
[9]
[10]
[dalej→]