Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

14-05-2018 Płatne staże wakacyjne dla uczniów ZSŁ p. Mirosław Paszkowski

Rozpoczynamy  rekrutację na staże wakacyjne organizowane dla uczniów ZSŁ. Uczniowie w okresie trwania wakacji szkolnych będą mogli wziąć udział w 4-tygodniowym stażu z możliwością wypłaty stypendium w wysokości  1500 zł.  Celem realizacji stażu jest umożliwienie uczniom szkół zawodowych z województwa małopolskiego zdobycia doświadczenia praktycznego, a w konsekwencji wzmocnienie kształcenia zawodowego w branży elektroniczno-elektronicznej  oraz lepsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy.
Poniżej przedstawiamy listę przedsiębiorstw, które nawiązały współpracę z Zespołem Szkół Łączności oraz liczbę osób i zawody, z których będą rekrutowani stażyści:

- BT Electronics ul. ul. Dukatów 10, 31-431 Kraków - technik elektronik (2 osoby w lipcu i 2 w sierpniu)
- Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych, Piekary 363 32-060 Liszki – technik elektronik (10 osób w lipcu i 10 w sierpniu, preferowani uczniowie klas trzecich)
- Elektro Dominik Walczak, ul. Wąwozowa 34, 37-752 Kraków – technik elektronik, technik telekomunikacji, technik teleinformatyk (2 osoby w lipcu i 2 w sierpniu)
Elektrotermia ul. Fabryczna 10, Niepołomice - technik elektronik (10 osób w lipcu i 10 osób w sierpniu)
- ESC S.A ul. Mieszczańska 19, 30-313 Kraków – technik informatyk (4 osoby w lipcu i 4 w sierpniu po 2 osoby do działu serwisu i 2 do działu programistów, ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu do działu programistów podejmuje pracodawca po rozmowie z kandydatami )
- Eurokreator T&C sp. z o.o. , ul. Przemysłowa 13/1U, 30-701 Kraków – technik informatyk (4 osoby w lipcu i 4 w sierpniu)
- JOTAFAN Andrzej Zagórski, ul. Zakopiańska 9, 30-418  Kraków – technik elektronik (3 osoby w lipcu i 3 w sierpniu, pracodawca wybiera stażystów spośród uczniów odbywających u niego praktykę)
- KRK Systemy Kablowe Sp. Z o.o. 32-060, Liszki – technik elektronik (3 osoby w lipcu i 3 w sierpniu)
- Przedsiębiorstwo Informatyczne Petroinform.Net ul. Armii Krajowej 7/200, 30-150 Kraków – technik informatyk, technik elektronik, technik telekomunikacji, technik teleinformatyk ( 3 osoby w lipcu i 3 w sierpniu)
- SKORUT Systemy Solarne Sp. z o.o., Głogoczów 526, 32-444 Głogoczów – technik elektronik (5 osób w lipcu i 5 w sierpniu)
- Teleaudyt Franciszek Broda, ul. Klasztorna 31, 31-979 Kraków – technik elektronik, technik telekomunikacji, technik teleinformatyk (4 osoby w lipcu i 4 w sierpniu - pracodawca wybiera stażystów spośród uczniów  odbywających u niego praktykę
- Telebud Dobranowice 38, 32-020 Wieliczka – technik telekomunikacji, technik teleinformatyk

Wszyscy zainteresowani uczniowie odbyciem stażu w jednej z powyższych firm  proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz  dostarczenie go do pana Mirosława Paszkowskiego lub do pani Marty Karaś z SZOK-u w terminie do 21 maja 2018

Formularz zgłoszeniowy

14-05-2018 XVI Międzynarodowy Internetowy Konkurs Pisania na Komputerze INTERNET CONTEST 2018. p. Jacek Kuc

W dniach 23 kwietnia do 9 maja 2018 odbył się XVI Międzynarodowy Internetowy Konkurs Pisania na Komputerze INTERNET CONTEST 2018.
Celem konkursu jest promowanie umiejętności bezwzrokowego pisania na komputerze i zachęcenie młodzieży do uczciwego współzawodnictwa z rówieśnikami z całego świata.
W kategorii wiekowej- juniorzy wystartowało 719 uczestników, a wśród nich uczniowie Zespołu Szkół Łączności w Krakowie:
Piotr Ślęczek  klasa 1K 36 miejsce z wynikiem 3895 znaków w czasie 10 minut
Marcin Drabik  klasa 2Ib 56 miejsce z wynikiem 3611 znaków w czasie 10 minut
Jakub Filipowski  klasa 2Id 93 miejsce z wynikiem 3207 znaków w czasie 10 minut
Karol Wójciak  klasa 1Id 124 miejsce z wynikiem  3016 znaków w czasie 10 minut
Mikołaj Nogieć  klasa 1Ib 322 miejsce z wynikiem  2285 znaków w czasie 10 minut


Gratulujemy zajęcia wysokich miejsc w rankingu konkursu na arenie międzynarodowej.

11-05-2018 AKCJA CHARYTATYWNA p. Beata Sosenko

Akcja prowadzona na terenie Internatu. Dołącz i Ty, bo warto pomagać !!!

11-05-2018 Konkurs biologiczno-chemiczny p. Ewa Kowal, p. Danuta Gajek

Konkurs biologiczno-chemiczny!
Zapraszamy uczniów klas pierwszych do wzięcia udziału w konkursie biologiczno-chemicznym. Zadaniem uczniów będzie wykonanie prezentacji nt. "Substancji chemicznych o znaczeniu biologicznym". Ocenie będą podlegały: merytoryczny dobór treści, oryginalność pomysłu, umiejętność wyszukiwania informacji, szata graficzna projektu.
Prezentacje należy składać do 25 maja 2018 r. do pani Danuty Gajek i pani Ewy Kowal.

Grafika PIXABAY.

10-05-2018 Wystawa geograficzna p. Małgorzata Dziura

 

 

 

 

Na pierwszym piętrze naszej szkoły, obok gabinetu geograficznego, można obejrzeć wystawę na temat walorów turystycznych Włoch, autorstwa Jakuba Lipki z klasy 1Ia.

10-05-2018 V Turniej Szachowy im. ks. Kuznowicza p. Dominika Pilch, p. Magdalena Maciąg-Świontek

W środę 25 kwietnia odbył się w Bursie Szkół Średnich przy ulicy Skarbowej 4 - V Turniej Szachowy im. ks. Kuznowicza.

Wzięło w nim udział 16 uczestników z  krakowskich burs i internatów. Nasz internat reprezentowali: Krzysztof Kondys (1Ec), Adrian Miernik (1Ic) i Kamil Hodurek (1Ea). 

Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim, rozegranych zostało 7 rund, tempo gry 15 minut na zawodnika. Uczniowie z radością przystąpili do turnieju, który był dla nich cennym doświadczeniem.

10-05-2018 Wizyta pracodawców w ZSŁ p. Marta Karaś

W kwietniu naszą szkołę odwiedziły firmy zainteresowane absolwentami Zespołu Szkół Łączności. Były to: Zakład Elektroniczny OMEGA, WDR Elektro, które swoją ofertę kierują głównie do elektroników oraz firma MAXTO. Spotkanie z przedstawicielami firmy MAXTO odbyło się na świetlicy. Udział wzięło około 30 maturzystów. MAXTO jest uznanym na polskim rynku pracy integratorem w dziedzinie teletechniki, teleinformatyki oraz oprogramowania. Reprezentanci firmy w ciekawy sposób przybliżyli możliwości ścieżki kariery i rozwoju kompetencji w firmie. Można w niej zobaczyć jak pracują prawdziwi profesjonaliści oraz zdobyć pierwsze szlify w pracy dla dynamicznie rozwijającej się branży nowoczesnych technologii. Warto wspomnieć, że prezesem firmy jest nasz absolwent sprzed lat pan Tomasz Wojewoda. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło interakcji między uczestnikami i czasu na pytania uczniów oraz odpowiedzi ze strony prelegentów.


10-05-2018 Wizyta zawodowznawcza w MPK p. Marta Karaś

W dniu 24.04.2018 grupa 15 osób z Zespołu Szkół Łączności – tegorocznych maturzystów odbyła wizytę zawodoznawczą w MPK S.A. w Krakowie. Pod internat podjechał specjalnie zamówiony autobus, który zawiózł nas bezpośrednio do Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze, od której zaczęła się wycieczka. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o krakowskich tramwajach a zainteresowani wsiąść za stery i wczuć się w rolę motorniczego. Naszym przewodnikiem, który z zaangażowaniem oprowadzał nas po stacji był kierownik tego miejsca pan Franciszek Osuch. Z dużym uznaniem wypowiadał się o uczniach, którzy odbywają tam praktyki i absolwentach ZSŁ. Następnie przeszliśmy do Stacji Obsługi i Remontów. Była to okazja do rozmowy na temat możliwości rozwoju i warunków zatrudnienia w MPK. Ciekawą propozycją dla zainteresowanych są praktyki absolwenckie.

Fot. Michał Madejski FB ZSŁ

10-05-2018 XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej

Komitet Główny OWT przekazał panu Dyrektorowi informację, że w grupie elektryczno-elektronicznej, trzej uczniowie naszej szkoły zostali laureatami zawodów finałowych XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej.
II lokata Piotr Śladowski
V lokata Arkadiusz Ćwikła
VII lokata Radosław Kopeć

Gratulujemy!

Strony: 159
[←cofnij]
[6]
[7]
[8]
[9]
[10]
[dalej→]