Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

15-12-2015 Turnieje szachowe

VI turniej szachowy odbędzie się 13.01 w ŚRODĘ  o godz.15:00 w sali na I piętrze.
Serdecznie zapraszam Paweł Najman.

GRAND PRIX

Tabela kojarzeń i rezultatów

TURNIEJ V RUNDA 9

 

fot. K. Uchański

15-12-2015 Mistrz Ortografii ZSŁ p. Ewa Piszkowska

W konkursie wzięło udział 68 uczniów z różnych klas. Pisali dyktando eliminacyjne pt. "Późnopopołudniowe marzenia nietuzinkowego dresiarza". Do półfinału zakwalifikowało się 9 osób, które zmierzyły się
z tekstem "Handlowy zawrót głowy". W finale spotkały się 4 osoby. Najpierw pisały dyktando pt. "Jurassic Park pod Wawelem", a następnie odpowiadały na pytania z zakresu poprawności językowej.
Tytuł Mistrza Ortografii ZSŁ uzyskał Damian Błyskal z kl. 4 id, wicemistrzem został Gabriel Wysoczyński z kl. 2 ib, trzecie miejsce otrzymał Robert Skrzypczak z kl. 2 ic, a wyróżnienie - Patryk Ciepiela z kl. 4 ib.

 

Serdecznie gratulujemy!

15-12-2015 Konkurs fotograficzny p. Dorota Madej

Biblioteka szkolna ogłasza wyniki konkursu fotograficznego pt."Nasza szkoła, nasza społeczność, nasze życie...":

1 miejsce: Paweł Wojda klasa 2 Ed
2 miejsce: Konrad Golemo klasa 2 Ed
3 miejsce: Andrzej Szczepocki klasa 2 Ed

Gratulujemy!!!

14-12-2015 Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Panu profesorowi Eugeniuszowi Rutkowskiemu

Szanowni Państwo,

Dnia 17 grudnia (czwartek)  o godz. 17.00 odbędzie się   uroczyste odsłonięcie tablicy  pamiątkowej poświęconej Panu  profesorowi Eugeniuszowi Rutkowskiemu.  W uroczystości weźmie udział Pani Antonina  Rutkowska  i Jej syn. Serdecznie zapraszam tych z Państwa, którzy znali Profesora lub współpracowali z  nim.

 

Z poważaniem
Antoni Borgosz

14-12-2015 Konkurs historyczny Aleksandra Borkowska

Konkurs historyczny - „200. rocznica utworzenia Towarzystwa Naukowego Krakowskiego”
W dniu 10 grudnia 2015r. w Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu pt. „200. rocznica utworzenia Towarzystwa Naukowego Krakowskiego”.
W kategorii - praca multimedialna - film edukacyjny, trzech uczniów z Technikum Łączności nr 14 z klasy 1Ib: Kacper Galski, Wiktor Jurek i Jakub Lalik zdobyło 1 miejsce w Polsce za przygotowanie i realizację filmu pt. „Józef Dietl a Towarzystwo Naukowe Krakowskie”.
W kategorii - praca pisemna, Gusław Kubala z klasy 1Ti zdobył 2 miejsce w Polsce za napisanie pracy pt. „Związek Józefa Dietla z Towarzystwem Naukowym Krakowskim, czyli o ojcu nowoczesnej balneologii.”

Jednocześnie tytuł finalisty w tym konkursie zdobyli uczniowie z klasy 3Ic: Bartosz Białas, Mateusz Jachyra i Krystian Łyczak za przygotowanie strony internetowej pt. „Karol Estreicher senior i początki bibliografii Polskiej.”
W kategorii praca pisemna, tytuł finalisty zdobył Patryk Janczur z klasy 2Ic za napisanie pracy pt. „Aleksander Przeździecki. Historyk i sponsor badań naukowych.”
Polska Akademia Umiejętności wyróżniła także dwóch uczniów z klasy 3Ic: Michała Ciborowskiego i Arkadiusza Biela, za przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Powołanie Towarzystwa Naukowego w Krakowie urzeczywistnieniem idei Hugona Kołłątaja.”

Opiekunem merytorycznym uczniów był dr Piotr Skałuba. Gratulujemy!

DYPLOMY

11-12-2015 Konkurs SIMP

Miło nam poinformować, że absolwent Technikum Łączności nr 14 – Dominik Górni zajął 1 miejsce w specjalności „technik elektronik” w ogólnopolskim konkursie TECHNIK-ABSOLWENT, przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, a także uzyskał tytuł: SUPER TECHNIK ABSOLWENT. Gratulujemy!

fot. Kamil Bułat

http://www.simp.pl/komunikaty/komunikaty.htm

Gratulujemy!

11-12-2015 Finał Koła Naukowego ABB

W tegorocznym finale Koła Naukowego ABB uczniowie naszej szkoły: Sywester Łach, Sebastian Gumula i Bartosz Śmietana (4 ED) odnieśli spektakularny sukces. Ich pomysł - projekt budowy egzoszkieletu zakwalifikowany został do realizacji."Nastolatkowie wykazali się większą inwencją, inicjatywą i determinacją niż niejeden student uczelni technicznej" - napisał p. Sławomin Dolecki w relacji ze spotkania w ABB.


http://www.abb-conversations.com/pl/2015/12/widowiskowy-final-kola-naukowego-abb/

 

Gratulujemy!

 

 

Fot. Wojciech Wysocki

11-12-2015 Licealiada p. Jacek Bernasik

    Dnia 1 grudnia 2015 roku delegacja Zespołu Szkół Łączności w składzie: dyrektor ZSŁ - Antoni Borgosz, trener sekcji lekkoatletycznej - Jacek Bernasik oraz uczniowie: Jakub Cholewa z klasy 4EB i Maciej Wrona z klasy 4EE uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu sezonu sportowego 2014/2015 „Licealiada” w Urzędzie Miasta Krakowa – przy Placu Wszystkich Świętych.
W trakcie tej uroczystości odebraliśmy puchar za zajęcie 1 miejsca w klasyfikacji generalnej chłopców! Warto dodać, że jest to nasze drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach sportowych szkół ponadgimnazjalnych na terenie Krakowa. Gratulujemy!

Strony: 167
[←cofnij]
[73]
[74]
[75]
[76]
[77]
[dalej→]