Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

30-10-2014 Wycieczka do TVP Marcin Klocek

W dniach 23.10 - 25.10 odbyła się wycieczka klasy 4ic do Warszawy.
Jednym z odwiedzonych miejsc był oddział Telewizji Polskiej, w którym realizowany jest między innymi serwis informacyjny "Panorama".
Grupę oprowadzał dziennikarz Dariusz Bohatkiewicz. Dowiedzieliśmy się między innymi jak przebiega typowy dzień pracy reportera i jak wygląda droga, jaką musi przejść informacja, zanim trafi do widza.

28-10-2014 Otrzęsiny w Internacie ZSŁ p. Danuta Gajek, p. Anna Jurewicz-Kalecińska

23 października 2014  w internacie Zespołu  Szkół Łączności odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych, którzy mieszkają w internacie.
Celem imprezy była integracja wychowanków i rozwój ich twórczej inwencji. W czasie uroczystości młodzież miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności muzyczno-wokalnych, inwencji twórczej, błyskotliwości umysłu, a przede wszystkim była to propozycja pożytecznego i rozwijającego spędzenia czasu wolnego. Wychowankowie chętnie wzięli udział w imprezie. Czas spędzony w gronie rówieśników sprzyjał głębszemu poznaniu, budowaniu poczucia własnej wartości oraz zaspokajał potrzebę przynależności do grupy rówieśniczej, która na tym etapie rozwoju młodego człowieka jest najważniejszą grupą odniesienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Łukasz Skłodowski

27-10-2014 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

Aktualne wyniki turniejów:

3 TURNIEJ runda 9

Tabela kojarzen i rezultatów runda 3

KLASYFIKACJA po 3 TURNIEJACH

 

Kolejne turnieje szachowe odbędą się: 3.11, 17.11, 15.12 w poniedziałki o 15:00 sala 112. - gorąco zapraszam miłośników tej królewskiej gry.

 

fot. Krzysztof Uchański

27-10-2014 ROBOCOMP 2014 dyr. Renata Gołąb

25 października 2014r. na AGH odbył się Festiwal Robotyki "Robocomp 2014".

 

Z przyjemnością informujemy, że w kategorii Motorola Solutions Free

style trzecie miejsce zajął robot sprzątający CleanBOT wykonany przez ucznia klasy 2Ed Andrzeja Laczewskiego. Sukces tym większy, że Andrzej skonstruował i oprogramował swojego robota całkowicie sam, wspomagając się jedynie informacjami znalezionymi w Internecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

Gratulujemy!

23-10-2014 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

W holu naszej szkoły otwarta została wystawa poświęcona przypadającej w tym roku setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej, oraz obchodzonemu 11 listopada Świętu Niepodległości.

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

fot. p. T. Januszek

19-10-2014 XVI Mistrzostwa Spinningowe dyr. Tadeusz Piszkowski

    Od kilku lat jesienne zawody wędkarskie o tytuł Spinningowego Mistrza Zespołu Szkół Łączności w Krakowie organizujemy w cudownej Dolinie Będkowskiej na komercyjnym łowisku położonym w otoczeniu intensywnie barwnych o tej porze roku lasów liściastych.  W sobotę 18 października 2014r. rozegrano już XVI Mistrzostwa. Mimo większej, aniżeli w latach poprzednich liczby zgłoszeń, ostatecznie na zawody pojechało ośmiu wędkarzy, z organizatorami włącznie. Naszym łupem padały naprawdę wielkie tęczaki i całkiem spore potokowce. Żaden z uczestników nie wrócił „o kiju”, a każdy skorzystał z możliwości przyjemnego i efektywnego wędkowania na atrakcyjnym łowisku w otoczeniu pięknej przyrody.    
    Absolutną rewelacją w tym roku okazał się uczeń klasy 1Ib Sebastian Gębuś, którego mierzący 56 cm i ważący około 1 kg pstrąg tęczowy okazał się największą rybą w rywalizacji uczniowskiej. To właśnie ten okaz zapewnił Sebastianowi sukces i tytuł mistrzowski. Oprócz tej pokaźnej ryby nasz nowy Mistrz wyholował pięć innych, dużych pstrągów potokowych i tęczowych, czym potwierdził swoje niemałe już umiejętności wędkarskie. Wyjątkowo piękną sztukę, tylko minimalnie mniejszą od zwycięskiej, zaciął Konrad Mączka z klasy 4Ed. Wyróżniającym się zawodnikiem był Karol Żurek z klasy 3K, który złowił trzy piękne okazy, z kolei tylko trochę mniejsze od trofeum Konrada. Całkiem dobre wyniki osiągnęli: ubiegłoroczny Mistrz Jakub Podsiadło z klasy 2Ic oraz Michał Roman z klasy 4Ed.
    Tradycyjnie, w cieniu współzawodnictwa uczniów swą małą bitwę wędkarską stoczyli opiekunowie i organizatorzy zarazem: Pan Przemysław Cienkosz oraz autor niniejszego tekstu.
    W tym roku zwyciężył kolega Przemek (9:7 w statystyce wyholowanych ryb), który sprytnie wykorzystał mój słabszy start spowodowany opieszałością w wiązaniu sztucznych much i przyponów, wynikającą ze słabszego wzroku. Mój Rywal złowił kilka okazałych pstrągów, w tym tęczaka mierzącego około 70cm o wadze ponad 2 kg  – piękna walka z wykorzystaniem delikatnego sprzętu. Ta ryba, podobnie jak większość innych złowionych przez nas – wróciła do akwenu, aby zwiększyć swe rozmiary do przyszłorocznych zawodów.

Tadeusz Piszkowski  Kobylany w Dolinie Będkowskiej – Kraków 18       października 2014r. 

 

 

 

 

 

 

 fot. dyr. T. Piszkowski

więcej zdjęć na FB ZSŁ

18-10-2014 Konkurs MAM ZAWÓD. MAM FANTAZJĘ M.S.

W IV edycji  konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w konkurencji: „AutoCad na start”.
II MIEJSCE zajęła drużyna Zespołu Szkół Łączności:
w składzie: Bartłomiej Więckowski i Mateusz Zając- Zespół nr 7 uzyskując czas 2 godziny 18  minut 43 sekundy;

Zadaniem uczestników było: wykonanie rysunku w programie AutoCad w jak najkrótszym czasie.

Konkurs odbył się 10 października 2014 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie. Opiekunem drużyny był p. Janusz Kocoł.
Gratulujemy!

Strona organizatora:http://www.zawodowamalopolska.pl/Mlodziez/Strony/konkursy.aspx

17-10-2014 Młodzieżowy Klub Mówców TOASTMASTERS M.S.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najbliższe spotkania TOASTMASTERS w sali 21J:

20.10 (poniedziałek) 17:30                  29.10 (środa) 16:45

3.11 (poniedziałek) 17:30                    12.11 (środa) 16:45

ZAPRASZAMY!

17-10-2014 WAMPIRIADA 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy wszytkim, którzy wzięli udział w akcji. "Oddając krew - darujesz życie"

16-10-2014 Dzień Edukacji Narodowej w Internacie ZSŁ p. Justyna Kaleta, p. Dominika Pilch

Dzień Edukacji Narodowej w Internacie
„To święto przypada
W czas złotej jesieni
Gdy wśród drzew podcieni
Grad kasztanów spada”.

Tak i my - wychowawcy, pracownicy Internatu spotkaliśmy się wśród tych październikowych kolorów jesieni, by uczcić Dzień Edukacji Narodowej.
W tym roku ten uroczysty dzień świętowaliśmy 13 października. W małej kameralnej świetlicy zgromadziła się licznie młodzież, która przygotowała program artystyczny.
Całe spotkanie poprowadził Mateusz Zębala, który przywitał serdecznie gości, złożył najserdeczniejsze życzenia i oraz wyraził wdzięczność za trud pracy pedagogicznej. Towarzyszący mu koledzy: Krzysztof Wicher, Kamil Głogowski oraz Marcin Świstak poprzez słowa poetów podziękowali za cenne rady i wskazówki, za poświęcony czas i uwagę, po prostu za rozmowę… jednocześnie przeprosili: „za figle, za psoty, za problemy i kłopoty”.
Dużą przyjemnością dla wszystkich zgromadzonych gości było wysłuchanie standardów jazzowych, które dostarczyły wszystkim pięknych i niezapomnianych wrażeń. Można było usłyszeć dźwięki skrzypiec (Karol Przybojewski) , saksofonu (Maciej Piotrowski), trąbki (Wojciech Stańczak), całość uzupełniała perkusja oraz gitary: elektryczna (Łukasz Flaga) i basowa (Marcin Mucha) przy akompaniamencie keyboardu (Mateusz Drabik).
Szczyptę dobrego humoru dostarczył nam na zakończenie spotkania Jakub Janowicz, który doskonale wcielił się w rolę belfra w zabawny sposób ukazując cienie i blaski pracy nauczyciela.
Uwieńczeniem spotkania było rozdanie upominków oraz poczęstunek przy kawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. p. J. Kaleta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  fot. p. J.Kaleta

Strony: 142
[←cofnij]
[71]
[72]
[73]
[74]
[75]
[dalej→]