Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

17-05-2015 WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY p. Barbara Wołkanowska - Chrebor

15 maja 2015 roku został rozstrzygnięty Wewnątrzszkolny Konkurs Chemiczny

przeznaczony dla uczniów klas pierwszych Technikum Łączności Nr 14. 
      Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu  prezentacji  multimedialnej, której temat obejmował bardzo ważny aspekt naszego życia:
„Chemiczne i biologiczne zagrożenia współczesnego świata”.


Ocenie podlegał:
- merytoryczny dobór treści,
- układ graficzny prezentacji,
- jej czytelność,
- oryginalność pomysłu,
- możliwość wykorzystania jako pomocy dydaktycznej,
- umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został uczeń klasy I K – Mariusz Nurek.

                                    Serdecznie gratulujemy!

Organizatorki Konkursu:
Ewa Kowal, Barbara Wołkanowska-Chrebor

11-05-2015 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

W związku z przypadającą w bieżącym roku siedemdziesiątą rocznicą zakończenia II wojny światowej, w naszej szkole została otwarta wystawa poświęcona ostatnim walkom prowadzonym przez aliantów w Europie i Azji.
07-05-2015 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

 

Gorąco zapraszam miłośników królewskiej gry na ostatnie trzy turnieje (poniedziałki):  25.05; 01.06 i 08.06; godz.15:00 sala 112. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej między Panem Dyrektorem Tadeuszem Piszkowskim a uczniem klasy III ED Sebastianem Gumulą.

 

                                                                                                 fot. Krzysztof Uchański

 

Dodam, że Pan Dyrektor po raz pierwszy ma szanse zająć miejsce na podium. Przez ostatnie 10 lat (mamy rocznicę tego typu rozgrywek składającą się z kilkunastu turniejów w roku szkolnym) zajmował coraz to wyższe miejsca w klasyfikacji ogólnej, a przez ostatnie trzy lata z rzędu zajmował 4 miejsce. Czy forma pozwoli zdobyć brązowy medal ? Zobaczymy. Pozdrawiam Paweł Najman

Wyniki:

IX TURNIEJ runda 6

X TURNIEJ runda 8

X TURNIEJ - tabela

KLASYFIKACJA GRAND PRIX po X Turniejach  

30-04-2015 Wybory prezydenckie w ZSŁ Maja Machera

W dniu 28 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Łączności odbyły się szkolne wybory prezydenckie. Organizatorem była Młodzieżowa Rada Krakowa. Przedsięwzięcie przeprowadzili  uczniowie z klasy 1Ic pod opieką dr. Piotra Skałuby.

Wyniki szkolnych wyborów podajemy poniżej: WYNIKI WYBORÓW

 

 

 

 

 

 

 

fot. Angelika Chudaszek

 

 

 

 

 

 

 

 

  fot. Angelika Chudaszek

30-04-2015 Portal Maturzysty

Zapraszamy do korzystania z portalu http://www.maturzysty.info/ Matura, uczelnia, kariera - informacje, konkursy, porady.

Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną http://www.wynagrodzenia.pl/poradnik_maturzysty/przygotowaną specjalnie dla uczniów i absolwentów przez firmę Sedlak&Sedlak. Na stronie "Poradnik Maturzysty" można sprawdzić zarobki przewidywane na wybranym stanowisku pracy. Raport został przygotowany na podstawie Ogólnopolskich Badań Wynagrodzeń.

29-04-2015 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

3 Maja obchodzimy kolejną rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji, która miała uratować pogrążoną w kryzysie Rzeczpospolitą Obojga Narodów przed zakusami ościennych mocarstw. Wystawa poświęcona tym wydarzeniom została otwarta w holu naszej szkoły.

fot. p. Tadeusz Januszek

28-04-2015 Wymiana polsko-niemiecka młodzieży p. Joanna Jarochowicz

Polsko- niemiecka wymiana młodzieży pomiędzy Zespołem Szkół Łączności a Wener von Siemens –Schule we Frankfurcie nad Menem  KRAKÓW 03-11.2015

PROGRAM WYMIANY w języku polskim.

PROGRAM WYMIANY w języku niemieckim.

28-04-2015 XI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego p. Ewa Bonior

24 kwietnia w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego.
Wśród dwunastu finalistów, pięciu reprezentowało naszą szkołę, było też dwóch reprezentantów Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 , dwóch z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 oraz dwóch z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami i wykazali się nie tylko ponadprzeciętną znajomością języka angielskiego, ale również refleksem i poczuciem humoru.

fot. Patryk Płaszczak

Jury w składzie: p. Elżbieta Kiryszewska (Zespół Szkół Mechanicznych nr 2), p. Zofia Włodarczyk (Zespół Szkół Elektrycznych nr 2), p. Artur Łabudzki (Zespół Szkół Elektrycznych nr 1) oraz reprezentujące naszą szkołę: p. Magdalena Czechowska-Buratowska, p. Katarzyna Peters, oraz p. Ewa Bonior, miało niełatwe zadanie wyłonienia trójki najlepszych z najlepszych.

I tak:
pierwsze miejsce zdobył: Adam Strzyżewski z kl.3 Ia – reprezentant ZSŁ (nagroda pieniężna oraz zestaw książek i upominków)
drugie miejsce: Magdalena Olchawska, kl 4 Ic – ZSŁ (nagroda pieniężna oraz zestaw książek)
trzecie miejsce: Piotr Bugaj z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 oraz Patryk Dębski z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 – (słowniki oraz upominki)
 Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i nagrody książkowe.
 
Serdecznie dziękujemy prowadzącym finał: Mateuszowi oraz Kubie z klasy 2 Ic, wszystkim uczestnikom, członkom jury oraz publiczności – kto wie, może wśród niej znalazł się przyszły finalista? A kolejny konkurs i szansa sprawdzenia swoich językowych umiejętności już za rok. Zapraszamy!


 
 

 

 

Organizatorzy konkursu: p. Barbara Fiut, p. Małgorzata Syc- Jędrychowska, p. Magdalena Czechowska-Buratowska, p. Katarzyna Peters oraz p. Ewa Bonior

28-04-2015 Małopolski konkurs fantasy p. Bogusław Bogusz

Z wielką satysfakcją przekazujemy wiadomość, iż uczeń kl. 4 Ia, Artur Kawala, został wyróżniony w „Konkursie Literackim na OPOWIADANIE FANTASTYCZNE dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych” organizowanym przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana. Tekst Artura pt. „Zaniki” znalazł się w ścisłej czołówce i przysporzył problemów Jury, które przyznało, że nie spodziewało się tak wyrównanego oraz wysokiego poziomu i w konsekwencji nie przyznało pierwszego miejsca.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Województwa Małopolskiego, a nadesłane teksty oceniali pracownicy naukowi Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Gratulujemy!

Przeczytaj opowiadanie

Strony: 155
[←cofnij]
[71]
[72]
[73]
[74]
[75]
[dalej→]