Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

23-03-2015 ROBO-NET M.S.

Dnia 21 marca nasi uczniowie: Sławomir Bańdo, Patryk Bujak, Michał Cież, Michał Roman, Konrad Szafraniec uczestniczyli w zawodach ROBO-NET w Warszawie zajmując odpowiednio 1 miejsce w kategorii freestyle przedstawiając swój interaktywny stolik ILDS table (https://www.facebook.com/ildsystem) oraz 2 miejsce w wyścigu linefollowerów przegrywając jedynie o 0,07 sekundy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

22-03-2015 XI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego p. Barbara Fiut

 

W dniu 17 marca ponad siedemdziesięciu uczniów wzięło udział w szkolnym etapie XI Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Czternastu zakwalifikowało się do drugiego etapu – jego zwycięzcy będą reprezentować Zespół Szkół Łączności w corocznym, międzyszkolnym konkursie, który odbędzie się w kwietniu.

Wszystkim uczestnikom i ich profesorom gratulujemy osiągniętych wyników!

17-03-2015 Budżet obywatelski 2015

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do włączenia się działania obywatelskie. Więcej informacji na stronie:

http://krakow.pl/budzet

16-03-2015 DNI OTWARTE ZSŁ M.S.

 Zapraszamy na DNI OTWARTE ZSŁ

    21 marca 2015r.

    11 i 25 kwietnia 2015r.

     w godzinach:

     od 9.00 - 13.00 (prosimy o przyjście najpóźniej na godz. 12.00)


15-03-2015 Polsko- niemiecka wymiana młodzieży p. Joanna Jarochowicz

Polsko- niemiecka wymiana młodzieży pomiędzy Zespołem Szkół Łączności a Wener von Siemens –Schule we Frankfurcie nad Menem

 

Termin 03.05-10.05.2015
Ilość miejsc – 10

Preferowany jest udział młodzieży z klas 1-3 uczęszczającej do technikum o profilu informatycznym, możliwy również udział młodzieży z klas o profilu elektronicznym, teleinformatycznym oraz telekomunikacyjnym.
Cel wymiany:
- gromadzenie doświadczeń związanych z kształceniem zawodowym;
- języki niemiecki i angielski językami komunikacji;
- przebywanie w otoczeniu niemieckojęzycznym podczas pobytu młodzieży polskiej w Niemczech;
- poznawanie nowej kultury, wzajemne przenikanie się kultur.

Program wymiany przewiduje ok. tygodniowy pobyt młodzieży niemieckiej z Frankfurtu nad Menem w Krakowie w terminie 03-10.05.2015. W ramach programu przeprowadzone będą warsztaty z przedmiotów zawodowych (ok.3-4 godz. dziennie), podczas których uczniowie w międzynarodowych zespołach realizować będą miniprojekty pod kierunkiem nauczycieli z obu krajów. Efekty pracy prezentowane będą na szerszym forum w języku niemieckim lub angielskim. Czas wolny uczniowie obu stron wymiany spędzać będą razem uczestnicząc we wspólnych wycieczkach i biorąc udział w różnych formach kultury. Rewizyta młodzieży polskiej we Frankfurcie planowana jest na wrzesień 2015. We Frankfurcie zrealizowany zostanie program o mocno zbliżonym charakterze.
Zakwaterowanie:
W tym roku planowane jest zakwaterowanie gości i opiekunów w internacie ZSŁ. Sposób zakwaterowania młodzieży polskiej we Frankfurcie zostanie podany w późniejszym terminie.
Koszt:
Pobyt młodzieży z Frankfurtu refundowany jest w znacznej części przez organizację o nazwie Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Warszawie. (koszt wyżywienia, zakwaterowania, wycieczek, wyjść do miasta, zwiedzania)
Uczestnicy ze strony polskiej zobowiązani są do pokrycia kosztów biletów tygodniowych MPK –ok.50 zł oraz częściowego pokrycia kosztów wyżywienia. Przejazd do Frankfurtu i z powrotem –koszt w zależności od środków transportu, przewidywane 2 opcje:
1. tańsza: autokar linii Kraków- Frankfurt 350 PLN
2. droższa: samolot, koszt zależy od tego, jak wcześnie zarezerwowane zostaną bilety lotnicze i wyniesie ok. 700 zł.
Informacje oraz zapisy u prof. Joanny Jarochowicz
Opiekunowie ze strony polskiej: prof. Paweł Koszałka, Dorota Dusza, Tadeusz Januszek, Piotr Piekarski.

Strona www Wener von Siemens Schule

14-03-2015 ZSŁ WICEMISTRZEM KRAKOWA W PIŁCE SIATKOWEJ p. Anna Szkudlarek

W finałowym spotkaniu Licealiady chłopców nasi siatkarze musieli uznać wyższość drużyny z II LO, ulegając zeszłorocznemu mistrzowi Krakowa 0:2.

W sezonie 2014/2015 najlepsze drużyny siatkarskie krakowskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowały w Finale Miejskim Licealiady rozgrywanym z udziałem zawodników klubowych. Siatkarze ZSŁ w drodze do finału wygrali wszystkie mecze. Awans z pierwszego miejsca gr. B zapewnił im komplet 8 punktów po meczach z: XXIV LO (2:0), Salezjańskim LO (2:0), VII LO (2:0), VIII LO (2:0). W ostatecznym starciu z finalistami gr. A pokonali V LO (2:0) i po wyrównanej walce z „Sobieskim” zajęli ostatecznie II miejsce, zyskując kolejnych 10 punktów do ogólnej klasyfikacji w KOM.

Niewątpliwym wsparciem dla drużyny okazała się wspaniała postawa naszych niezawodnych kibiców z panem dyrektorem Tadeuszem Piszkowskim na czele, których doping we wszystkich ważnych meczach staje się naszą sportową wizytówką w Krakowie. Serdecznie dziękujemy.

SKŁAD DRUŻYNY: Karol Nosek 3EB- kapitan, Piotr Sołtysowski 4K- libero, Jakub Pawelski 1Ti, zawodnik WKS WAWEL – atakujący, Kacper Wygoda 1K, zawodnik WKS WAWEL – przyjmujący, Radosław Sotwin 2TB – przyjmujący, Bartłomiej Poskart 2Ea – środkowy, Piotr Pochopień – 1Ti – środkowy, Michał Bączek 1Ec - rozgrywający, Piotr Tomporowski 1Ec -przyjmujący, Maciej Przeginiak 3K - atakujacy, Damian Deńca 1Ti -przyjmujący, Jakub Piec 1ID – libero.Trenerem drużyny jest p. Anna Szkudlarek.

GRATULUJEMY!

Fot. Natalia Supernak. Więcej zdjęć na stronie FB ZSŁ

13-03-2015 Kangur matematyczny p. Bożena Marszał

Komunikat Komisji Matematycznej
    Komisja Matematyczna informuje, że 19 marca  o 8:00  odbędzie się w naszej szkole dwudziesta czwarta  edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2015. Konkurs trwa 75 minut.

Uczestników prosimy o przyniesienie czarnych długopisów oraz  kartek na brudnopis.
W czasie konkursu nie wolno korzystać z  kalkulatorów, ani z telefonów komórkowych.
    Zapraszamy uczniów, którzy zgłosili swój udział w konkursie, w dniu
19 marca, tj. w czwartek o godzinie 7:30 na Salę Gimnastyczną.

Konieczne będzie okazanie identyfikatora lub dowodu osobistego.
Życzymy powodzenia!


                                                                      Szkolny Opiekun Konkursu – Bożena Marszał

13-03-2015 Spotkanie z kpt. Jerzym Widejko M.S.

 

11 marca w świetlicy ZSŁ odbyła się prelekcja związana z historią II Wojny Światowej. Bohaterem spotkania był kpt. Jerzy Widejko – najmłodszy partyzant Wileńskiej AK III Brygady „Szczerbca” Oddziału Partyzanckiego Samoobrony Wileńskiej AK „Komara”. W roku 1944, jako 11-letni sierota (Ojciec nie wrócił z wojny 1939 roku, a matka zmarła w 1942 r.) trafił do oddziału wileńskich partyzantów, gdzie nadano mu pseudonim "Jureczek".
Jerzy Widejko jest autorem książki autobiograficznej: "Najmłodszy partyzant Wileńskiej AK" w której opisuje swoje losy.

Organizatorem spotkania była p. Jadwiga Wrońska

 

10-03-2015 MATURA PRÓBNA dyr Antoni Borgosz

KOMUNIKAT  DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI
   Informuję, że w środę 18 marca 2015r. odbędzie się drugi w tym roku szkolnym próbny, pisemny egzamin maturalny z matematyki. W godzinach 9.00 – 11.50 do egzaminu na poziomie podstawowym przystąpią wszyscy uczniowie oddziałów maturalnych. W przedziale czasowym 13.00 – 16.00 zorganizowana będzie próbna matura z matematyki na poziomie rozszerzonym – egzamin jest obligatoryjny dla tych uczniów, którzy w swoich deklaracjach maturalnych umieścili matematykę w bloku przedmiotów dodatkowych.
    Dla uczniów klas programowo najstarszych w środę 18 marca nie planuje się żadnych zajęć lekcyjnych. Klasy nieobjęte przedsięwzięciem funkcjonować będą w oparciu o odrębny podział godzin, którego ustalenia ogłoszone zostan najpóźniej w poniedziałek 16 marca 2015r.
    Na swoje egzaminy maturzyści zgłaszają się 20 minut  wcześniej (zdający w sali gimnastycznej przychodzą z 40 minutowym wyprzedzeniem).  Przyporządkowanie zdających do konkretnych sal egzaminacyjnych podamy w terminie do 12 marca 2015r.
    Przy wpuszczeniu do sal egzaminacyjnych egzekwowane będzie okazanie dowodu tożsamości. Egzamin przebiegać będzie w zgodzie ze szczegółowymi procedurami matury właściwej (np. czarne długopisy, kalkulatory proste, tablice matematyczne, zakaz wnoszenia telefonów komórkowych etc.) W ramach przygotowania do egzaminów majowych prosimy zdających o założenie strojów galowych.
Kraków, 4 marca 2015r.                                                                                Antoni Borgosz

09-03-2015 Konkurs Przedsiębiorczości p. Halina Siemińska

GRATULUJEMY  DRUŻYNIE „LURAMANA” w składzie Laura Fus i Marlena Homel z klasy 3IC, która zakwalifikowała się do rozgrywek półfinałowych w Ogólnopolskim Konkursie "Zarządzania firmą" JA Titan 2015 To organizowany po raz dwudziesty pierwszy w Polsce konkurs oparty na grze symulacyjnej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem.
Sukces w JA Titan jest mierzony przez "Performance Index"-  PI – wskaźnik efektywności  firmy  ocena każdego fikcyjnego przedsiębiorstwa osiągana w oparciu o następujące elementy:
•    Zysk  (50%)
•    Potencjalny popyt i podaż (20%)
•    Wydajność (10%)
•    Udział w rynku (10%)
•    Wzrost (10%)
Podczas gry, gracze próbują osiągnąć najwyższy możliwy Indeks wydajności.

 

POWODZENIA !!!

Strony: 150
[←cofnij]
[70]
[71]
[72]
[73]
[74]
[dalej→]