Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

24-10-2015 Sprawozdanie z turnieju szkolnego Counter-Strike: Global Offensive p. Marek Łętocha

18.10.2015 r. w Zespole Szkół Łączności odbyły się pierwsze oficjalne mistrzostwa ZSŁ
w grze komputerowej Counter-Strike: Global Offensive. Organizatorami turnieju byli uczniowie: Wojciech Kłeczek, Michał Hubiak , Michał Gregorczyk oraz Mateusz Tondos. Wzięły w nim udział 23 drużyny (ponad 100 zawodników). Każdy zespół składał się z pięciu graczy (w tym minimum trzech uczniów ZSŁ).
Finał rozgrywek był transmitowany w Internecie przez młodego, utalentowanego komentatora Counter-Strike - Jakuba "Sweldera" Grzegorskiego.

fot. Kacper Grela więcej zdjęć na FB ZSŁ

Pierwsze dwie fazy zostały rozegrane na serwerach udostępnionych przez hosting CS:GO Pukawka.pl. Trzecia faza turnieju rozegrała się 6 i 7 listopada w sali komputerowej 514i, udostępnionej przez prof. Piotra Kędrę.
Dzięki serwisowi GOCS.pl turniej szkolny zyskał zainteresowanie sporej grupy użytkowników. Relację z półfinałów i finału oglądało ponad 120 użytkowników online. Pula nagród ufundowana z wpisowego graczy oraz przez sponsora sneakybeaky.pl wyniosła 900zł.
Mistrzem Zespołu Szkół Łączności w Krakowie została drużyna WMTTK  (4TB – Mateusz „XenonQ” Bosak, Dawid „Hazik” Faiz, Robert „ASD” Leśniak, Adam „Fi$limakH” Rybicki, Maciek „Spike” Siemiątkowski) po wygranej z drużyną Hubiaczana5 16:2, 16:7. Drugie miejsce zajęła drużyna Hubiaszczak5 (klasa 3TA), trzecie miejsce drużyna Rtv AGD PCV LSD (2TI).
    Opiekę nad turniejem sprawował prof. Marek Łętocha.

20-10-2015 Ślubowanie klas pierwszych Krzysztof Głowacki

Dzień 14 października 2015 roku był niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem dla pierwszaków z ZSŁ, bowiem w Kinie Kijów przy alejach Zygmunta Krasińskiego w Krakowie miało miejsce ich ślubowanie. Składanie przysięgi miało symboliczny wymiar dołączenia ich do naszej Łącznościowej rodziny i stania się jej pełnoprawnymi ogniwami. Było sporo dobrego humoru, miłej, rodzinnej atmosfery z lekką dozą patriotyzmu w postaci filmu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
Konkurs wiedzy o szkole dla klas pierwszych
 Zwyciężczynią konkursu została Zofia Oknińska z klasy I ia, drugie miejsce zajął Mateusz Widerski z klasy I ic, a trzecie Ryszard Borzych z I ib.
Gratulujemy! [Tadeusz Januszek]

Więcej zdjęć na stronie FB ZSŁ

Pierwsi uczniowie byli w kinie już około godziny 7:15, jed¬nak wszyscy, tak jak ustalono, mieli stawić się o godzinie 7:30. W oczekiwaniu na magiczną godzinę 8:00, o której miała się rozpocząć uroczystość, trwały przygotowania, próby oraz dopinanie wszystkiego na ostatni guzik. O godz.8:00 z gardeł obecnych w sali kinowej wydobył się „Mazurek Dąbrowskiego”. Po odśpiewaniu i wyprowadzeniu flagi państwowej, swoją przemowę do 350 obecnych na sali pierwszoklasistów wygłosił dyrektor ZSŁ, Antoni Borgosz. Po orędziu wicedyrektor, Tadeusz Piszkowski, w bardzo zabawny i miły sposób, w pełni oddając szacunek, podał Dyrektorowi Naczelnemu rezystor, symbol szkoły, którym następnie zostali pasowani przewodniczący klas pierwszych oraz ich wychowawcy. Po „chrzcie” młodych uczniów nastąpiło rozdanie nagród w postaci czeków pieniężnych za osiągnięcia w konkursie wiedzy o Zespole Szkół Łączności. Przy rozdawaniu nagród zwycięzcom zadawano pytania o jedyne i niepowtarzalne nigdzie indziej powiedzonka dyr. Piszkowskiego. Następnie wszystkie klasy pierwsze prezentowały swoje umiejętności wokalne, gimnastyczne, satyryczne, niektóre w bardzo śmieszny sposób, wielu uczniów pokazało się od strony od jakiej nie znaliśmy ich do tej pory. Po wszystkich występach i krótkiej przerwie o godzinie 9:30 rozpoczął się film o żołnierzu wyklętym, Witoldzie Pileckim; wszyscy z przejęciem oglądali losy wielkiego patrioty. Projekcja zakończyła się około godziny 11:00. Wszyscy w dobrych humorach, z nutą zastanowienia nad osobą Witolda Pileckiego, rozeszli się do domów.
Krzysztof Głowacki


19-10-2015 70-lecie Szkół Łączności

 

Dnia 14 listopada 2015 r. Zespół Szkół Łączności będzie świętował 70-lecie

Program obchodów:
    8.30 – Msza św. w intencji całej społeczności szkolnej  Zespołu Szkół Łączności -  kościół pw. Św. Stanisława Kostki w Dębnikach.
    10.15 – Uroczystość Jubileuszowa w sali teatralnej Centrum Kongresowego ICE przy Rondzie Grunwaldzkim.
    13.30 – Spotkania  towarzyskie w foyer Centrum. Poczęstunek (catering), wspomnienia przy  dobrej kawie, …..
    Od 16.00 - Zwiedzanie Szkoły, spotkania z nauczycielami.

(Udział w uroczystości na terenie Centrum Kongresowego wyłącznie za zaproszeniami lub na podstawie rejestracji na stronie http://tl.krakow.pl/70lat/) 20 października REJESTRACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

Dziękujemy Patronom i Sponsorom tego wydarzenia:

18-10-2015 Uroczystości rocznicowe p. Tadeusz Januszek

    17 września w naszej szkole otwarta została wystawa poświęcona agresji na Polskę dokonanej w roku 1939 przez Niemcy i ZSRR. Poczet sztandarowy naszej szkoły brał też udział w obchodach 1 IX i 17 IX zorganizowanych przez władze województwa na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

  fot.Tadeusz Januszek

15-10-2015 Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

14 października 2015r. - w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów.
Jednym z wyróżnionych uczniów jest - Michał Ciborowski z klasy 3 IC, który odebrał z rąk pani Premier oraz pani Minister Edukacji Narodowej gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. 
 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

Spośród laureatów z województwa małopolskiego, wybrano trzy osoby, które zostały zaproszone do Warszawy po odbiór stypendium:
1. Sabinę Porębską (uczennica Technikum w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie).
2. Krzysztofa Zamarskiego (uczeń V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie).
3. Michała Ciborowskiego (uczeń Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

13-10-2015 KOMUNIKAT DLA WĘDKARZY ! dyr. Tadeusz Piszkowski, p. Przemysław Cienkosz

Informujemy, że w sobotę 24 października 2015r. rozegrane będą XVII SPINNINGOWE MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE. Osoby chętne, proszone są o kontakt z wicedyrektorem Tadeuszem Piszkowskim. Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do wtorku 20 października 2015r. Zawody rozegrane zostaną na komercyjnym łowisku w miejscowości Kobylany w Dolinie Będkowskiej. Dla uczniów gwarantujemy bezpłatny transport.
Zapraszamy
Przemysław Cienkosz, Tadeusz Piszkowski

Zdjęcia z poprzednich Mistrzostw na FB ZSŁ

logo pixabay.com

09-10-2015 Ślubowanie klas pierwszych dyr Antoni Borgosz

KOMUNIKAT
    Informuję, że uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum Łączności nr 14 odbędzie się w środę 14 października 2015r.
Zbiórkę uczestników uroczystości przed wejściem do kina „Kijów” zaplanowano na godzinę 7.40 (proszę o punktualność). O godzinie 8.00 rozpocznie się uroczystość główna.
Po niej zaplanowano program artystyczny i projekcję filmu pt. „Pilecki”. Całość zakończy się około 11.30.
Uczniów klas pierwszych obowiązuje strój galowy.

07-10-2015 Koło informatyczne p. Paweł Koszałka

Koło informatyczne

Wszystkich zainteresowanych zajęciami dodatkowymi z algorytmiki i programowania w języku C++ zapraszamy na spotkanie organizacyjne koła informatycznego, w najbliższy piątek 9.10. o godz. 11:00 w pracowni 511i.
Przewidziane są grupy o różnym stopniu zaawansowania.

Zajęcia prowadzić będą:  Andrzej Dyrek i Paweł Koszałka.

05-10-2015 Szkolna Internetowa Gra Giełdowa p. Halina Siemińska

Trwa przyjmowanie zgłoszeń i rejestracja do kolejnej – 14 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) i kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie. W projekcie mogą uczestniczyć 2-4 osobowe zespoły uczniów. Na starcie Gry podstawowej wszystkie zespoły otrzymają dostęp do notowań giełdowych i 20 tys. wirtualnych złotych, które mogą zainwestować w akcje spółek z WIG20 i mWIG40 oraz kontrakty terminowe na indeksy. http://www.sigg.org.pl TERMIN REJESTRACJI upływa 10 października. Zapraszamy - p.Halina Siemińska, p.Barbara Wakszyńska

Strony: 159
[←cofnij]
[69]
[70]
[71]
[72]
[73]
[dalej→]