Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

17-09-2017 Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA p. Danuta Gajek

Sprawozdanie z Akcji Sprzątanie Świata 2017

Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Idea rozumiana jest jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.
W dniu akcji 15.09.2017 przedstawiciele samorządu od 7.30-13.00 odbierali od uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły surowce wtórne: makulaturę, zużyte baterie, nakrętki.
Zebrano 2600 kg. makulatury, kilka worków nakrętek oraz 5 pudeł baterii.
 Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w akcji.


Organizatorzy: Samorząd uczniowski, Małgorzata Dziura, Danuta Gajek, Barbara Wakszyńska.

 

 

Fot. Natalia Musiał

17-09-2017 Konkurs: Girls Who Innovate 2017

Miło nam poinformować, że Agnieszka Pałka z klasy 2 IA została wyróżniona jako najmłodsza z uczestniczek (w kategorii wiekowej 16-18) konkursu organizowanego przez Firmę Ericsson "Girls Who Innovate 2017". Jednocześnie jest trzecią nagrodzoną reprezentantką Europy i jedną z czterech wyróżnionych finalistek konkursu! Zadanie polegało na stworzeniu kreatywnego i innowacyjnego pod względem technologicznym rozwiązania problemu głodu na świecie oraz przedstawienia go w interesujący sposób. Gratulujemy!

https://www.ericsson.com/en/careers/student-young-professionals/girls-who-innovate

17-09-2017 Stypendia Dyrektora ZSŁ dyr. Paweł Kucharczyk

Z przyjemnością informuję całą społeczność szkolną, że niżej wymienionym osobom przyznałem Stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Łączności w Krakowie za wyróżniające wyniki w nauce osiągnięte w roku szkolnym 2016/2017. Stypendia wypłacane będą w okresie od września 2017r. do stycznia 2018r.

Ogłaszam, że: Szymon Zyguła klasa 3Ia, Arkadiusz Ćwikła 4Ed, Ryszard Borzych 3IB, Mateusz Marchewka 3Ia otrzymują świadczenie w kwocie 150zł. miesięcznie

natomiast Państwo: Michał Grabowski 4Ia, Paulina Pasternak 3Ia, Julia Moś 2Ia, Daniel Mika 2Ia, Szymon Kania 4Ia, Agnieszka Pałka 2Ia uhonorowani zostają comiesięcznym stypendium w kwocie 100zł.

Wyróżnionym serdecznie gratuluję, a wszystkich uczniów Technikum Łączności nr 14 zachęcam do wzmożonego wysiłku i rywalizacji na płaszczyźnie naukowej.

Kraków, 12 września 2017r.                                             Paweł Kucharczyk

16-09-2017 Komunikat dyr. Paweł Kucharczyk

Szanowni Państwo

Obecni i emerytowani Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi, Absolwenci, Uczniowie i Rodzice.

Informuję, że o godzinie 18.00 w najbliższą niedzielę 17 września 2017r. w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Krakowie na Dębnikach odprawiona będzie msza święta w intencji ciężko chorego Pana Mieczysława Chęcińskiego, jednego z dotychczasowych dyrektorów Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.

                                                                                                             Paweł Kucharczyk

Kraków, 15 września 2017r.

12-09-2017 Szkoła w radiu S.U. ZSŁ

Rusza kolejna edycja warsztatów "Szkoła w radiu".

Marzyłeś o pracy w rozgłośni albo zastanawiałeś się jak to wygląda od wewnątrz?

Te warsztaty są dla Ciebie!

Pierwsze spotkanie w piątek od 9.00-12.00.
Zapisy u Pani Agnieszki Osuch.

Harmonogram : https://szkolawradiu.wordpress.com/vii-edycja

11-09-2017 KOMUNIKAT (DOTYCZY ORGANIZACJI SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW KLAS Z RODZICAMI UCZNIÓW) dyr Paweł Kucharczyk

Informuję, że w czwartek 14 września 2017r. odbędą się spotkania Wychowawców klas z rodzicami uczniów wszystkich oddziałów Technikum Łączności nr 14.
Spotkania opiekunów klas z rodzicami uczniów przebiegać będą w oparciu o poniższy

HARMONOGRAM.

11-09-2017 Konkurs recytatorski p. Agnieszka Kozłowska

Jeżeli masz chłonny, bystry umysł, szybko zapamiętujesz teksty literackie,  
chcesz zaskoczyć znajomych niezwykłą recytacją- weź udział w Konkursie Recytatorskim zaplanowanym na 19 października 2017r.
Możesz wybrać dowolny wiersz, zestaw wierszy lub fragment prozy z literatury współczesnej.
Czas recytacji - od 2 do 5 minut. Akompaniament oraz rekwizyty mile widziane.
    Na zwycięzców czekają - sława, uwielbienie tłumów, uznanie słuchaczy, celujące oceny z języka polskiego, jak również nagrody.
Zgłoszenia do końca września przyjmują: Panie - Agnieszka Kozłowska i Sylwia Kania (gabinet polonistyczny) lub biblioteka. Podaj tytuły wybranych prezentacji oraz orientacyjny czas ich trwania.

07-09-2017 Sprzątanie Świata p. Danuta Gajek

W ramach akcji "Sprzątanie Świata 2017" na terenie Zespołu Szkół Łączności w dniu 15 września (piątek) odbędzie się zbiórka surowców wtórnych (makulatura, nakrętki, zużyte baterie). Przyniesione surowce będą odbierane na parterze w godzinach 7:30 - 13:00.
P.S.
Za udział w w/w akcji można uzyskać ocenę celującą wagi 1 z biologii, geografii, edukacji prozdrowotnej oraz zachowania. Zachęcamy do wzięcia udziału.
Organizatorzy: Samorząd Szkolny, Małgorzata Dziura, Danuta Gajek, Barbara Wakszyńska

07-09-2017 Olipmiada Matematyczna p. Paweł Najman

Została ogłoszona LXIX Olimpiada Matematyczna. Regulamin oraz terminarz dostępne są na stronie internetowej www.om.edu.pl.

Zadania do pierwszego etapu zostały już opublikowane. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Pana Pawła Najmana.

Zapraszamy do udziału.

07-09-2017 Mój Pierwszy Biznes - Konkurs p. Halina Siemińska

Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa zaprasza uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Konkursie "Mój Pierwszy Biznes". Przedmiotem konkursu jest przygotowany przez uczestników biznesplan prezentujący planowane do realizacji przedsięwzięcie gospodarcze. W konkursie mogą brać udział biznesplany przygotowane indywidualnie oraz zespołowo (zespół może liczyć do trzech osób). Należy je przesłać do 30 września.
Laureaci Konkursu otrzymają nagrody pieniężne.
a) I miejsce – nagroda główna: 4 000 zł
b) II miejsce : 3 000 zł
c) III miejsce: 2 000 zł
oraz dodatkowo nagrody rzeczowe. Więcej informacji na stronie
http://portaledukacyjny.krakow.pl/aktualnosci/212816,1812,komunikat,moj_pierwszy_biznes-_konkurs_.html
oraz u nauczycieli podstaw przedsiębiorczości: H. Siemińskiej i B. Wakszyńskiej.

Grafika pixabay.

Strony: 136
[←cofnij]
[5]
[6]
[7]
[8]
[9]
[dalej→]